Zpět na » Evropská liga » Liberec překvapil Gent, končí ale stejně jako Sparta, která opět nedohrála v plném počtu

Evropská liga - Liberec překvapil Gent, končí ale stejně jako Sparta, která opět nedohrála v plném počtu

Liberec překvapil Gent, končí ale stejně jako Sparta, která opět nedohrála v plném počtu © www.fcslovanliberec.cz - Kamso Mara slaví úvodní gól do sítě Gentu.

0

03.12. - REVIEW Liberec podruhé v aktuálním ročníku Evropské ligy porazil belgický Gent, do jarní fáze se každopádně neprobojuje. Stejně jako Sparta, která sice po trefě Ladislava Krejčího mladšího senzačně vedla, v oslabení ale nakonec neudržela ani bod.

Lille 2:1 (0:0) Sparta Praha

Branky: 80. a 84. Yilmaz - 71. L. Krejčí II.

Sparta po neuvěřitelné závěrečné dvacetiminutovce v Evropské lize končí. V první půli měli více ze hry domácí, jako první nicméně zahrozil Pavelka, který ovšem přestřelil.

Aktivní byl znovu Yazici a poté také Luis Araújo. Toho nejprve fantasticky vychytal Nita, následně domácí hráč minul. Yaziciho tečovanou ránu na poslední chvíli zastavil Nita, pokus Andrého skončil v závěru první půle na břevně.

Ihned po přestávce se ve dvou dobrých pozicích ocitl David, jednou dobře vyběhl Nita, podruhé zachránil hosty Krejčí mladší, který míč na poslední chvíli odkopl z velmi nebezpečného území.

Obrovská komplikace přišla pro Spartu po hodině hry. Ondřej Čelůstka inkasoval dvě žluté karty v průběhu dvou minut a i druhý zápas dohrávala Sparta proti Lille jen v deseti.

Přesto senzačně dokázala udeřit. Dvacet minut před koncem si na Plavšičův centr naskočil Krejčí mladší a Sparta měla blízko k překvapivému bodovému zisku.

Jenže kouč Galtier poslal do hry Buraka Yilmaze a ten otočil výsledek během čtyř minut. Deset minut před koncem jej zpětnou přihrávkou parádně našel Weah, o čtyři minuty později jej pro změnu vysunul Ikoné. Všichni střídající hráči.

Sparta v samotném závěru neuvěřitelně srovnala, když životní gól z voleje vstřelil střídající Plavšič. Jenže už předtím fauloval gólman Nita svého protějška a fantastický gól ze třiceti metrů tak ke vší smůle neplatil.

Sparta tak podruhé francouzskému týmu podlehla a s Evropskou ligou se v příštím týdnu rozloučí.

Gent 1:2 (0:1) Slovan Liberec

Branky: 60. Yaremchuk - 32. Mara, 55. Kacharaba

Gent začal lépe, v šesté minutě unikl Bukari, Nguyen ovšem skvěle zasáhl. Vzápětí pálil na opačné straně Hilál, těsně minul.

Bukari poté neproměnil další střelecký pokus, Liberec tak překvapivě udeřil. Ve 32. minutě Pešek poslal kolmici na Maru a ten i s pomocí teče překonal bezmocného Bolata.

Druhou trefu přidali hosté v 55. minutě. Pešek poslal míč na Mosqueru, jeho hlavičku sice Bolat vyrazil, do míče se ale současně opřeli Hilál a Kacharaba. Branka byla nakonec uznána druhému jmenovanému.

Už za čtyři minuty snížil parádní ranou k pravé tyči Yaremchuk, to bylo ale ze strany domácích vše. Hned třikrát mohl následně udeřit Hilál. Jednou trefil tyč, podruhé jej vychytal Bolat a následně pálil hostující útočník mimo.

Liberec tak znovu porazil Gent, z postupu se ale radovat nebude. Bělehrad podle očekávání remizoval s Hoffenheimem a postup si tak zajistily oba celky.

Výsledky 5. kola skupin Evropské ligy:

AC Milán - Celtic 4:2 (24. Çalhanoğlu, 26. Castillejo, 50. Hauge, 82. Díaz - 7. Rogić, 14. Édouard)
AEK Atény - Braga 1:4 (31. Oliveira, 89. Vasilantonopoulos - 8. Tormena, 10. Esgaio, 45. R. Horta, 83. Galeno)
Antverpy - Ludogorec 3:1 (19. Hongla, 72. De Laet, 87. Benson - 53. Despodov)
CSKA Moskva - Wolfsberger 0:1 (22. Vizinger)
CZ Bělehrad - Hoffenheim 0:0
Feyenoord - Dinamo Záhřeb 0:2 (45+5. z penalty Petković, 53. Majer)
Gent - Liberec 1:2 (60. Jaremčuk - 32. Mara, 55. Kačaraba)
Karabach - Maccabi Tel Aviv 1:1 (37. Romero - 22. z penalty Cohen)
LASK - Tottenham 3:3 (42. Michorl, 84. J. Eggestein, 90+3. Karamoko - 45+2. z penalty Bale, 56. Son, 86. z penalty Alli)
Lille - Sparta 2:1 (80. a 84. Yilmaz - 71. L. Krejčí II.)
Sivasspor - Villarreal 0:1 (75. Chukwueze)
Zorja - Leicester 1:0 (84. Sayyadmanesh)