Zpět na » Evropská liga » Slavia vydřela ve Španělsku cennou remízu. Chelsea nakročila k postupu, Arsenal není daleko od vyřazení

Evropská liga - Slavia vydřela ve Španělsku cennou remízu. Chelsea nakročila k postupu, Arsenal není daleko od vyřazení

Slavia vydřela ve Španělsku cennou remízu. Chelsea nakročila k postupu, Arsenal není daleko od vyřazení © slavia.cz - Hráči Slavie slaví v Seville vyrovnávací branku.

1

07.03. - REVIEW Dvakrát Slavia prohrávala, nakonec ale ze Sevilly vede nesmírně cennou remízu 2:2. Blízko k postupu má hned po prvním utkání Chelsea, která třemi góly doma smetla Dynamo Kyjev a pokračuje ve zlepšených výkonech. Blízko k vyřazení naopak má Arsenal, jenž inkasoval tři branky v Rennes.

Sevilla FC 2:2 (2:2) Slavia Praha

Branky: 1. Ben Yedder, 28. El Haddadi - 25. Stoch, 39. Král

Utkání pro Slavii nemohlo začít hůře, v pětadvacáté vteřině chyboval při rozehrávce Souček, Banega poslal míč na Ben Yeddera a Kolář neměl šanci zasáhnout.

Hosté ale dokázali srovnat, v 25. minutě střílel Stoch a po teči Roga skončil míč za bezmocným Vaclíkem. O tři minuty poté už Sevilla znovu vedla, po rohovém kopu pálil z voleje El Haddadi a Kúdela na brankové čáře již nemohl nic dělat.

Zvýšit mohl Rog, Kolář skvěle zasáhl. A poté Slavia znovu udeřila. Rohový kop ramenem zasáhl Král a míč skončil k překvapení všech v síti. Gólman Vaclík se navíc zranil o brankovou konstrukci a ještě v první půli musel střídat.

Ve druhé půli měli jasně více ze hry domácí, čaroval ale fantastický Kolář. Nejprve zlikvidoval pokus Sarabii, střela Munira následně prosvištěla nad.

Dvacet minut před koncem měl El Haddadi další tutovku, hlavičkou přestřelil. O výhře domácích mohl v závěru rozhodnout Ben Yedder, další vynikající zákrok vystřihl Kolář. Slavia tak nečekaně uhrála v Seville remízu 2:2 a v odvetě je rozhodně o co hrát.

Rennes 3:1 (1:1) Arsenal

Branky: 42. Bourigeaud, 65. vlastní Monreal, 88. Sarr - 4. Iwobi

Když ve čtvrté minutě poslal nečekaně míč do sítě Iwobi, těžko někdo čekal, že Arsenal nakonec prohraje 3:1. Z levé strany chtěl hostující záložník centrovat, míč ale překvapivě skončil až v síti.

Po centru Iwobiho mohl skóre navýšit Torreira, Koubek ale tentokrát skvěle zasáhl. Po půlhodině hry pálil Mustafi a jen těsně minul. Vyrovnávací branka tak byla poměrně překvapivá, tři minuty před přestávkou míč z voleje napálil Bourigeaud a Čech byl bez šance.

Ráně předcházel faul Sokratise na Sarr, po kterém hostující bek inkasoval druhou žlutou kartu a musel ze hřiště. Tuto přesilovku využili domácí ve druhé půli ještě dvakrát.

V 65. minutě odcentroval Zeffane a míč si do vlastní brány nešťastně srazil Monreal. Nebezpečný centr do pokutového území následně posílal Sarr, Čech si se situací poradil.

Dvě minuty před koncem základní hrací doby se ale Rennes potřetí přeci jen dočkalo. Siliki poslal do pokutového území nádherný centr a Sarr tvrdou hlavičkou pojistil výhru francouzského celku. Rennes zvítězilo 3:1 a výrazně nakročilo k překvapivému postupu.

Chelsea 3:0 (1:0) Dynamo Kyjev

Branky: 17. Pedro, 65. Willian, 90. Hudson-Odoi

Dynamo nevystřelilo na branku a ze Stamford Bridge si odváží vysoko porážku 3:0. K výhře nakročili domácí už v 17. minutě, Giroud poslal krásně míč na Pedra a ten prostřelil Bojka střelou mezi nohy.

Pedro mohl v první půli klidně nasázet hattrick, ve dvou obrovských šancích už jej ale Bojko vychytal. A neprosadil se ani Alonso, jeho tečovaná rána nakonec skončila mimo tři tyče.

Skóre tak domácí navýšili po hodině hry, krásnou ránu z přímého kopu do pravé šibenice vyslal Willian. K brance měl blízko i střídající Ruben Loftus-Cheek, zblízka ale Bojka nepřekonal. V závěru si tak alespoň připsal asistenci, když nesobecky míč posunul na dalšího střídajícího hráče, Hudsona-Odoie.

Mladý útočník bez potíží dostal míč do brány a Chelsea má tak po prvním utkání velmi blízko k postupu mezi osm nejlepších.

Kompletní výsledky 1. zápasů osmifinále Evropské ligy:

Dinamo Záhřeb - Benfica 1:0 (38. z penalty Petković)
Frankfurt - Inter 0:0
Rennes - Arsenal 3:1 (42. Bourigeaud, 65. vlastní Monreal, 88. Sarr - 4. Iwobi)
Sevilla - Slavia 2:2 (1. Ben Yedder, 28. El Haddadi - 25. Stoch, 39. Král)
Zenit Petrohrad - Villarreal 1:3 (35. Azmoun - 33. Iborra, 64. Moreno, 71. Morlanes)
Chelsea - Dynamo Kyjev 3:0 (17. Pedro, 65. Willian, 90. Hudson-Odoi)
Neapol - Salzburg 3:0 (10. Milik, 18. Ruiz, 58. vlastní Onguene)
Valencia - Krasnodar 2:1(12. a 24. Rodrigo - 63. Claesson)

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.