Zpět na » Evropská liga » Arsenal si problémy nedělal, to Chelsea znovu uspěla díky jediné brance

Evropská liga - Arsenal si problémy nedělal, to Chelsea znovu uspěla díky jediné brance

Arsenal si problémy nedělal, to Chelsea znovu uspěla díky jediné brance © skysports.com - Fotbalisté Chelsea

1

04.10. - REVIEW Chelsea se trápila i ve druhém kole základní skupiny Evropské ligy. Duel s maďarským celkem MOL Vidi rozhodl až Álvaro Morata dvacet minut před koncem. To Arsenal si problémy nedělal a Karabach porazil s přehledem 3:0. Svůj zápas zvládl i AC Milán, překvapivě naopak prohrála Sevilla.

Karabach 0:3 Arsenal

Branky: 4. Sokratis, 53. Smith-Rowe, 80. Guendouzi

Arsenal o své výhře prakticky rozhodl už ve čtvrté minutě. Po rohovém kopu Elnenyho hlavičkoval Monreal přímo do míst, kde stál Sokratis. Ten míč lehce tečoval nohou a otevřel skóre.

Z ojedinělé šance mohl srovnat Madatov, Leno byl na místě. Další pokus si na starost vzal Ozobič, Leno znovu bez problémů zasáhl. Arsenal nebyl až tak dominantní, hned na úvod druhé půle ale definitivně rozhodl.

Qarabag FK v Arsenal - UEFA Europa League - Group E
Arsenal slaví úvodní gól do sítě Karabachu. (zdroj: zimbio.com)

Iwobi poslal míč na Smithe-Rowea a ten ve svých osmnácti letech vstřelil svou první soutěžní branku za Gunners. V závěru ještě střídající Lacazette poslal míč na Guendouziho a jeho přízemní rána k pravé tyči uzavřela účet utkání na konečných 0:3.

Čestný úspěch domácích mohl v závěru zaznamenat Zoubir, Leno se proti jeho ráně ale vytáhl a udržel tak čisté konto.

Chelsea 1:0 MOL Vidi

Branka: 70. Morata

Chelsea měla proti maďarskému týmu obrovskou převahu, udeřit mohla už v jedenácté minutě. Skvělý průnik předvedl Emerson, svou střelu ale poslal vysoko nad.

Další příležitost měl Morata, i on ale přestřelil. Na druhé straně mohl po kolapsu domácí obrany skórovat Sčepovič, i on minul. Ve druhé půli měl jako první velkou příležitost hostující obránce Stopira, Kepa vytáhl vynikající zákrok.

Chelsea se do první šance ve druhé půli dostala až dvacet minut před koncem, byla z toho ale vítězná branka. Fábregas poslal míč na hlavu Williana, který jej prodloužil na Moratu. Španělský forvard tvrdou ranou překonal Tujvela a rozhodl o další výhře Blues 1:0.

Chelsea v Vidi FC - UEFA Europa League - Group L
Hráči Chelsea se radují z vítězné branky. (zdroj: zimbio.com)

Náskok mohl po spolupráci se střídajícím Hazardem zvýšit Barkley, jeho hlavička ovšem skončila jen na horní tyči. Chelsea tak znovu neinkasovala, opět ale zvítězila nejtěsnějším rozdílem.

Kompletní výsledky 2. kola základních skupin Evropské ligy:

Astana - Rennes 2:0 (64. Zajnutdinov, 90+1. Tomasov)
AC Milán - Olympiakos 3:1 (70. a 79. Cutrone, 76. Higuaín - 14. Guerrero)
Anderlecht - Dinamo Záhřeb 0:2 (19. z penalty Hajrović, 68. Gojak)
Betis - Dudelange 3:0 (57. Sanabria, 80. Lo Celso, 88. Tello)
Bordeaux - Kodaň 1:2 (84. Sankharé - 42. Sotiriou, 90+2. Skov)
Curych - Ludogorec 1:0 (84. Palsson)
Fenerbahçe - Trnava 2:0 (52. a 69. Slimani)
Karabach - Arsenal 0:3 (4. Sokratis, 53. Smith-Rowe, 80. Guendouzi)
Leverkusen - AEK Larnaka 4:2 (44. Havertz, 49 a 88. Alario, 90+3. Brandt - 25. Tričkovski, 90+1. Raspas)
Rosenborg - RB Lipsko 1:3 (79. Jebali - 12. Augustin, 54. Konaté, 61. Cunha)
Salzburg - Celtic 3:1 (55. a 73. z penalty Dabbur, 61. Minamino - 2. Edouard)
Vorskla - Sporting 1:2 (10. Kulač - 90. Montero, 90+3. Cabral)
Zenit - Slavia 1:0 (80. Kokorin)
Apollon - Marseille 2:2 (74. Marković, 90+1. Zelaya - 50. Payet, 67. Luiz Gustavo)
BATE - PAOK 1:4 (74. Skavyš - 6. Prijović, 11. a 17. Jaba, 73. Pelkas)
Frankfurt - Lazio 4:1 (4. a 90+4. Da Costa, 28. Kostić, 52. Jović - 23. Parolo)
Chelsea - MOL Vidi 1:0 (70. Morata)
Jablonec - Dynamo Kyjev 2:2 (33. Hovorka, 81. Trávník - 8. Cyhankov, 14. Harmaš)
Krasnodar - Sevilla 2:1 (73. Pereyra, 88. Okriašvili - 43. Nolito)
Malmö - Beşiktaş 2:0 (53. vlastní Erkin, 76. z penalty Rosenberg)
Rangers - Rapid Vídeň 3:1 (44. a 90+4. Morelos, 83. z penalty Tavernier - 42. Berisha)
Sarpsborg - Genk 3:1 (6. a 63. Mortensen, 54. Zachariassen - 49. Trossard)
Spartak Moskva - Villarreal 3:3 (34. z penalty a 82. Zé Luis, 85. Melgarejo - 13. Ekambi, 49. Fornals, 90+6. z penalty Cazorla)
Standard Lutych - Akhisar 2:1 (17. Emond, 40. Djenepo - 32. Ayik)

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.