Zpět na » Evropská liga » Slavia si zahraje ve čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea

Evropská liga - Slavia si zahraje ve čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea

Slavia si zahraje ve čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea © marca.com - Evropská liga

0

Líbilo se

15.03. - Také chudší sestra slavnější soutěže, Evropská Liga, poznala dnes ve švýcarském sídle UEFA složení čtvrtfinálových dvojic. Českého fanouška samozřejmě nejvíce zajímalo koho dostane pražská Slavia. Tu čeká velmi atraktivní protivník, londýnská Chelsea.

Po včerejším heroickém výkonu, kdy Slavia dokázala v prodloužení vyřadit pětinásobného držitele trofeje španělskou Sevillu, čeká na soubor trenéra Trpišovského další fotbalový gigant. Do Edenu přijede v první polovině dubna londýnská Chelsea. S tou se český klub v evropských pohárech nikdy v historii neutkal.

"Los nás těší nejvíce. Byla to první volba, kterou jsme všichni chtěli. Mluvili jsme o tom několikrát, že bychom si přáli dostat se do Anglie. S realizačním týmem to bude 33. zápas v Evropě, vždycky jsme si to přáli. Teď se nám to vyplnilo. Je to odměna pro všechny lidi, přijede sem Chelsea. Přijedou Sarri, Hazard, Higuaín, Jorginho. Skvělí hráči a skvělý tým. Bude to obrovský svátek pro celou Slavii. Nikdo z historie nevymaže, že tady v Praze byla Chelsea a hrála v Edenu," uvedl pro web slavia.cz trenér Jindřich Trpišovský.

Pikantní souboj čeká na dva španělské kluby. Villarreal se totiž utká s Valencií a vzhledem k geografické poloze, kdy oba kluby leží od sebe zhruba 60 kilometrů, se bude jednat o atraktivní derby se vším všudy. A překvapivě nejde o prvním měření těchto celků v Evropské lize. V sezóně 2003-2004 přešla Valencia do finále soutěže přes Villarreal po výsledcích 0:0 a 1:0.

Arsenal se utká v boji o postup do semifinále s italskou Neapolí. Bilance mezi těmito týmy je v Evropě fifty fifty. V ročníku 2013-14 v základní skupině F Ligy mistrů vyhrál vždy domácí celek 2:0.

Dvojice čtvrtfinále Evropské ligy, které se uskuteční v termínech 11. dubna, odvety pak 18. dubna

Arsenal - Neapol
Villarreal - Valencia
Benfica - Eintracht Frankfurt
Slavia Praha - Chelsea

Semifinále

vítěz Arsenal - Neapol vs. vítěz Villarreal - Valencia
vítěz Benfica - Eintracht Frankfurt vs. vítěz Slavia Praha - Chelsea

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
dalko - 15.03. Odpovědět

Skoda ze spanieli hraju proti sebe. Eu konfrontacia by bola zaujimavejsia

dalko
Reklama
Reklama
Nejnovější články