Zpět na » Evropská liga » Pépé otočil utkání s Guimaraesem, Martialova penalta zachránila United

Evropská liga - Pépé otočil utkání s Guimaraesem, Martialova penalta zachránila United

Pépé otočil utkání s Guimaraesem, Martialova penalta zachránila United © 90min.com - Fotbalisté Arsenalu

0

24.10. - REVIEW Anglické celky byly ve 3. kole skupin Evropské ligy stoprocentní. Manchester United porazil zásluhou penalty Anthonyho Martiala Partizan a slavit může i Arsenal, který díky dvěma gólům střídajícího Nicolase Pépého přehrál Guimaraes. A raduje se i Wolves, jenž otočil střetnutí na půdě bratislavského Slovanu.

Partizan 0:1 (0:1) Manchester United

Branka: 43. Martial z penalty

Utkání mezi Partizanem a Manchesterem United slibovalo zajímavou podívanou. Ovšem sliby - chyby. Úvodní příležitost si vypracoval po centru Maty McTominay, hlavou trefil boční síť.

Poté se ke střele odhodlal Lingard a míč skončil na tyči. Stejně si vedl i domácí Sadiq, Romero by byl bezmocný. O dvě minuty později Williams padl po souboji s Miletičem a rozhodčí odpískal penaltu.

K ní se postavil uzdravený Anthony Martial a pohodlně rozvlnil síť. Od hostů se ale jednalo o jedinou střelu mezi tři tyče za celé utkání.

Ve druhé půli byli aktivnější domácí, žádnou výraznější příležitost si ale vypracovat nedokázali. Několikrát protestovali proti rozhodnutí rozhodčího, výsledkem ale byly jen dvě žluté karty pro Partizan. Ten doma gól nevstřelil a slavit tak mohou Rudí ďáblové.

Arsenal 3:2 (1:2) Guimaraes

Branky: 32. Martinelli, 80. a 90+3. Pépé - 9. Edwards, 37. Duarte

Unai Emery pro Nicolase Pépého žádal po pondělním nezdaru čas. A útočník se mu nyní odvděčil fantastickým výkonem. Pojďme ale hezky od začátku.

Už v 9. minutě poslal García skvělou zpětnou přihrávku na Edwardse, ten obelstil dva protihráče a pohodlně zavěsil. Srovnat se domácím podařilo ve 32. minutě, po centru Tierneyho potvrdil svou evropsko-ligovou formu Martinelli.

První půle přesto senzačně patřila hostům. O pět minut poté totiž domácí zachybovali v rozehrávce a ačkoliv Davidson svou ranou orazítkoval jen tyč, dorážející Duarte téměř roztrhl síť.

Davidson následně mohl přidat třetí branku, těsně minul. Stejně si krátce po půli vedl hlavičkující Mustafi a Emerymu příliš nepomohlo ani dvojité střídání.

V 75. minutě tak na hřiště poslal Nicolase Pépého a ten konečně zazářil. Už za pět minut poslal ze standardky míč k pravé tyči a gólman Silva se natahoval marně.

Rozhodnout mohl Martinelli a následně také hlavičkující Holding. V obou případech nicméně výborně zasáhl Silva. Ve třetí minutě nastavení a Pépé rozehrál další přímý kop a znovu z toho byla skvostná branka. Pépé poslal míč do pravé šibenice a rozhodl o důležitých třech bodech pro Gunners.

Kompletní výsledky 3. kola skupin Evropské ligy:

Alkmaar - Astana 6:0 (39. a 83. obě z penalt Koopmeiners, 43. Boadu, 77. Stengs, 85. Sugawara, 90+2. Idrissi)
AS Řím - Mönchengladbach 1:1 (32. Zaniolo - 90+3. z penalty Stindl)
Başakşehir - Wolfsberger 1:0 (78. Kahveci)
Beşiktaş - Braga 1:2 (71. Nayir - 38. R. Horta, 80. Eduardo)
CSKA Moskva - Ferencváros 0:1 (86. R. Varga)
Porto - Rangers 1:1 (36. Díaz - 44. Morelos)
Gent - Wolfsburg 2:2 (41. a 90+4. Jaremčuk - 3. Weghorst, 24. João Victor)
Karabach - APOEL 2:2 (13. Quintana, 58. Ailton - 29. vlastní Medvedev, 45+1. Hallenius)
Ludogorec - Espanyol 0:1 (13. Campuzano)
Partizan - Manchester United 0:1 (43. z penalty Martial)
Slovan Bratislava - Wolves 1:2 (11. Šporar - 58. Saïss, 64. z penalty Jiménez)
Saint-Étienne - Oleksandrija 1:1 (8. Gabriel - 14. vlastní Gabriel)
Young Boys - Feyenoord 2:0 (14. z penalty Assalé, 28. z penalty Nsamé)
Arsenal - Guimarães 3:2 (32. Martinelli, 80. a 90+3. Pépé - 9. Edwards, 37. Duarte)
Celtic - Lazio 2:1 (67. Christie, 89. Jullien - 40. Lazzari)
Dynamo Kyjev - Kodaň 1:1 (40. Šabanov - 2. Sotiriou)
Frankfurt - Lutych 2:1 (28. Abraham, 73. Hinteregger - 82. Amallah)
Getafe - Basilej 0:1 (18. Frei)
Malmö - Lugano 2:1 (13. z penalty Berget, 32. Molins - 50. Gerndt)
PSV Eindhoven - LASK Linz 0:0
Rennes - Kluž 0:1 (9. Deac)
Sevilla - Dudelange 3:0 (48. a 75. Vázquez, 78. El Haddadi)