Zpět na » Evropská liga » Necid zajistil Slavii důležitou výhru, Zlín si z Olomouce vede bod a pro Plzeň noční můra jménem FCSB pokračuje

Evropská liga - Necid zajistil Slavii důležitou výhru, Zlín si z Olomouce vede bod a pro Plzeň noční můra jménem FCSB pokračuje

Necid zajistil Slavii důležitou výhru, Zlín si z Olomouce vede bod a pro Plzeň noční můra jménem FCSB pokračuje © slavia.cz - Tomáš Necid

1

14.09. - REVIEW Tomáš Necid úspěšnou hlavičkou zajistil Slavii velmi důležité vítězství, v Edenu Slavia díky jediné brance dokázala porazit Maccabi Tel-Aviv. Ve druhém utkání s českým zastoupením diváci branku neviděli, Zlín remizoval v Olomouci se Sheriffem Tiraspol. Jediná Plzeň odjela v prvním utkání na půdu soupeře a jako jediná také prohrála, proti FCSB nevstřelila branku a odjíždí s porážkou 0:3.

SK Slavia Praha 1:0 (1:0) Maccabi Tel-Aviv

Branka: 12. Necid (Sobol)

SK Slavia Praha: Kovář - Frydrych, Jugas, Deli, Sobol - Souček, Hromada (80. Ngadeu) - Sýkora (63. Hušbauer), Stoch, Zmrhal (C) (66. Van Buren) - Necid

Maccabi Tel-Aviv FC: P. Rajković - Yeini (C), Ben Chaim I, Babin (72. Avraham Rikan), Davidzada - T.-S. Sušić, Filipenka (66. Blackman), Battocchio - Atar, Kjartansson, Miha (80. Atzili)

Slavia před derby dokázala zvítězit v úvodním utkání skupiny Evropské ligy, v Edenu zásluhou Tomáše Necida porazila Maccabi Tel-Aviv.

Trenér Jaroslav Šilhavý udělal v sestavě několik změn, pauzy se poprvé v sezóně dočkal gólman Jan Laštůvka, v základní sestavě nenastoupili ani Josef Hušbauer či Milan Škoda.

Místo druhého jmenovaného dostal šanci Tomáš Necid a už ve 12. minutě se domácímu vedení odvděčil. Po skvělém centru Sobola poslal hlavou míč od tyče do brány a Slavia šla do vedení.

Hned vzápětí mohl zvýšit Tomáš Souček, v jasné tutovce ale jen trefil gólmana Rajkoviče. Ve skluzu poté vedle pálil Necid a lépe si nevedl krátce po pauze ani Zmrhal.

Slavia Praha v Maccabi Tel Aviv - UEFA Europa League
Rozhodčí právě uděluje Stochovi žlutou kartu. (zdroj: zimbio.com)

Hosté sice častěji drželi míč na kopačkách, k žádné větší šanci se ale nedostali. Za zmínku stojí snad jen pokus Kjartanssona, míč ale před brankou odvrátil do bezpečí Deli. A když rozhodčí neuznali branku Necida kvůli jasnému ofsajdu, zvítězila Slavia v prvním souboji základní skupiny EL 1:0.

FC Fastav Zlín 0:0 Sheriff Tiraspol

FC Fastav Zlín: S. Dostál - Holzer, Gajič, Bačo, Matejov - V. Vukadinovič, Jiráček (C), Traoré, Ekpai (68. Bartošák) - Mehanović (83. Džafić), Železník (62. Diop)

FC Šeriff Tiraspol: Mikulić - Racu, Posmac, Kulušić - M. Sušić (C), Brezovec (72. Kendyš), Anton, De Nooijer, da Silva Leite - de Macedo da Silva (87. Tripić), Mugoša (80. Damascan)

Už v šesté minutě mohl skóre otevřít da Silva, skvělý reflexivní zákrok ovšem předvedl Dostál. Zlín se k první vážnější situaci dostal až na konci první půle, Železník ale hlavou přestřelil.

Na začátku druhého poločasu měl velkou příležitost Mugoša, Dostál byl znovu na místě a zachránil Zlín od inkasované branky. Dvakrát následně nebezpečně pálil De Nooijer. Poprvé jej vychytal Dostál, podruhé hostující záložník minul.

FC FASTAV Zlin v FC Sheriff - UEFA Europa League
Zlín má z premiéry v Evropské lize bod. (zdroj: zimbio.com)

Poslední šanci utkání si poté vypracovali domácí, Mehanovič vysunul Vukadinoviče, který z úhlu pořádně vystrašil Mikuliče. Hostující gólman ale zasáhl a v Olomouci se tak zrodila bezbranková remíza.

FCSB 3:0 (2:0) FC Viktoria Plzeň

Branky: 21. z penalty Budescu, 44. Budescu (Alibec), 72. Alibec

FCSB: Niță - Benzar, Planić, Bălașa, Júnior Morais - Pintilii, Nedelcu - Golofca, Budescu (83. Man), Coman (57. O. Popescu) - Alibec (C) (74. Gnohéré)

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Živulić (61. Hořava), Hrošovský - Petržela (80. Zeman), D. Kolář (C), Kopic - Řezníček (61. Bakoš)

Plzni dnes nevyšlo vůbec nic a noční můra jménem FCSB pokračuje. Viktorku zlomily dva momenty v rozmezí jediné minuty.

V 19. minutě napálil v obrovské příležitosti Petržela břevno, následoval protiútok a penalta pro domácí. Hájek čistým skluzem odebral míč domácímu hráči, rozhodčí ale nesmyslně odpískal pokutový kop. K němu se postavil sám faulovaný Budescu a otevřel skóre.

Plzeň se poté jen bránila, Alibeca nejprve vychytal Hruška, šanci Comana odvrátil jeden z obránců. Minutu před přestávkou ale FCSB podruhé udeřila, po centru naslepo od Alibeca se podruhé trefil Constantin Budescu.

Ve druhé půli znovu více útočili domácí a nakonec se branky dočkal i kapitán Denis Alibec. V 72. minutě poslal míč na branku ze standardky a díky teči Kopice míč doskákal až do sítě.

Slavia zvítězila, Zlín remizoval a Plzeň tedy prohrála. V Bukurešti po špatném výkonu 0:3.