Zpět na » Evropská liga » Willian zařídil Chelsea jednobrankové vítězství, Arsenal díky dvěma gólům Aubameyanga zničil Poltavu

Evropská liga - Willian zařídil Chelsea jednobrankové vítězství, Arsenal díky dvěma gólům Aubameyanga zničil Poltavu

Willian zařídil Chelsea jednobrankové vítězství, Arsenal díky dvěma gólům Aubameyanga zničil Poltavu © skysports.com - Willian

1

20.09. - REVIEW Chelsea v Soluni nepředvedla ideální výkon, díky brance Williana ale slaví první vítězství ve své skupině. Bez problémů naopak pouť Evropskou ligou načal Arsenal, který čtyřmi góly rozebral ukrajinskou Poltavu. Pět gólů vstřelila Sevilla, fantastický obrat poté předvedl Leverkusen. Historickou výhru slaví Trnava, která díky jediné střele na bránu porazila Anderlecht.

PAOK Soluň 0:1 Chelsea

Branka: 7. Willian

Chelsea otevřela skóre už v sedmé minutě, po skvělé práci Barkleyho míč dostal Willian a přízemní ranou překonal nejistého domácího gólmana Paschalakise.

O dvě minuty poté Pedro našel Moratu, ten ale ve stoprocentní šanci selhal. Španělský útočník měl vzápětí další příležitost, bránu minul. A neuspěl ani Pedro, kterého vychytal Paschalakis.

K ráně z voleje se ve druhé půli dostal Willian, bránu přestřelil. Chelsea poté zvýšila zásluhou Moraty, pomezní rozhodčí ale odmával ofsajd. Chelsea svého soupeře jasně přehrávala, druhý gól ovšem přidat nedokázala. Pedra skvěle vychytal Paschalakis a tak z ničeho nic mohli domácí nečekaně srovnat.

Centr obránce Toscy proletěl až na bránu a gólman Kepa musel míč vyškrábnout na roh. Hosté ale zápas v poklidu dohráli a zaslouženě se radují z úvodní výhry.

Arsenal 4:2 Vorskla Poltava

Branky: 32. Aubameyang (Iwobi), 48. Welbeck (Welbeck), 56. Aubameyang (Mchitarjan), 74. Özil (Lichtsteiner) - 77. Česnakov, 90+4. Šarpar (Rebenok)

Arsenal v prvních minutách útočil do plných a prosadit se nemohl. Po půlhodině ale z rychlého protiútoku udeřil. Iwobi přihrávkou našel Aubameyanga a ten z první poslal míč ke vzdálenější tyči.

Arsenal v Vorskla Poltava - UEFA Europa League - Group E
Pierre-Emerick Aubameyang střílí první branku utkání. (zdroj: zimbio.com)

V závěru první půle mohl Arsenal hned třikrát přidat druhou branku. Torreira pálil jen do boční sítě, následně hosty zachránila tyč po střele Aubameyanga a trefit se nedokázal ani Mchitarjan, kterého skvěle vychytal Šust.

Tři minuty po začátku druhé půle ale Mchitarjan nacentroval na hlavu Welbecka a domácí se tak druhé branky přeci jen dočkali. O osm minut poté si Aubameyang vyměnil míč s Mchitarjanem a krásnou ranou k levé tyči definitivně rozhodl.

Po střídání přidal čtvrtou branku Özil a s hosty to nevypadalo příliš dobře. Závěr ale nevyšel domácím a Poltava tak zápas dokázala sympaticky zkorigovat.

Po rohovém kopu se nádherně pod břevno trefil Česnakov, ve čtvrté minutě nastavení následně na konečných 4:2 upravul Šarpar, který Lenovi znovu nedal žádnou šanci.

Kompletní výsledky 1. kola skupin Evropské ligy:

Rennes - Jablonec 2:1 (31. Sarr, 90. Ben Arfa z pen. - 54. Trávník)
Akhisar Belediye - Krasnodar 0:1 (26. Claesson)
Besiktas - Sarpsborg 3:1 (51. Babel, 69. Roco, 82. Lens - 90.+4 Zachariassen)
Dynamo Kyjev - Astana 2:2 (11. Cygankov, 45.+2 Garmaš - 21. Aničič, 90.+4 Murtazajev)
Genk - Malmö 2:0 (37. Trossard, 71. Samata)
Lazio - Apollon Limassol 2:1 (14. Luis Alberto, 84. Immobile z pen. - 88. Zelaya)
Marseille - Frankfurt 1:2 (3. Ocampos - 52. Torro, 89. Jovič)
MOL Vidi - BATE Borisov 0:2 (27. Tuominen, 85. Filipenko)
PAOK - Chelsea 0:1 (7. Willian)
Rapid Vídeň - Spartak Moskva 2:0 (50. Muldur, 68. Murg)
Sevilla - Standard Lutych 5:1 (8. a 74. z pen. Banega, 41. Vázquez, 49. a 70. Ben Yedder - 39. Djenepo)
Villarreal - Rangers 2:2 (1. Bacca, 69. Moreno - 67. Arfield, 76. Lafferty)
AEK Larnaka - FC Curych 0:1 (61. Kololli z pen.)
Arsenal - Vorskla 4:2 (32. a 56. Aubameyang, 48. Welbeck, 74- Özil - 77. Česnakov, 90.+4 Šarpar)
Celtic - Rosenborg 1:0 (88. Griffiths)
Dinamo Záhřeb - Fenerbahce 4:1 (16. Sunjič, 27. a 57. Hajrovič, 60. Olmo - 47. Neustädter)
Dudelange - AC Milán 0:1 (59. Higuaín)
FC Kodaň - Zenit Petrohrad 1:1 (63. Sotiriou - 44. Mak)
Ludogorec - Leverkusen 2:3 (8. Keserü, 31. Marcelinho - 38. a 69. Havertz, 63. Thelin)
Olympiakos - Betis 0:0
RB Lipsko - Salzburg 2:3 (70. Laimer, 82. Poulsen - 20. Dabbur, 22. Haidara, 89. Gulbrandsen)
Slavia - Bordeaux 1:0 (35. Zmrhal)
Sporting - Karabach 2:0(54. Raphinha, 88. Cabral)
Trnava - Anderlecht 1:0 (79. Oravec)

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.