Zpět na » Evropská liga » Rudí ďáblové deklasovali Linz, dva zápasy byly odloženy

Evropská liga - Rudí ďáblové deklasovali Linz, dva zápasy byly odloženy

Rudí ďáblové deklasovali Linz, dva zápasy byly odloženy © skysports.com - Juan Mata a Odion Ighalo slaví gól.

1

12.03. - REVIEW Manchester United deklasoval rakouský Linz na jeho hřišti 5:0 a v odvetě nebude o co hrát. Otázkou nicméně je, zda k odvetě vůbec dojde. Dva duely byly kvůli šířícímu se koronaviru odloženy a v úterý se rozhodne o osudu celého ročníku Evropské ligy.

LASK Linz 0:5 (0:1) Manchester United

Branky: 28. Ighalo, 58. James, 82. Mata, 90+2. Greenwood, 90+3. Pereira

Po první půli to v Rakousku na takový výprask rozhodně nevypadalo. Hosté nicméně od první minuty Linz přehrávali. Do první příležitosti se propracoval Mata, jeho pokus jeden z obránců srazil mimo tři tyče na roh.

Po dalším rohu hlavičkoval Fred, ovšem těsně mimo. Ve 28. minutě už Rudí ďáblové tlak proměnili v branku. Fernandes předal míč na Ighala, ten si jej nádherně zpracoval a parádním volejem pod břevno nedal Schlagerovi šanci.

Ještě v první půli mohl náskok navýšit Maguire, jeho pokus hlavou skončil mimo. Na druhý gól si tak hosté počkali do 58. minuty. Ighalo vysunul Jamese, ten vzal vše na sebe a perfektní ranou k tyči podruhé překonal Schlagera.

Následně trefil Ighalo tyč a tak si hosté další góly schovali do poslední desetiminutovky. V 82. minutě po Fredově přihrávce propálil domácího gólmana Mata, v nastavení se poté prosadili dva střídající hráči.

Nejprve parádní ranou o obě tyče skóroval Greenwood, o minutu později překvapil chybujícího Schlagera Pereira. Manchester United tak v Rakousku bez přítomnosti diváku zvítězil 0:5 a postup má zřejmě jistý. Je ale otázkou, zda se odveta vůbec bude hrát.

Výsledky úvodních zápasů osmifinále Evropské ligy:

Başakşehir - Kodaň 1:0 (88. z penalty Višća)
Frankfurt - Basilej 0:3 (27. Campo, 73. Bua, 85. Frei)
LASK - Manchester United 0:5 (28. Ighalo, 58. James, 82. Mata, 90+2. Greenwood, 90+3. Pereira)
Olympiakos - Wolves 1:1 (54. El Arabi - 67. Neto)
Rangers - Leverkusen 1:3 (75. Edmundson - 37. z penalty Havertz, 67. Aránguiz, 88. Bailey)
Wolfsburg - Šachtar 1:2 (48. Brooks - 17. Moraes, 73. Antonio)

Více informací o Manchester United naleznete zde.