Zpět na » Evropská liga » Arsenal zvládl přestřelku s Borisovem, Cutrone dost možná zachránil Montellu

Evropská liga - Arsenal zvládl přestřelku s Borisovem, Cutrone dost možná zachránil Montellu

Arsenal zvládl přestřelku s Borisovem, Cutrone dost možná zachránil Montellu © The Sun - Theo Walcott

1

28.09. - REVIEW V Evropské lize se dnes bylo na co dívat. Arsenal i bez svých největších hvězd uspěl v Borisově, i díky dvěma brankám Theo Walcotta zvítězil 2:4. Tři body slaví i AC Milán, i když měl pořádně namále. Rossoneri až ve čtvrté minutě nastavení zachránil Patrick Cutrone.

Petrohrad 3:1 Real Sociedad

Branky: 5. Rigoni, 24. a 60. Kokorin - 41. Llorente

Zenit Petrohrad potvrdil svou formu a v Evropské lize zůstává stoprocentní. Už v 5. minutě využil chyby hostující obrany Emiliano Rigoni a poslal favorita do vedení.

Zenit St. Petersburg v Real Sociedad - UEFA Europa League - 1 of 20
Zenit Petrohrad zůstává v Evropské lize stoprocentní. (zdroj: zimbio.com)

Ve 24. minutě pak udělal obrovskou hrubku gólman Geronimo Rulli a z branky se mohl v poklidu radovat Kokorin. Dvakrát následně mohl zvýšit Sebastian Driussi, nejprve hlavou orazítkoval břevno, poté v jasné šanci hlavou přestřelil.

A tak udeřili hosté, ve 41. minutě centroval od rohového praporku Canales a Llorente hlavičkou snížil. Krátce po pauze pak mohl vyrovnal Canales, proti byl skvělý Andrey Lunev. Po hodině hry pak přišlo definitivní rozhodnutí, po centru Ivanoviče se hlavou trefil Kokorin.

Domácí útočník mohl dokonat i hattrick, jeho dobrou příležitost ale na poslední chvíli zlikvidoval Rulli. Vadit mu to ale nemusí, i díky jeho dvěma brankám Zenit porazil Real Sociedad 3:1.

BATE Borisov 2:4 Arsenal

Branky: 28. Ivanić, 67. Hardzajčuk - 9. a 22. Walcott, 25. Holding, 49. Giroud z pen.

Arsenal začal v Borisově skvěle, už ve 4. minutě Nelson vyslal Walcotta a ten napálil tyčku. Za pět minut už se ovšem radoval, Wilshere si skvěle narazil s Giroudem a následně centrem našel Walcotta, který dopravil míč do odkryté sítě.

Vyrovnat mohl Ivanič, Ospina zasahovat po jeho ráně k levé tyči nemusel. O dvě minuty poté vyrobil obrovskou hrubku gólman Sčerbicki, který namazal Walcottovi a ten zvýšil na rozdíl dvou branek.

BATE Borisov v Arsenal FC - UEFA Europa League
Theo Walcott slaví druhou trefu do sítě Borisova. (zdroj: zimbio.com)

Ve 25. minutě navíc Mertesacker prodloužil roh na Holdinga a domácí byli na ručník. Borisov ale brzy odpověděl, nádherný centr Riose zužitkoval Ivanič. Přesto mohli hosté vyhrát první půli o tři branky, Holding ale orazítkoval jen tyč.

Jenže hned čtyři minuty po pauze to už o tři branky znovu bylo, po faulu Drahuna proměnil pokutový kop Olivier Giroud. V 67. minutě dal skóre konečnou podobu Hardzajčuk, který tvrdou ranou dorazil hlavičku Ivaniče. Borisov ale Arsenal o body neobral, favorit zvítězil 2:4.

AC Milán 3:2 Rijeka

Branky: 14. André Silva, 53. Musacchio, 90+4. Cutrone - 84. Acosty, 89. Elez z pen.

