Zpět na » Evropská liga » Plzeň i přes vítězství končí, Arsenal si doma postup pohlídal

Evropská liga - Plzeň i přes vítězství končí, Arsenal si doma postup pohlídal

Plzeň i přes vítězství končí, Arsenal si doma postup pohlídal © fcviktoria.cz - Viktoria Plzeň v utkání se Sportingem

0

15.03. - REVIEW Viktoria Plzeň díky skvělému výkonu dovedla odvetu proti Sportingu Lisabon až do prodloužení, v něm ale zavzpomínala na českou reprezentaci a rok 2004. Po rohovém kopu v nastavení prvního prodloužení inkasovala a v Evropské lize končí. Dál jde naopak Atlétiko Madrid, Lazio Řím, Lipsko či Arsenal, který si doma pohlídal odvetu s Rossoneri a vyhrál vysoko 3:1.

Viktoria Plzeň 2:1 po prodloužení (2:0) Sporting Lisabon

Branky: 6. a 65. Bakoš - 105.+2 Battaglia

Plzeň vstoupila do utkání fantasticky a už v 6. minutě šla do vedení. Kopic rozehrál s Kovaříkem roh nakrátko a druhý jmenovaný poté poslal krásný centr do pokutového území, který hlavou zužitkoval Marek Bakoš.

Další větší šance přišla až krátce před přestávkou a tentokrát ji měli hosté. Ruiz ale ve stoprocentní tutovce neuspěl a míč poslal vedle levé tyče. Hned v úvodu druhé půle zasáhl Hruška dobře proti ráně Fernandese, dorážející Acuňa měl ale znovu míč ideálně předložený ke vstřelení branky.

Nejprve ale trefil tyč a z dorážky zamířil vysoko nad. V 63. minutě na druhé straně nebezpečně pálil hlavou Havel, ovšem těsně nad. Za minutu se ale Havel znovu dobře uvolnil a v pokutovém území našel Bakoše, který tvrdou pumelicí zvýšil na 2:0.

Po druhé brance byli hosté opaření, v závěru si ale vypracovali dvě zajímavé šance. Nejprve Hruška zastavil ránu Martinse a poté rozhodčí odpískal přísnou penaltu po faulu Řezníka na Dosta. K ní se postavil sám faulovaný, ale neuspěl. Míč poslal doprostřed brány, kde ale Hruška skvěle nechal svou nohu.

A když neuspěli ani dorážející hráči, šel zápas do prodloužení. V prvním prodloužení měl obrovskou šanci Ruiz, Hruška se vytáhl s parádním reflexivním zákrokem. Jenže po chybě Koláře hostující hráči unikli dopředu a z pokračující akce byl roh.

Na něj si naskočil Rodrigo Battaglia a ve druhé minutě nastavení prvního prodloužení rozhodl o tom, že postup si z Plzně odveze Sporting. A Viktorka tak trochu zavzpomínala na ME 2004, ve kterém podobně inkasovala česká reprezentace proti Řecku. Tehdy ale tato branka celý zápas ukončila.

Plzeň se snažila i ve druhé části nastavení, ale branku už vstřelit nedokázala. Po skvělém výkonu ale bere výhru 2:1 a rozhodně se nemusí za co stydět.

Arsenal FC 3:1 (1:1) AC Milán

Branky: 39. z pen. a 86. Welbeck, 71. Xhaka - 35. Calhanoglu

Arsenal osmifinálovou odvetu nezačal dobře. Už ve 2. minutě nebezpečně pálil Silva a v jedenácté minutě domácí celek přišel o zraněného Koscielnyho.

Následně sice zahrozil po ráně Welbecka, do vedení se ale dostali hosté. Ve 35. minutě nádhernou dělovkou k levé tyči překonal Ospinu Hakan Calhanoglu a dal hostům naději. Jenže ta už po čtyřech minutách zmizela.

Welbeck padl po souboji s Rodríguezem a rozhodčí po dohodě s asistentem odpískal velmi spornou penaltu. K ní se postavil sám faulovaný a střelou k pravé tyči vyrovnal a ukončil naděje Rossoneri.

Arsenal vs. AC Milan - UEFA Europa League Round of 16: Second Leg
Arsenal slaví vyrovnávací branku. (zdroj: zimbio.com)

Ve druhé půli sice měli velké šance Cutrone a Kalinič, první pokus ale mířil vedle a s hlavičkou chorvatského útočníka si Ospina poradil.

Na druhé straně vypálil zpoza šestnáctky Granit Xhaka a bylo jasno. Donnarumma si vybral slabší chvilku a míč jen vyrazil. Po odrazu od něj ale zamířil do brány. Poslední slovo si poté vzal Danny Welbeck, který po akci Wilsherea a nepovedené hlavičce Ramsayho dorazil míč do poloprázdné brány.

Arsenalu se tak vedlo i v odvetě, AC Milán porazil 3:1 a s naprostým poklidem postupuje v Evropské lize mezi osm nejlepších.

Kompletní výsledky odvetných zápasů osmifinále Evropské ligy:

Plzeň - Sporting 2:1 po prodl. (6. a 65. Bakoš - 105.+2 Battaglia), první zápas 0:2, postupuje Sporting.
Bilbao - Marseille 1:2 (74. Williams - 38. Payet z pen., 52. Ocampos), první zápas 1:3, postupuje Marseille.
Dynamo Kyjev - Lazio 0:2 (23. Lucas Leiva, 83. de Vrij), první zápas 2:2, postupuje Lazio.
Zenit Petrohrad - Lipsko 1:1 (45.+1 Driussi - 22. Augustin), první zápas 1:2, postupuje Lipsko.
Lokomotiv Moskva - Atlético Madrid 1:5 (20. Rybus - 16. Correa, 47. Saúl, 65. a 70. Torres, 85. Griezmann), první zápas 0:3, postupuje Atlético.
Arsenal - AC Milán 3:1 (39. z pen. a 86. Welbeck, 71. Xhaka - 35. Calhanoglu), první zápas 2:0, postupuje Arsenal.
Lyon - CSKA Moskva 2:3 (58. Cornet, 71. Mariano - 39. Golovin, 60. Musa, 65. Wernblom), první zápas 1:0, postupuje CSKA.
Salcburk - Dortmund 0:0, první zápas 2:1, postupuje Salcburk.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.