Zpět na » Evropská liga » Slavia uhrála v Astaně remízu, Zlín byl bez šance a Plzeň zvládla důležité domácí utkání proti Hapoelu

Evropská liga - Slavia uhrála v Astaně remízu, Zlín byl bez šance a Plzeň zvládla důležité domácí utkání proti Hapoelu

Slavia uhrála v Astaně remízu, Zlín byl bez šance a Plzeň zvládla důležité domácí utkání proti Hapoelu © zimbio.com - Slavia se raduje po brance do sítě Astany.

1

28.09. - REVIEW Slavia uhrála v Astaně remízu 1:1, i když po první půli rozhodně mohla myslet na plný bodový zisk. Ten naopak získala Plzeň, která zvládla důležité domácí utkání a porazila Hapoel Beer-Shevu 3:1. Vítěznou branku vstřelil Jan Kopic. A i druhé kolo skončilo pro české týmy stejně, tedy ziskem čtyř bodů. Zlín totiž jasně nestačil na Lokomotiv Moskva, prohrál 3:0.

FC Astana 1:1 Slavia Praha

Branky: 42. Tomasov - 18. Ngadeu (Sýkora)

Astana: Erić (C) - Bejsebekov, Šitov, Postnikov, Logviněnko, Šomko - Tomasov (82. Murtazajev), Majeuski, Mužikov (88. Tagybergen), Twumasi - Kabananga

Slavia: Kovář - Bořil, Jugas, Deli, Sobol - Ngadeu, Rotaň - Sýkora (87. Van Buren), Stoch, Zmrhal (C) (62. Hromada) - Necid (72. Milan Škoda)

Aktivněji začali domácí, v 11. minutě nebezpečně vypálil Mužikov a Kovář se musel vytáhnout. Moté iniciativu přebrala Slavia a v 18. minutě šla do vedení. Přímý kop rozehrál Sýkora a Ngadeu přesnou hlavičkou zajistil hostům náskok.

O minutu později měl branku na kopačce Twumasi, Kovář byl znovu proti. Sešívaní měli poté dvě jasné šance ke skórování. Nejprve Zmrhal našel Sýkoru a ten napálil břevno, o pár minut později do samého místa zamířil i Miroslav Stoch.

Vyrovnat mohl Tomasov, tentokrát minul. Na druhé straně znovu zahrozil Stoch, Erić ale dobře vyběhl a neinkasoval. V závěru první půle poté ale Slavia inkasovala, ránu Kabanangy ještě Kovář vyrazil, ale na dorážku Tomasova už neměl nárok.

FK Astana v Slavia Praha - UEFA Europa League
Marin Tomasov se raduje z branky na 1:1. (zdroj: zimbio.com)

Ve druhé půli už se toho moc nedělo, za zmínku stojí jen rána Sýkory, kterou Erić parádně vyrazil. S bodem ale Slavia může být spokojená, v Astaně tedy hrála 1:1.

FC Viktoria Plzeň 3:1 Hapoel Beer-Sheva

Branky: 29. Petržela (Kopic), 75. Kopic (Ivanschitz), 89. Bakoš (Zeman) - 69. A. Nwakaeme (Elo)

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška - Řezník, Hejda, Hájek, Havel - Hořava, Hrošovský - Petržela (62. Zeman), D. Kolář (C) (73. Ivanschitz), Kopic - Krmenčík (85. Bakoš)

Hapoel Be´er Sheva FC: Goresh - Broun (80. Ohana), Taha, Elhamed - Elo, Radi, Ogu, Melikson (C) (80. Cuenca), Korhut - Sahar (62. A. Nwakaeme), Pekhart

Už ve čtvrté minutě měli domácí obrovskou šanci jít do vedení, Řezník ovšem orazítkoval jen pravou tyč. Další příležitost už brankou skončila, ve 29. minutě Kopic parádně přenechal míč Petrželovi a Goresh byl bez šance.

Do dvou dobrých šancí se následně dostal hostující záložník Ogu, nejprve přestřelil, následně jej vychytal Hruška.

V 54. minutě vypálil Hořava a tentokrát se blýsknul Goresh. Na druhé straně zahrozili hosté až v 69. minutě, byla z toho ale branka. Elo našel střídajícího Nwakaemeho a Hruška na jeho střelu k levé tyči nedosáhl.

Remízový stav ovšem netrval dlouho, o šest minut později vyhrál Krmenčík důležitý souboj pro střídající Ivanschitze, který vysunul Jana Kopice a ten přesnou ranou rozhodl. V závěru mohl definitivně rozhodnout Řezník, se skvělým zákrokem se vytasil Goresh.

Viktoria Plzen v Hapoel Be´er Sheva - UEFA Europa League
Plzeň slaví svou třetí trefu do sítě Hapoelu. (zdroj: zimbio,com)

O tři minuty později už ale potřetí lovil míč ze sítě, po centru Zemana se prosadil střídající Marek Bakoš. Plzeň tak zvládla důležité střetnutí a doma slaví zisk tří bodů.

Lokomotiv Moskva 3:0 Fastav Zlín

Branky: 2. Manuel Fernandes (pen.), 6. Manuel Fernandes (Éder), 17. Manuel Fernandes (Alexej Mirančuk)

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme - Lysov, Pejčinović, S. Kvěrkvelija, Ignatěv (88. Rotenberg) - Manuel Fernandes, Igor Denisov, Tarasov, Farfán (46. Anton Mirančuk) - Éder, Alexej Mirančuk (78. Kolomejcev)

FC Fastav Zlín: S. Dostál - Matejov (65. Kopečný), Bačo, Gajič, Holzer, Ekpai, Traoré, Jiráček, V. Vukadinovič - Železník (46. Mehanović), Diop (79. Beauguel)

České celky dopadly stejně jako v prvním kole. Získaly čtyři body, po výhře Plzně a remíze Slavie totiž Zlín jasně nezvládl utkání na půdě moskevského Lokomotivu.

Rozhodnuto bylo už po druhé minutě. Gajič už ve druhé minutě kopl protihráče do hlavy, navíc jej držel za dres, a tak rozhodčí odpískal penaltu. K ní se postavil Manuel Fernandes a poprvé rozvlnil síť.

V šesté minutě přišel rychlý protiútok, Éder našel Fernandese a ten ranou z první poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Ve 14. minutě měl Fernandes na noze hattrick, tentokrát zamířil vedle levé tyče. Následně mohl Zlín snížit, Diop už přihrával před prázdnou branku na Ekpaie, na poslední chvíli ale jeden z domácích hráčů míč tečoval na rohový kop.

Z něj nic nebylo a naopak Lokomotiv šel brzo do třígólového vedení. Po zpětné přihrávce od Mirančuka hattrick dokonal Fernandes. Zlín se ve druhé půli snažil alespoň o čestný úspěch, nejblíže měl k tomu Gajič, který ale těsně minul. Zlín tak po úvodní remíze prohrál, v Moskvě byl bez šance.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.