Zpět na » Evropská liga » Anglická dominance je skutečností. Arsenal přejel Valencii, Chelsea otočila penaltový rozstřel

Evropská liga - Anglická dominance je skutečností. Arsenal přejel Valencii, Chelsea otočila penaltový rozstřel

Anglická dominance je skutečností. Arsenal přejel Valencii, Chelsea otočila penaltový rozstřel © skysports.com - Fotbalisté Arsenalu

5

09.05. - REVIEW Anglické finále v Lize mistrů a taktéž v Evropské lize. Arsenal díky hattricku Pierre-Emericka Aubameyanga přejel Valencii, to Chelsea musela proti Frankfurtu jít až do penaltového rozstřelu. V něm prohrávala a nebyla daleko od konce. Nakonec ovšem postupuje.

Valencia CF 2:4 (1:1) Arsenal FC

Branky: 11. a 58. Gameiro - 17., 69. a 88. Aubameyang, 50. Lacazette

Do odvety vstoupili lépe domácí, v 11. minutě našel Rodrigo krásnou přihrávkou na zadní tyč Gameira a ten ve skluzu na míč dosáhl. Valencia tak vedla.

Jenže už o šest minut později vyhrál Lacazette hlavičkový souboj pro Aubameyanga a ten parádní šajtlí srovnal. V první půli poté měly šanci ještě oba týmy. Parejo ale z přímého kopu těsně minul a Lacazette na opačné straně napálil tyč.

Francouzský útočník se tak dočkal až pět minut po pauze. Na jeho ránu k levé tyči neměl Neto příležitost dosáhnout.

Už za osm minut bylo srovnáno. Wass zpětnou přihrávkou našel Rodriga a jeho polostřelu do branky nadvakrát dopravil Gameiro. Jenže Valencia v té chvíli stále potřebovala tři branky.

Místo toho ještě dvakrát udeřili hosté. V 69. minutě Maitland-Niles krásnou přízemní přihrávkou vybídl Aubameyanga a ten ve skluzu dopravil míč do sítě. V závěru si poté gabonský útočník vyměnil míč se střídajícím Mchitarjanem a parádní bombou završil hattrick. Do finále tak po zásluze postupuje londýnský celek a Petr Čech má stále naději na závěrečnou trofej.

Chelsea FC 2:1 po penaltovém rozstřelu (1:0, 1:1) Frankfurt

Branky: 28. Loftus-Cheek, rozhodující penalta Hazard - 49. Jović

Chelsea mohla hned v úvodu řešit problém, po čtvrthodině vypálil Danny da Costa a fantastický zákrok musel vytáhnout Kepa.

Poté už hrozili domácí. Girouda ale vychytal Trapp a lépe si nevedl ani Luiz, jeho jemnou hlavičku odvrátil na brankové čáře Hasebe.

O tři minuty později se ovšem krásně uvolnil Hazard a Loftus-Cheek přesnou ranou k levé tyči poslal Blues do vedení. Jenže hned v úvodu druhé půle hosté srovnali. Jovič si vyměnil míč s Gačinovičem a Kepa na jeho ránu zareagovat nedokázal.

Po hodině hry pálil Gačinovič, Kepa byl na místě. Na druhé straně nebezpečně zakončoval střídající Zappacosta, Trapp míč vyrazil. Šlo se tak do prodloužení.

V něm hosté dvakrát Kepu překonali, gólem ale neskončila ani jedna šance. Nejprve pálil střídající Haller a na brankové čáře míč odvrátil Luiz. O pár minut později se už pomalu radoval Haller znovu, tentokrát brance zabránil Zappacosta.

Ve druhém prodloužení měli více ze hry domácí. Zappacostu parádním způsobem vychytal Trapp, poté se branky nedočkal ani Azpilicueta. Ten tedy míč do brány dostal, ovšem po jasném faulu na německého gólmana.

Rozhodly tak až penalty. Jako první neuspěl Azpilicueta a Frankfurt nebyl daleko od senzačního postupu. Jenže Kepa nejprve hokejovým zákrokem vychytal Hintereggera a v páté sérii se neprosadil ani Paciência, jenž do hry přišel právě jen kvůli penaltě. To Eden Hazard v páté sérii proměnil a poslal tak do finále Evropské ligy Chelsea.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.