Zpět na » Evropská liga » Arsenal si remízou postup zkomplikoval, ofenzivní trio řídilo výhru United

Evropská liga - Arsenal si remízou postup zkomplikoval, ofenzivní trio řídilo výhru United

Arsenal si remízou postup zkomplikoval, ofenzivní trio řídilo výhru United © skysports.com - Anthony Martial skóruje do sítě Partizanu.

0

07.11. - REVIEW Arsenal ve středeční předehrávce 4. kola skupin Evropské ligy remizovalo v Portugalsku a zkomplikovalo si postup do šestnáctifinále. Stoprocentní naopak zůstává Manchester United, jenž díky ofenzivnímu triu Greenwood - Rashford - Martial jasně porazil Partizan a na jaře v pohárech chybět nebude.

Guimaraes 1:1 (0:0) Arsenal

Branky: 90+1. Duarte - 81. Mustafi

Guimaraes do včerejšího utkání s Arsenalem neměl ve skupině F jediný bod, to už ale neplatí. Domácí vstoupili do utkání velmi dobře a už v 8. minutě pálil Pedro Rodrigues do tyče.

Arsenal si v první půli nevypracoval žádnou příležitost a aktivní nebyl ani ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Poprvé zahrozil až po hodině hry, po rohovém kopu ale Mustafi hlavičkoval nad.

Poprvé hosté vystřelili na branku devět minut před koncem základní hrací doby a ihned z toho byla branka. Pépé poslal z přímého kopu míč parádně na Mustafiho a jeho hlavička tentokrát byla přesná.

Domácí se ale v závěru zaslouženě dočkali vyrovnání. Po centru Edwardse nepřesně hlavičkoval Rochinha, následně si ale míč našel Duarte a parádními nůžkami srovnal. V závěru navíc mohl rozhodnout Rochinha, míč ale olízl pravou tyč. Guimaraes přesto může být spokojený, získal vůbec svůj první bod v Evropské lize.

Manchester United 3:0 (2:0) Partizan

Branky: 22. Greenwood, 33. Martial, 49. Rashford

Našel Ole Gunnar Solskjaer konečně tu správnou sestavu? Pro domácí duel proti Partizanu dal příležitost všem třem útočníkům a United konečně vstřelili více než jednu branku.

Po čtvrtém utkání navíc obrana Red Devils neinkasovala a již nyní je jisté, že anglický velkoklub uvidíme v jarní fázi.

Na úvod padly dvě branky, na každé straně jedna, obě trefy ale byly z ofsajdového postavení. Následně měl dvě velké šance Rashford, pokaždé ale selhal. Ve 22. minutě tak místo střely zvolil parádní přihrávku a Mason Greenwood otevřel skóre.

O jedenáct minut později se dočkal i Anthony Martial, jenž využil chybu v rozehrávce hostujících obránců, obešel dva protihráče a neomylně zavěsil.

Krátce před pauzou měl na noze další gól Rashford, Stojkovič byl ale znovu proti. Čtyři minuty po pauze se nicméně anglický útočník konečně dočkal. Míč mu krásně připravil Young a Rashford jej poslal nádherně do pravé šibenice. Rudí ďáblové poté už utkání pouze dohrávali a Partizan tak doma porazili s přehledem 3:0.

Kompletní výsledky 4. kola skupin Evropské ligy:

Guimaraes - Arsenal 1:1 (90+1. Duarte - 81. Mustafi)
Astana - Alkmaar 0:5 (29. a 77. Boadu, 52. Midtsjo, 57. Idrissi, 76. Chatzidiakos)
Standard Lutych - Frankfurt 2:1, (56. Vanheusden, 90.+4 Lestienne - 65. Kostič)
Rosenborg - Sporting 0:2 (16. Coates, 38. B. Fernándes)
Lugano - Malmö 0:0
Lazio - Celtic 1:2 (7. Immobile - 38. Forrest, 90.+5 Ntcham)
LASK Linec - PSV Eindhoven 4:1 (56. Ranftl, 60. Frieser, 78. a 82. Klauss - 5. Schwaab z pen.)
Krasnodar - Trabzonspor 3:1 (27. a 35. M. Fernandes, 90.+3 Ignatjev - 90.+4 Nwakaeme)
FC Kodaň - Dynamo Kyjev 1:1 (4. Stage - 70. Verbič)
Dudelange - Sevilla 2:5 (69. a 80. Sinani - 18. a 36. Dabbur, 27., 33. a 67. Munir)
CFR Kluž - Rennes 1:0 (87. Rondon)
Basilej - Getafe 2:1 (8. Arthur, 60. Frei - 45. Mata z pen.)
APOEL - Karabach 2:1 (59. Lucas, 88. Iaonnou - 10. Medveděv)
Braga - Besiktas 3:1 (15. a 37. Paulinho, 81. Eduardo - 29. Boyd)
Espanyol - Ludogorec 6:0 (4. Melendo, 19. Marmol, 36. Vargas z pen., 52. Campuzano, 73. Pedrosa, 76. Ferreyra)
Ferencváros - CSKA Moskva 0:0
Feyenoord - Young Boys Bern 1:1 (18. Berghuis z pen. - 71. Spielmann)
Manchester United - Partizan 3:0 (22. Greenwood, 33. Martial, 49. Rashford)
Mönchengladbach - AS Řím 2:1 (25. Fazio vl., 90.+5 Thuram - 64. Fazio)
Oleksandrija - St. Etienne 2:2 (84. Bezborodko, 90.+1 Zaderaka - 24. Khazri z pen., 73. Camara)
Rangers - FC Porto 2:0 (69. Morelos, 73. Davis)
Wolfsberg - Basaksehir 0:3 (73. Višča z pen., 84. a 87. Crivelli)
Wolfsburg - Gent 1:3 (20. Joao Victor - 50. Jaremčuk, 65. Depoitre, 76. Ngadeu)
Wolverhampton - Slovan Bratislava 1:0 (90.+2 Jimenez)

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.