Zpět na » Evropská liga » Arsenal nevyužil dlouhou přesilovku a s Atlétikem jen remizoval, Marseille doma nedalo šanci Salzburgu

Evropská liga - Arsenal nevyužil dlouhou přesilovku a s Atlétikem jen remizoval, Marseille doma nedalo šanci Salzburgu

Arsenal nevyužil dlouhou přesilovku a s Atlétikem jen remizoval, Marseille doma nedalo šanci Salzburgu © skysports.com - Fotbalisté Arsenalu

1

26.04. - REVIEW Arsenal hrál doma proti Atlétiku Madrid téměř celé utkání přesilovou hru. Vytqžil ale jedinou branku a v závěru navíc inkasoval. Blíže k finále tak má španělský celek. Ve druhém utkání naplno uspělo Marseille, které doma dvěma góly nedalo šanci Salzburgu.

Arsenal 1:1 (0:0) Atlétiko Madrid

Branky: 61. A. Lacazette (Wilshere) - 82. Griezmann

Arsenal FC: Ospina - Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal - Ramsey, Xhaka, Wilshere - Welbeck, Özil - A. Lacazette.

Atlético Madrid: Oblak - Vrsaljko, J. Giménez, Godín (C), Lucas Hernández - Á. Correa (75. Savić), Saúl Ñíguez, Partey, Koke - Gameiro (65. Gabi), Griezmann (86. F. Torres).

Arsenal začal doma ve velkém stylu. Už v šesté minutě se do míče opřel Lacazette a orazítkoval tyč. Uběhla jen minuta a francouzský útočník měl další šanci.

Jeho hlavičku tentokrát fantasticky vytazil Oblak. O další tři minuty později přišel další problém pro Atlétiko. Vrsaljko šlapákem zasáhl Lacazetta a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Situaci navíc nezvládl ani Diego Simeone a rozhodčí jej poslal na tribunu. Arsenal tak měl obrovskou šanci přiblížit se k finále.

A domácí skutečně tlačili. Oblak ale skvěle vyrazil ránu Welbecka, Monreal z voleje minul a Wilsherea Olbak znovu vychytal.

Na druhé straně se k ojedinělé šanci dostal Griezmann, Ospina ovšem dobře zasáhl. Atlétiko tak první půli přežilo a udrželo čisté konto. Po hodině hry ale Griezmann zbytečně ztratil míč, Wilshere nacentroval do pokutového území a Alexandre Lacazette hlavou nedal Oblakovi šanci.

Arsenal FC v Atletico Madrid - UEFA Europa League Semi Final Leg One
Alexandre Lacazette překonal Jana Oblaka. (zdroj: zimbio.com)

Lacazette měl další šanci na zvýšení skóre, jeho hlavička ale tentokrát bránu netrefila. A tak přišel nečekaný trest. V 82. minutě chybovala domácí obrana a Antoine Griezmann nadvakrát překonal Davida Ospinu.

Arsenal mohl jít znovu do vedení, Oblak ale parádně vytáhl hlavičku Ramseyho, který se hlavou neprosadil ani napodruhé. Gunners tak doma jen remizovali a k finálové účasti má blíže španělský celek.