Zpět na » Evropská liga » Vrba: Přežili jsme smrt, výhra 3:1 je pro nás velmi pozitivní

Evropská liga - Vrba: Přežili jsme smrt, výhra 3:1 je pro nás velmi pozitivní

Vrba: Přežili jsme smrt, výhra 3:1 je pro nás velmi pozitivní © fcviktoria.cz - Pavel Vrba

1

Líbilo se

18.08. - Trenér Pavel Vrba připustil, že kdyby fotbalisté Plzně za stavu 0:1 podruhé inkasovali, úvodní zápas 4. předkola Evropské ligy proti AEK Larnaka by jen těžko otáčeli. Výsledek 3:1 považoval vzhledem k průběhu za velmi pozitivní a věří, že ho Viktoria zúročí za týden v odvetě venku k postupu.

"Pokud bychom podruhé inkasovali, bylo by to už pro nás složité. Přiznejme si, že za stavu 0:1 po dvou situacích, kdy Larnaka mohla dát druhý gól, musíme být s výsledkem spokojeni. Vzhledem k vývoji je pro nás velmi pozitivní," řekl Vrba na tiskové konferenci.

"Přežili jsme smrt a teď musíme využít toho, že Kypřané budou zklamaní z toho, že nás více nepotrestali. Věřím, že na Kypru budeme hrát mnohem důsledněji. Odveta ale bude na horké půdě na Kypru velmi složitá," dodal bývalý trenér české reprezentace.

Jeho tým v úvodu utkání dělal velké chyby v defenzivě a měl štěstí, že Larnaka za stavu 0:1 a 1:1 další dvě velké šance neproměnila. "Začátek byl z naší strany hodně špatný. Byli jsme nedůslední, nedůrazní, po hrubých individuálních chybách jsme umožnili Larnace jít do vedení a dostat se do dalších dvou šancí," uvedl Vrba.

"Třikrát jsme jim nalili a oni naštěstí z toho dali jen jeden gól. Tím nás postavili na nohy. Na druhou stranu musím pochválit mužstvo, že se po špatném vstupu zvedlo. Škoda, že hlavně v druhé polovině druhé půli jsme některé brejky nedotáhli, mohli jsme z toho vytěžit víc, i když by to asi nebylo spravedlivé vůči Larnace," řekl Vrba.

Vyšlo mu nasazení zkušeného Marka Bakoše, který nahradil potrestaného Michaela Krmenčíka a dal dva góly. "Marek dal spoustu gólů v pohárových zápasech a jsem rád, že mu to opět vyšlo. Svými zkušenostmi nám hodně pomohl a ty dva jeho góly jsou pro nás velmi důležité," uvedl Vrba.

Nechtěl příliš kritizovat uzdraveného kapitána Romana Hubníka, který při premiéře v této sezoně udělal chybu před prvním gólem. "K optimu mu trošku chybělo, ale zase berme to, že Roman delší dobu nehrál. Navíc ve druhé půli nás ve spoustě situací zachránil a mnohokrát to napravil," dodal Vrba.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články