Zpět na » Evropská liga » Itálie je pro Hromadu země zaslíbená, těší se na De Rossiho

Evropská liga - Itálie je pro Hromadu země zaslíbená, těší se na De Rossiho

Itálie je pro Hromadu země zaslíbená, těší se na De Rossiho © fcviktoria.cz - Jakub Hromada

0

Líbilo se

24.11. - Nejen boj o postup žene fotbalisty Plzně ve čtvrtečním utkání Evropské ligy za výhrou na hřišti favorizovaného AS Řím. Záložník Jakub Hromada má jako velkou motivaci i sen znovu se dostat do italské Serie A a právě na Olympijském stadionu v Římě může svým výkonem zaujmout italské skauty.

"Doufám, že to nebudu mít nějak v hlavě, ale určitě se tu mohu připomenout. Návrat do Itálie je můj sen a rád bych tu žil. Možná i po kariéře bych se tu usadil. Životní styl, kultura, jídlo, vše mě ohromilo. Mám to tu v srdci," připustil dvacetiletý Hromada, který prošel akademií Juventusu Turín i mládežnickými výběry Sampdorie a hostoval v druholigovém Vercelli. "Na Itálii mám krásné vzpomínky a dělám maximum pro to, abych se sem jednou vrátil," dodal.

Ve čtvrtek však pro něj bude přednější úspěch týmu, který by potřeboval na hřišti AS zvítězit, aby se vrátil do boje o postup. "Těším se hodně. Není to pro mě běžný zápas. Hrát proti týmu jako AS Řím je něco úžasného. Pro každého z nás to bude velký zápas, ale hlavně uděláme vše pro to, abychom byli úspěšní jako tým," upozornil.

"Některé zápasy ve skupině jsme nezvládli podle představ a teď to musíme dohánět proti nejtěžší překážce. Pokud ale necháme na hřišti všechno a přikloní se k nám štěstí, tak můžeme být úspěšní. A budeme doufat, že i druhý zápas skupiny skončí v náš prospěch," připomněl, že Plzni by se hodilo, kdyby Austria Vídeň remizovala s Astrou Giurgiu.

Na zápas s AS Řím se však těší i z toho důvodu, že proti němu může nastoupit jeden z jeho největších vzorů Danielle De Rossi. "S De Rossim jsme trochu podobné typy fotbalistů. Rád bych šel v jeho šlépějích a obdivuji ho. Potvrzuje svou kvalitu dlouhé roky a ne nadarmo se o něm mluví už několik let jako o budoucím kapitánovi po legendě Tottim. Z hráčů na mém postu je to pro mě určitě jeden ze hlavních vzorů," dodal Hromada.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články