Zpět na » Evropská liga » Ani tři góly na Stamford Bridge na postup nestačí, v semifinále i je Arsenal

Evropská liga - Ani tři góly na Stamford Bridge na postup nestačí, v semifinále i je Arsenal

Ani tři góly na Stamford Bridge na postup nestačí, v semifinále i je Arsenal © skysports.com - Pedro oslavuje svůj gól do síte Tottenhamu

0

18.04. - REVIEW Slavia po mizerném úvodu první půle předvedla v té druhé heroický výkon a nakonec na Chelsea prohrála jen 4:3. Do semifinále jde v poklidu i Arsenal, jenž i ve druhém utkání zásluhou českého gólmana Petra Čecha udržel čisté konto.

Chelsea 4:3 (4:1) Slavia Praha

Branky: 5. a 27. Pedro, 10. Deli vl., 17. Giroud - 26. Souček, 51. a 55. Ševčík

Slavii absolutně nevyšel úvod střetnutí, ve kterém Chelsea definitivně rozhodla o svém postupu. Ve druhé půli ale byl český celek znovu skvělý a opět se rozhodně nemá za co stydět.

Utkání skutečně nezačalo podle představ hostí už v 5. minutě se po skvělé kombinaci mezi Azpilicuetou, Giroudem a Pedrem prosadil posledně jmenovaný a zařídil, že do prodloužení se rozhodně nepůjde.

O pět minut poté poslal Hazard kolmici na Pedra, jenž svou ranou orazítkoval pouze tyč. Míč se ale odrazil od hlavy Deliho do brány a Slavia prohrávala již o dvě branky. Pedro následně nesobecky našel Girouda a ten uklízel do prázdné branky.

V tu chvíli byli hosté na ručník. O devět minut později ale docílili své úvodní branky, po rohovém kopu se hlavou trefil nikým nehlídaný Souček.

Ihned po rozehrávce ale Giroud poslal míč na Pedra a znovu to bylo o tři branky. Po půli vedla Chelsea 4:1 a Slavia si výrazně koledovala o debakl.

Jenže ve druhé půli to byl zcela jiný český tým, který Chelsea téměř do ničeho nepustil. Sám naopak brzy udeřil, v 51. minutě se do míče opřel Ševčík a krásnou střelou k levé tyči snížil.

O tři minuty poté stejný hráč krásně vymetl šibenici druhé strany a Kepa neměl nárok. V té chvíli Slavia ztrácela dvě branky na postup! A klidně mohla přidat další. Po centru Zmrhala Ševčík odmítl hattrick, když ideálně netrefil míč.

V samotném závěru se po ruce Luize dostali hosté ke standardce, střídající Stoch ale trefil pouze hráče ve zdi. Slavia tak sice znovu prohrála, opět ale o jediný gól a především, na Stamford Bridge vstřelila tři branky! Z postupu se tak neraduje, znovu se ale nemá za co stydět.

Neapol 0:1 (0:1) Arsenal

Branka: 36. Lacazette

Úvodní šanci střetnutí měl Koulibaly, hrdina posledního ligového duelu, Čech ale výborně míč vykopl. Poté už se domácí radovali, Milik ale stál v jasném ofsajdu.

Polsdký útočník měl i další šanci utkání, tentokrát minul. Devět minut před koncem první půle poté z ničeho udeřili hosté a bylo definitivně rozhodnuto. Míč z přímého kopu poslal nádherně do brány Alexandre Lacazette a nebylo co řešit.

Od té chvíle si Arsenal v poklidu postup pohlídal. Neapol sice byla aktivnější, byl to ale Arsenal, který měl největší šanci druhé půle.

Aubameyanga ovšem ve stoprocentní příležitosti fantasticky vychytal Meret. Do zakončení se následně dostával Milik, před ním ale na poslední chvíli zasáhl Monreal a pomohl tak udržet Čechovi čisté konto. Do semifinále tak jde kromě Chelsea i Arsenal.

Kompletní výsledky odvetných zápasů čtvrtfinále Evropské ligy:

Frankfurt - Benfica 2:0 (37. Kostić, 67. Rode), první zápas 2:4, postupuje Frankfurt
Chelsea - Slavia 4:3 (5. a 27. Pedro, 10. Deli vl., 17. Giroud - 26. Souček, 51. a 55. Ševčík), první zápas 1:0, postupuje Chelsea
Neapol - Arsenal 0:1 (36. Lacazette), první zápas 0:2, postupuje Arsenal
Valencia - Villarreal 2:0 (13. Latorre, 54. Parejo), první zápas 3:1, postupuje Valencia.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.