Zpět na » Evropská liga » Arsenal zachránil Giroud, Montella je po remíze na odstřel z AC

Evropská liga - Arsenal zachránil Giroud, Montella je po remíze na odstřel z AC

Arsenal zachránil Giroud, Montella je po remíze na odstřel z AC © zimbio.com - Olivier Giroud slaví branku do sítě Bělehradu.

1

19.10. - REVIEW Arsenal zvítězil i potřetí, znovu to ale nebyla žádná hitparáda. V Bělehradu rozhodla jediná branka Oliviera Girouda. Těžkou pozici bude mít v následujících dnech trenér milánského AC Vincenzo Montella, jehož celek doma nedokázal porazit AEK Atény. Naplno naopak uspěly Atalanta a Lazio, které zvítězilo 1:3 v Nice.

CZ Bělehrad 0:1 (0:0) Arsenal

Branka: 85. Giroud (Walcott)

Poprvé mohl Arsenal udeřit už v 16. minutě, po standardce Wilsherea nebezpečně pálil Walcott, Borjan ale skvěle zasáhl. Na druhé straně se vynikajícím zákrokem blýskl Čech, nepřišel si na něj Radonjič.

Na začátku druhé půle střílel Nelson, Borjan byl znovu na místě. A ani Čech vzápětí neinkasoval, když vyrazil nad horní tyč ránu Radonjiče.

Domácí měli blízko k nečekané remíze, jenže v 80. minutě inkasoval červenou kartu Rodič a daroval Arsenalu krátkou přesilovku.

I ta ale nakonec vedla ke třem bodům. V 85. minutě parádně zakombinovali Wilshere a Walcott a míč se dostal k Giroudovi, který akrobaticky poslal míč do brány.

Crvena Zvezda v Arsenal FC - UEFA Europa League - 44 of 71
Olivier Giroud rozhodl napínavé utkání v Bělehradě. (zdroj: zimbio.com)

Na odpověď už čas nebyla a tak parádní rána Oliviera Girouda zajistila Arsenalu ve skupině i třetí výhru. Postup ze skupiny tak je již téměř zajištěn.

AC Milán 0:0 AEK Atény

V lize AC Milán prohrává jeden duel za druhým a v Evropské lize se příliš nezvedl. Minule ještě gólem v nastavení výhru zachránil, dnes ale doma nedokázal porazit Atény.

AC mělo sice velkou územní převahu, navíc vystřelilo hned šestadvacetkrát. Žádnou větší šanci si ale vypracovat nedokázalo. Naopak domácí mohli po půlhodině inkasoval, po velké hrubce v rozehrávce měl gól na noze Simoes.

Jeho rána skončila na tyči a následně po brankové čáře zamířila mimo. Jedinou vážnější situaci si Rossoneri vypracovali až v 68. minutě, po stříleném centru Bonaventury se musel vytáhnout Anestis.

Atény tak uhrály senzační remízu na San Siru a kouč Vincenzo Montella nemá vůbec daleko k vyhazovu. Ustojí tuto nelehkou situaci?

AC Milan v AEK Athens - UEFA Europa League - 20 of 40
Vincenzo Montella je v problémech. (zdroj: zimbio.com)

Nice 1:3 (1:1) Lazio Řím

Branky: 4. Balotelli (Sneijder) - 5. F. Caicedo (S. Milinković-Savić), 65. S. Milinković-Savić (F. Caicedo), 89. S. Milinković-Savić (Alberto)

Wesley Sneijder se vrátil do sestavy Nice a už ve 4. minutě přesně odcentroval na hlavu Balotelliho, který nedal šanci Strakoshovi.

OGC Nice v Lazio - UEFA Europa League - 4 of 95
Mario Balotelli slaví úvodní branku do sítě Lazia. K bodům ale nakonec nevedla. (zdroj: zimbio.com)

Jenže už za minutu bylo srovnáno, Dante se nedohodl s Cardinalem a po obrovské chybě se ze snadné branky mohl radovat Felipe Caicedo. Poločas mohl zakončit Radu, jenž dorážel ránu Naniho, ale uspět nedokázal. První půle tak vítěze neměla.

A dalších dvacet minut se zdálo, že utkání bude remízové. Jenže v 65. minutě Caicedo zpětnou přihrávkou našel Milinkoviče-Saviče a Cardinale neměl nárok.

Nice oživilo hru střídáním, ale vyrovnat nedokázalo. Místo toho v 89. minutě vyslal centr od rohového praporku Alberto a Milinkovič-Savič hlavou zajistil Římanům výhru 1:3.

Kompletní výsledky 3. kola skupin Evropské ligy:

BATE Borisov - 1. FC Köln 1:0 (55. Rios)
Crvena Zvezda - Arsenal 0:1 (85. Giroud)
Hapoel Beer Sheva - FCSB 1:2 (89. Cuenca - 70. a 75. Gnohere)
Konyaspor - Salzburg 0:2 (5. Gulbrandsen, 80. Dabbur)
Lugano - Plzeň 3:2 (63. Bottani, 69. Carlinhos, 88. Gerndt - 76. Krmenčík, 90. Bakoš)
Marseille - Guimaraes 2:1 (28. Ocampos, 76. Lopez - 17. Rafael Martins)
Nice - Lazio 1:3 (4. Balotelli - 5. Caicedo, 65. a 89. Milinković-Savić)
Östersunds - Athletic 2:2 (52. Gero, 64. Edwards - 14. Aduriz, 89. Williams)
Vardar - Real Sociedad 0:6 (12. Oyarzabal, 34., 42., 55. a 59. Willian José, 90. de La Bella)
Zulte Waregem - Vitesse 1:1 (23. vlastní Kašia - 37. Bruns)
Zenit Petrohrad - Rosenborg 3:1 (1., 68. a 75. Rigoni - 88. Helland)
Zarja - Hertha 2:1 (42. Silas, 79. Svatok - 56. Selke)
AC Milán - AEK Atény 0:0
Atalanta - Apollon Limassol 3:1 (12. Iličić, 64. Petagna, 66. Freuler - 59. Schembri)
Austria Vídeň - Rijeka 1:3 (89. Friesenbichler - 21. a 31. Gavranović, 90. Kvrzić)
Braga - Ludogorec 0:2 (25. Moti, 57. vlastní Silva)
Dynamo Kyjev - Young Boys 2:2 (34. Mbokani, 49. Morozjuk - 17. a 40. Assale)
Everton - Lyon 1:2 (69. Williams - 6. Fekir z penalty, 75. Traoré)
Hoffenheim - Istanbul Başakşehir 3:1 (52. Hubner, 59. Amiri, 75. Schulz - 90. Napoleoni)
Sheriff - Lokomotiv Moskva 1:1 (31. Badibanga - 17. Anton Mirančuk)
Skenderbeu - Partizan 0:0
Villarreal - Slavia 2:2 (41. Trigueros, 44. Bacca - 18. Necid, 30. Danny)
Zlín - FC Kodaň 1:1 (11. Diop - 19. Ankersen)

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.