Vincenzo Montella je v problémech a údajně není daleko od vyhazovu. Nyní jej zachránil Patrick Cutrone, který Milánu zajistil tři body ve čtvrté minutě nastavení.

AC Milán měl přitom vše pevně ve své moci, už ve 14. minutě se po skvělé individuální akci k levé tyči trefil André Silva. Vyrovnat mohl brzy na to Puljič, tváří v tvář gólmanovi ale neuspěl.

Druhou branku vstřelili domácí v 53. minutě, po rohu a několika odrazech dopravil míč do sítě Mateo Musacchio a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže v 84. minutě se Rijeka dostala na dostřel, po hrubce Bonucciho snížil Maxwell Acosta.

A o pět minut později bylo s Milánem ještě hůře. Velkou chybu udělal Romagnoli a následně ji hasil faulem. Rozhodčí odpískal penaltu a Josip Elez vyrovnal na 2:2.

Vincenzo Montella už byl dost možná smířený se svým koncem, nakonec jej ale ve čtvrté minutě zachránil Patrick Cutrone. Ten využil parádní přihrávky Boriniho a poslal míč obloučkem za Slugu. Tři body tak po neuvěřitelném závěru zůstávají u favorita.

AC Milan v HNK Rijeka - UEFA Europa League
Patrick Cutrone dnes zachránil AC Milán. (zdroj: zimbio.com)

Kompletní výsledky 2. kola skupin Evropské ligy:

Astana - Slavia 1:1 (42. Tomasov - 18. Ngadeu)
Zenit Petrohrad - Real Sociedad 3:1 (5. Rigoni, 24. a 60. Kokorin - 41. Llorente)
Salzburg - Marseille 1:0 (73. Dabbur)
Rosenborg - Vardar 3:1 (25. Bendtner z pen., 56. Konradsen, 68. Hedenstad - 90+1. Felipe)
Plzeň - Hapoel Beer-Ševa 3:1 (29. Petržela, 76. Kopic, 90. Bakoš - 69. Nwakaeme)
Östersunds - Hertha 1:0 (23. Nouri z pen.)
Lugano - FCSB 1:2 (14. Bottani - 58. Budescu, 64. Maranhao)
Lazio - Waregem 2:0 (18. Caicedo, 90. Immobile)
Konyaspor - Guimaraes 2:1 (24. Araz, 48. Milošević - 74. Hurtado)
Kolín nad Rýnem - CZ Bělehrad 0:1 (30. Boakye)
BATE - Arsenal 2:4 (28. Ivanić, 67. Hardzajčuk - 9. a 22. Walcott, 25. Holding, 49. Giroud z pen.)
Athletic - Zorja Luhansk 0:1 (26. Charatin)
Nice - Vitesse 3:0 (16. a 81. Pléa, 45. Saint-Maximin)
Tiraspol - FC Kodaň 0:0
Maccabi Tel-Aviv - Villarreal 0:0
Lokomotiv Moskva - Zlín 3:0 (2., 6. a 17. Manuel Fernandes)
Skendebreu - Young Boys 1:1 (65. Sowe - 72. Assale)
Partizan - Dynamo Kyjev 2:3 (34. Ožegović, 42. Tawamba - 54. z pen. a 84. Moraes, 68. Bujalskyj)
Lyon - Atalanta 1:1 (45. Traoré - 57. Gómez)
Ludogorec - Hoffenheim 2:1 (46. Djakov, 72. Lukoki - 2. Kadeřábek)
Everton - Apollon 2:2 (21. Rooney, 66. Vlasić - 12. Adrian, 88. Yuste)
Braga - Basaksehir 2:1 (26. Koka, 90. Fransergio - 28. Emre)
AEK Athény - Austria Vídeň 2:2 (28. a 90. Livaja - 43. Monschein, 49. Tajouri)
AC Milán - Rijeka 3:2 (14. André Silva, 53. Musacchio, 90+4. Cutrone - 84. Acosty, 89. Elez z pen.)

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.