Zpět na » Evropská liga » Politika znovu vstupuje do fotbalu: Arsenal bude ve finále Evropské ligy bez Henrika Mchitarjana

Evropská liga - Politika znovu vstupuje do fotbalu: Arsenal bude ve finále Evropské ligy bez Henrika Mchitarjana

Politika znovu vstupuje do fotbalu: Arsenal bude ve finále Evropské ligy bez Henrika Mchitarjana © skysports.com, fotbalportal.cz - Henrik Mchitarjan

1

Líbilo se

21.05. - PRÁVE SE STALO Vedení Gunners potvrdilo, že Henrik Mchitarjan nebude v kádru, který odcestuje do Baku k finále Evropské ligy proti Chelsea. V důležitém zápase, ve kterém si Arsenal může vybojovat účast v příštím ročníku Ligy mistrů, tak budou Kanonýři postrádat arménského ofenzivního záložníka. Důvody jsou zcela zřejmé.

Mohl mít šanci pomoci vybojovat tu největší trofej ve své dosavadní kariéře. Ovšem jeden ze svých nejdůležitějších zápasů v kariéře si Henrik Mchitarjan nezahraje. Důvodem není žádné zranění, ani špatná forma.

Přesto v kádru Arsenalu, který odletí na finále Evropské ligy proti Chelsea, nebude. Problém je politického rázu. Finále se totiž hraje v Baku, hlavním městě Ázerbájdžánu. Henrik Mchitarjan je z Arménie. A právě kvůli onomu národnostnímu konfliktu k utkání neodcestuje.

Arménie kvůli konfliktu o Náhorní Karabach neudržuje s Ázerbájdžánem diplomatické vztahy. Henrik Mchitarjan už v minulosti několikrát k duelu v Ázerbájdžánu nezamířil. Naposledy loni v říjnu, kdy se Arsenal v Baku utkal s Karabachem v základní skupině Evropské ligy.

Během úterý vedení Arsenalu potvrdilo, že Henrik Mchitarjan do Baku skutečně neodcestuje.

„Jsme velmi zklamaní, že oznamujeme, že Henrik Mchitarjan nebude cestovat s naším týmem na finále Evropské Ligy proti Chelsea."

„Důkladně jsme prozkoumali všechny možnosti, aby Micki mohl být součástí týmu, ale po diskusi s Mickim a jeho rodinou jsme se společně dohodli, že nebude v našem kádru pro finále."

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
F4BRE - 22.05. Odpovědět

Opravdu někdo všechny komentáře smazal (včetně mýho, kterej nikoho neurážel) a nechal tu jen tu stupidní reklamu, která nikoho nezajímá ?

F4BRE

....pravda a láska musí zvítězit lží a nenávistí Smajlík 12

TuffGong

Jo to vys, svoboda slova se tu dodrzuje.. :))

HyperioN
Reklama
Reklama
Nejnovější články