Zpět na » Evropská liga » Anglické celky nezaváhaly a zajistily si prvenství ve skupině, Milán naděloval i se Simičem v sestavě

Evropská liga - Anglické celky nezaváhaly a zajistily si prvenství ve skupině, Milán naděloval i se Simičem v sestavě

Anglické celky nezaváhaly a zajistily si prvenství ve skupině, Milán naděloval i se Simičem v sestavě © zimbio.com - Olivier Giroud slaví gól.

2

29.11. - REVIEW Anglické celky dnes neinkasovaly a zajistily si prvenství ve skupině. Arsenal na Ukrajině zvítězil díky skvělému úvodu, Chelsea si doma se Soluní poradila i díky dvěma gólům Oliviera Girouda. Premiéru v dresu Rossoneri prožil obránce Stefan Simič, který svým výkonem pomohl k výhře 5:2 nad Dudelange.

Vorskla Poltava 0:3 (0:3) Arsenal FC

Branky: 10. Smith Rowe, 27. Ramsey (pen.), 41. Willock (Alnaní)

FC Vorskla Poltava: Šust - Perduta, Dallku, Česnakov (C), Artur - Sapaj (36. Careca), Skljar, Šarpar, Rebenok (85. Sakiv) - Kulač (72. Kane) - Kolomojec

Arsenal FC: Čech (C) - Lichtsteiner, Jenkinson, Holding (60. Medley), Maitland-Niles - Guendouzi (77. Gilmour), Ramsey (69. Saka), Alnaní - Willock, Nketiah, Smith Rowe

Arsenal rozhodl prakticky už v desáté minutě. Nketiah si vyměnil míč s Ramseym a gólman Šust jeho střelu vyrazil pouze před sebe. Tam už stal Smith Rowe a střelou do prázdné brány otevřel účet utkání.

Ve 26. minutě rozhodčí Frankowski odpískal penaltu po pádu Ramseyho a právě záložník Gunners z penalty upravil na rozdíl dvou branek.

Čtyři minuty před přestávkou poté Alnaní poslal míč na Willocka a ten přesnou ranou k pravé tyči vstřelil vůbec svou první branku za londýnský velkoklub. Ve druhé půli už Arsenal zápas pouze dohrával a dvacet minut před koncem mohl přijít o čisté konto.

Na Petra Čecha střílel Igor Perduta, domácí obránce ale tváří v tvář kapitánovi Gunners neuspěl. A jelikož se v závěru podruhé neprosadil Willock, zvítězil Arsenal na Ukrajině 0:3.

Chelsea 4:0 (2:0) PAOK Soluň

Branky: 27. Giroud (Pedro), 37. Giroud (Fàbregas), 60. Hudson-Odoi (Fàbregas), 78. Morata (Hudson-Odoi)

Chelsea FC: Arrizabalaga - Zappacosta (63. Ampadu), Christensen, Cahill (C), Emerson - Barkley, Fàbregas, Loftus-Cheek - Pedro (66. Willian), Giroud (75. Morata), Hudson-Odoi.

PAOK Soluň: Paschalakis - Matos, Chačeridi, Crespo, Vieirinha (C) - Maurício (79. Pelkas), Wernbloom - Jaba, Šachov, El Kaddouri (75. Varela) - Prijović (46. Vardá).

Už v sedmé minutě utkání bylo jasné, že PAOK si ze Stamford Bridge body neodveze. Chačeridi totiž hasil hrozivou přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů a podrazil unikajícího Girouda.

Rozhodčí Tohver tak ihned vytasil červenou kartu a hosty poslal do oslabení. Toho londýnský celek v první půli využil hned dvakrát. Po dobré práci Pedra se nejprve pěknou ranou k pravé tyči trefil Giroud, o deset minut poté skóroval francouzský útočník podruhé, tentokrát využil skvělého centru Fábregase.

V úvodu druhé půle Emerson sestřelil v pokutovém území Vardu, rozhodčí ovšem penaltu neodpískal. Brzy poté naopak Hudson-Odoi překvapil střelou k bližší tyči gólmana Paschalakise a bylo to již o tři branky.

Do hry následně manažer Maurizio Sarri poslal Álvara Moratu a ten už po třech minutách pobytu na hřišti rozvlnil síť, když hlavičkou uklidil míč po centru Hudsona-Odoie.

Výsledky 5. kola skupin Evropské ligy:

Astana - Dynamo Kyjev 0:1 (29. Verbič)
Spartak Moskva - Rapid Vídeň 1:2 (20. Zé Luis - 80. Müldür, 90+1. Schobesberger)
AC Milán - Dudelange 5:2 (21. Cutrone, 66. vlastní Stelvio, 70. Çalhanoğlu, 78. vlastní Schnell, 80. Borini - 39. Stolz, 49. Turpel)
Anderlecht - Trnava 0:0
B
ATE - MOL Vidi 2:0 (22. Sihnevič, 82. Ivanić)
Real Betis - Olympiakos 1:0 (39. Canales)
Bordeaux - Slavia 2:0 (49. De Préville, 90+5. Koundé)
Curych - Larnaka 1:2 (74. Khelifi - 38. Giannou, 85. Tričkovski)
Fenerbahçe - Dinamo Záhřeb 0:0
Karabach - Sporting 1:6 (14. Zoubir - 5. z penalty Dost, 20. a 75. Fernandes, 33. Nani, 65. a 81. Diaby)
Krasnodar - Akhisar 2:1 (49. Gazinskij, 57. Ari - 24. Serginho)
Leverkusen - Ludogorec 1:1 (85. Weiser - 69. Marcelinho)
Rosenborg - Celtic 0:1 (42. Sinclair)
Salzburg - RB Lipsko 1:0 (74. Gulbrandsen)
Vorskla - Arsenal 0:3 (11. Smith-Rowe, 27. z penalty Ramsey, 41. Willock)
Zenit Petrohrad - Kodaň 1:0 (59. Mak)
Apollon - Lazio 2:0 (31. Faupala, 82. Marković)
Frankfurt - Marseille 4:0 (2. a 67. Jović, 17. vlastní Luiz Gustavo, 62. vlastní Mitroglou)
Chelsea - PAOK 4:0 (27. a 37. Giroud, 60. Hudson-Odoi, 78. Morata)
Jablonec - Rennes 0:1 (55. Grenier)
Malmö - Genk 2:2(65. Lewicki, 67. Antonsson - 42. Pozuelo, 53. Paintsil)
Rangers - Villarreal 0:0
Sarpsborg - Beşiktaş 2:3 (1. Hashad, 6. Heintz - 63. a 90. Lens, 66. Love)
Standard Lutych - Sevilla 1:0 (62. Djenepo)

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.