Zpět na » Evropská liga » Slavia jde po fantastickém výkonu dále, Plzeň končí. Arsenal napravil nezdar, v poklidu postupuje i Chelsea

Evropská liga - Slavia jde po fantastickém výkonu dále, Plzeň končí. Arsenal napravil nezdar, v poklidu postupuje i Chelsea

Slavia jde po fantastickém výkonu dále, Plzeň končí. Arsenal napravil nezdar, v poklidu postupuje i Chelsea © slavia.cz - Fotbalisté Slavie

2

21.02. - REVIEW Oba londýnské velkokluby zvítězily 3:0 a jdou do osmifinále Evropské ligy. V něm uvidíme i Slavii, která čtyřmi góly sestřelila belgický Genk. Končí naopak Plzeň. Po bídném obranném výkonu prohrála v Záhřebu 3:0 a se soutěží se musí rozloučit.

Dinamo Záhřeb 3:0 (2:0) Viktoria Plzeň

Branky: 15. Oršić, 34. Dilaver, 73. Petković

Územní převaha nebyla Plzni k ničemu. Hosté vystřelili na branku jen jednou a končí již v prvním kole jarní fáze Evropské ligy.

Záhřeb šel do vedení už po čtvrthodině, Petkovič fantastickou patičkou našel Oršiče a Kozáčik byl bez šance. Další branka přišla ve 34. minutě, kdy po centru výrazně propadl Limberský a Dilaver hlavičkou podruhé prostřelil Kozáčika.

Další příležitost měl Olmo, tentokrát Kozáčik výborně zasáhl. Na začátku druhé půle nebezpečně zakončoval Šunjić, Kozáčik míč dokázal vyrazit.

Pokus Hajroviće znovu Kozáčil vyrazil a držel naděje Viktorky alespoň na prodloužení. Jenže v 73. minutě se k míči dostal Petkovič a tvrdou ranou pod břevno definitivně rozhodl.

V závěru ještě Limberský inkasoval druhou žlutou kartu v utkání a musel ze hřiště. Svůj nepovedený výkon tak korunoval vyloučením a Plzeň tak po jasné prohře v Evropské lize končí.

Arsenal 3:0 (2:0) BATE Borisov

Branky: 4. Volkov (vla.), 39. Mustafi (Xhaka), 60. Papastathopoulos (Xhaka)

Už ve čtvrté minutě se Arsenal dostal do vedení, po centru Aubameyanga si míč do vlastní sítě srazil Volkov. Srovnat mohl senzačně Drahun, překonaného Čecha ale na brankové čáře zachránil Lichtsteiner.

Po dvaceti minutách pálil Xhaka, Sčerbicki dobře zasáhl. Další příležitost měl Aubameyang, Sčerbicki byl znovu na místě. O chvíli poté ale Xhaka parádně odcentroval a Mustafi poslal Gunners do dvoubrankového vedení.

Arsenal nadále v utkání dominoval a po hodině hry definitivně rozhodl. Xhaka od rohového praporku našel hlavu Sokratise a Sčerbicki neměl šanci.

Obrovskou příležitost měl i Aubameyang, ten se ovšem branky nedočkal, jelikož těsně minul pravou tyč hostující branky. Arsenal ale odčinil nečekanou porážku v prvním utkání a zaslouženě slaví postup do osmifinále.

Chelsea 3:0 (0:0) Malmö

Branky: 55. Giroud (Willian), 74. Barkley, 84. Hudson-Odoi (Willian)

První příležitost utkání měli nečekaně hosté, Rosenberg ale zamířil mimo. Na opačné straně zakončoval Barkley, Dahlin ovšem dokázal zakročit.

Ve 32. minutě ve skluzu zakončoval Azpilicueta, Dahlin znovu zasáhl. Další pokus si vypracoval Barkley, hostující gólman ale v první půli neinkasoval. Po deseti minutách druhé půle už se ale domácí dočkali. Kanté posunul míč na Williana a ten před prázdnou bránou našel Girouda.

Francouzský útočník pohodlně zakončil a poslal Chelsea do vedení. Druhou trefu si připsal Barkley, rozhodčí ale odmával ofsajd. Vzápětí ale Bengtsson inkasoval červenou kartu a Chelsea brzy náskok zvýšila. Z přímého kopu se nádherně trefil již několikrát zmíněný Ross Barkley.

Poslední slovo si vzal Hudson-Odoi, jehož fantastickou přihrávkou našel Willian. Do střelecké listiny se mohl zapsat i Loftus-Cheek, Dahlin už ale čtvrtou branku neinkasoval. Chelsea tak pohodlně zvítězila a jde do osmifinále.

Genk 1:4 (1:1) Slavia Praha

Branky: 10. Trossard - 23. Coufal, 54. Traore, 64. a 68. Škoda

Slavia neodstartovala vůbec dobře. V desáté minutě vyrobil obrovskou hrubku brankář Kolář a Trossard míč poslal do odkryté svatyně.

Po třinácti minutách ovšem bylo srovnáno. Zmrhalův centr Vukovič jen přizvedl a Coufal hlavou srovnal. Hned v úvodu druhé půle Škoda tvrdě zajel do domácího gólmana a za žlutou kartu mohl být rád.

O tři minuty poté se Vukovič znovu dostal do souboje, tentokrát ale s vlastním hráčem. Míč po centru Zmrhala tak pustil ze své náruče a Traore střelou do prázdné branky poslal Slavii do vedení.

O deset minut později to bylo už o dvě branky, po Stochově centru a hlavičce Součka poslal míč do sítě Škoda. V té chvíli už byl na hřišti náhradní gólman Jackers. Ten inkasoval znovu po dalších čtyřech minutách, druhou branku v utkání, znovu hlavou, vstřelil kapitán Škoda.

V závěru mohl korigovat Ito, trefil ale jen brankovou konstrukci. Genk tak doma utkání zcela nezvládl a Slavia tak slaví zasloužený postup.