Zpět na » Evropská liga » Krmenčík jen z lavičky sledoval krasojízdu United, Arsenal po neuvěřitelném závěru senzačně končí

Evropská liga - Krmenčík jen z lavičky sledoval krasojízdu United, Arsenal po neuvěřitelném závěru senzačně končí

Krmenčík jen z lavičky sledoval krasojízdu United, Arsenal po neuvěřitelném závěru senzačně končí © skysports.com - Fotbalisté Arsenalu

2

27.02. - REVIEW Ludogorec šel na San Siru do vedení, ještě v první půli ale ztratil jakoukoliv šanci na postup a svěřenci kouče Pavla Vrby tak v poháru končí. Jen na lavičce zůstal Michael Krmenčík, který sledoval další krasojízdu Manchesteru United. Senzačně končí Arsenal, který po strhujícím závěru prodloužení nestačil na Olympiakos.

Arsenal 1:2 po prodloužení (0:1) Olympiakos

Branky: 113. Aubameyang - 53. Cissé, 119. El Arabi

Arsenal v první půli po krásné kombinaci dostal míč do branky, na okamžik se radoval Lacazette. V ofsajdu se ale předtím nacházel Saka a gól tak neplatil.

Hned v úvodu druhé půle senzačně udeřili hosté. Na rohový kop Valbueny si naskočil absolutně nikým nebráněný Cissé a Leno byl bez šance.

O čtyři minuty poté se po nádherné individuální akci dostal k zakončení Tsimikas, Leno míč vytáhl nad horní tyč. V 77. minutě měli na svých kopačkách vyrovnání Pépé a Lacazette, uspět nedokázali. Podobně si vedl i Torreira, jehož ránu lapil do své náruče Sá.

Duel tak šel do prodloužení. První příležitost měli hosté, ale až ve druhé půli nastavení. Masouras orazítkoval břevno domácí svatyně.

O pět minut později poslal do pokutového území centr Özil, Martinelli jej šťastně posunul na Aubameyanga a ten parádně akrobaticky rozjásal Emirates Stadium. Do té doby neviditelný kapitán měl být za hrdinu.

Jenže ve 119. minutě poslal Masouras centr do pokutového území a po obrovské chybě domácí obrany rozhodl El Arabi. Aubameyang se poté stal spíše smolařem. Ve třetí minutě nastavení mohl po chybě hostí rozhodnout, byl zcela sám před brankou, trefit ji ale nedokázal. Arsenal tak v Evropské lize končí senzačně už v šestnáctifinále.

Manchester United 5:0 (3:0) Club Bruggy

Branky: 27. Fernandes z penalty, 34. Ighalo, 41. McTominay, 82. a 90+3. Fred

Manchester United od první minuty vyvinul na hosty drtivý tlak. Hned ve 4. minutě pálil Mata a dobrý zákrok předvedl Mignolet.

Ještě lépe si vedl o minutu později, kdy dokázal na tyč vyrazit pokus Fernandese. Na opačné straně zahrozil Rits, branku domácích přestřelil. A tak opět útočili domácí. Ránu Fernandese opět zneškodnil Mignolet, o deset minut později ale ránu Jamese rukou "vychytal" Deli a rozhodčí kromě penalty bývalého beka Slavie vyloučil.

Od té chvíle bylo o postupujícím jasno, neboť Bruno Fernandes penaltu s přehledem proměnil. Po přihrávce Maty se své první branky za Rudé ďábly dočkal Odion Ighalo, v závěru půle přenechal Fred míč McTominayovi a Mignolet znovu neměl nárok.

Manchester United ve druhé půli kontroloval hru a nakonec přidal ještě dvě branky. V závěru se hned dvakrát prosadil Fred. Poprvé po asistenci Jesseho Lingarda, podruhé po příhře od Tahitha Chonga.

Ten měl krátce předtím na kopačce také branku, jeho rána ale skončila těsně vedle pravé tyče. Rudí ďáblové tak zdemolovali tým Michaela Krmenčíka, který zůstal jen na lavičce, a zaslouženě postupují mezi šestnáct nejlepších.

Kompletní výsledky odvetných zápasů šestnáctifinále Evropské ligy:

Braga - Rangers 0:1 (61. Kent), první zápas 2:3, postupují Rangers.
Basaksehir - Sporting 3:1, 4:1 po prodloužení (31. Škrtel, 45. Aleksić, 90+2. a 118. z penalty Višća - 68. Vietto), první zápas 1:3, postupuje Basaksehir.
Basilej - APOEL Nikósie 1:0 (38. Frei z penalty), první zápas 3:0, postupuje Basilej.
Espanyol - Wolverhampton 3:2 (16., 57. z penalty a 90. Calleri - 22. Traoré, 80. Doherty), první zápas 0:4, postupuje Wolverhampton.
FC Porto - Leverkusen 1:3 (66. Marega - 10. Alario, 50. Demirbay, 58. Havertz), první zápas 1:2, postupuje Leverkusen.
Gent - AS Řím 1:1 (25. David - 29. Kluivert), první zápas 0:1, postupuje AS Řím.
LASK Linz - Alkmaar 2:0 (44. z penalty a 50. Raguz), první zápas 1:1, postupuje LASK.
Malmö - Wolfsburg 0:3 (42. Brekalo, 66. Gerhardt, 70. Joao Victor), první zápas 1:2, postupuje Wolfsburg.
Ajax - Getafe 2:1 (10. Danilo, 63. vlastní Olivera - 5. Mata), první zápas 0:2, postupuje Getafe.
Arsenal - Olympiakos 0:1, 1:2 po prodloužení (113. Aubameyang - 53. Cissé, 119. El Arabi), první zápas 1:0, postupuje Olympiakos.
Benfica - Šachtar 3:3 (9. Pizzi, 36. Dias, 47. Rafa Silva - 12. vlastní Dias, 49. Stěpaněnko, 71. Alan Patrick), první zápas 1:2, postupuje Šachtar.
Celtic - FC Kodaň 1:3 (82. Edouard z penalty - 51. Santos, 85. Biel, 88. N´Doye), první zápas 1:1, postupuje FC Kodaň.
Inter Milán - Ludogorec 2:1 (32. Biraghi, 45+4. Lukaku - 26. Oliveira-Souza), první zápas 2:0, postupuje Inter.
Manchester United - Club Bruggy 5:0 (27. Fernandes z penalty, 34. Ighalo, 41. McTominay, 82. a 90+3. Fred), první zápas 1:1, postupuje Manchester United.
Sevilla - CFR Kluž 0:0, první zápas 1:1, postupuje Sevilla.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.