Zpět na » Evropská liga » Rudí ďáblové znovu udrželi čisté konto, Arsenal se k postupu protrápil

Evropská liga - Rudí ďáblové znovu udrželi čisté konto, Arsenal se k postupu protrápil

Rudí ďáblové znovu udrželi čisté konto, Arsenal se k postupu protrápil © skysports.com - Mason Greenwood se dočkal hned dvou branek.

1

13.12. - REVIEW Arsenal neměl daleko k překvapivému konci, ten ale odvrátil a díky remíze na půdě Lutychu nakonec získal první pozici ve skupině. Tu po zásluze slaví i Manchester United, jenž na závěr skupiny čtyřmi góly rozstřílel nizozemský Alkmaar.

St. Lutych 2:2 (0:0) Arsenal

Branky: 47. Bastien, 69. Amallah - 78. Lacazette, 81. Saka

Freddie Ljungberg poslal v Lutychu na hřišti velmi mladou sestavu a málem se mu to vymstilo. Arsenal ale nakonec vyválčil bod a díky překvapivému selhání Frankfurtu nakonec postupuje z první pozice.

Branky padaly v Belgii až po přestávce. Ke střele se ve 47. minutě odhodlal Bastien a po teči Sokratise byl Martínez bez šance.

Za dalších dvacet minut výrazně zachybovali Willock s Guendouzim a Amallah dostal míč do sítě tentokrát díky teči Mavropanose.

Hosté nehráli dobře a v té chvíli byli dvě branky od nečekaného konce. Během slabší pětiminutovky domácích ale Arsenal rozhodl o svém postupu.

Po krásném centru Saky hlavou snížil Lacazette a o tři minuty později se trefil i Saka, jehož pokus Bodart vytěsnit nedokázal. Arsenal tak i přes bídný výkon uhrál v Belgii alespoň bod a do jarní fáze Evropské ligy postupuje z první pozice.

Manchester United 4:0 (0:0) Alkmaar

Branky: 53. Young, 58. a 64. Greenwood, 62. z penalty Mata

Manchester United potvrdil svou vzrůstající formu, čtyřmi góly to odnesl Alkmaar. I na Old Trafford se vše podstatné událo po přestávce.

V 53. minutě rozehráli domácí rohový kop nakrátko a po skvělé kolmici Maty zavěsil míč pod břevno Ashley Young. O pět minut poté se po chybě hostující obrany do míče opřel Greenwood a Bizot se znovu mohl jen ohlédnout.

Po faulu Clasieho následně penaltu proměnil Juan Mata a už o necelé dvě minuty později zasadil hostům poslední úder Greenwood, jenž se prosadil po výborné individuální akci.

Korekci mohl utkání dát Stengs, jeho pokus Romero vytěsnil nad břevno a znovu tak vychytal čisté konto. United zvítězili 4:0 a postupují taktéž z prvního místa.

Kompletní výsledky 6. kola skupin Evropské ligy:

APOEL - Sevilla 1:0 (61. Savić)
Basilej - Trabzonspor 2:0 (22. Widmer, 72. Stocker)
Kluž - Celtic 2:0 (49. Burca, 72. Đoković)
Dynamo Kyjev - Lugano 1:1 (90+4. Cyhankov - 45. Aratore)
Kodaň - Malmö 0:1 (77. vlastní Papagiannopoulos)
Frankfurt - Guimarães 2:3 (31. Da Costa, 38. Kamada - 8. Rochinha, 85. Elmusrati, 87. Edwards)
Getafe - Krasnodar 3:0 (76. Cabrera, 79. Molina, 86. Kenedy)
Karabach - Dudelange 1:1 (90+1. Gueye - 63. Bougrine)
LASK Linz - Sporting 3:0 (23. Trauner, 38. z penalty Klauss, 90+3. Raguž)
PSV Eindhoven - Rosenborg 1:1 (63. Ihattaren - 22. Helland)
Rennes - Lazio 2:0 (31. a 87. Gnagnon)
Standard Lutych - Arsenal 2:2 (47. Bastien, 69. Amallah - 78. Lacazette, 81. Saka)
AS Řím - Wolfsberger 2:2 (7. z penalty Perotti, 19. Džeko - 10. vlastní Florenzi, 64. Weissman)
Espanyol - CSKA Moskva 0:1 (84. Vlašić)
Porto - Feyenoord 3:2 (14. Díaz, 16. vlastní Malacia, 34. Tiquinho - 19. Botteghin, 22. Larsson)
Gent - Oleksandrija 2:1 (7. a 16. Depoitre - 54. Mirošničenko)
Ludogorec - Ferencváros 1:1 (24. Lukoki - 90+5. Sihnevič)
Manchester United - Alkmaar 4:0 (53. Young, 58. a 64. Greenwood, 62. z penalty Mata)
Mönchengladbach - Başakşehir 1:2 (33. Thuram - 44. Kahveci, 90. Crivelli)
Partizan - Astana 4:1 (4. Soumah, 22. a 76. Sadiq, 26. Asano - 79. Rotariu)
Rangers - Young Boys 1:1 (30. Morelos - 89. vlastní Barišić)
Slovan Bratislava - Braga 2:4 (42. Šporar, 70. Moha - 44. Fonte, 72. Trincão, 75. vlastní Božikov, 90+3. Paulinho)
Wolfsburg - Saint-Étienne 1:0 (52. Otávio)
Wolverhampton - Beşiktaş 4:0 (58., 63. a 69. Jota, 67. Dendoncker)