Zpět na » Evropská liga » Pivarník věří, že se Plzeň na půdě Giurgiu vyvaruje domácích chyb

Evropská liga - Pivarník věří, že se Plzeň na půdě Giurgiu vyvaruje domácích chyb

Pivarník věří, že se Plzeň na půdě Giurgiu vyvaruje domácích chyb © fcviktoria.cz - Roman Pivarník

0

Líbilo se

03.11. - Trenér Roman Pivarník doufá, že plzeňští fotbalisté se ve čtvrtečním zápase Evropské ligy na hřišti Astry Giurgiu vyvarují hrubých chyb, které s rumunským soupeřem udělali před dvěma týdny při domácí porážce 1:2. Západočechům po třech kolech patří poslední místo ve skupině a pro uchování šance na postup potřebují v Bukurešti zvítězit.

"Tlak je stále stejný, protože jsme v Plzni. Potřebujeme vyhrávat v domácí soutěži i Evropské lize. Musíme být kompaktní, nebezpeční dopředu a samozřejmě se vyvarovat chyb vzadu, jaké jsme udělali doma," řekl novinářům Pivarník.

Ve skupině E jsou mezi týmy minimální rozestupy. S pěti body vedou AS Řím a Austria Vídeň, o dva body zpět je Giurgiu a o tři body Plzeň. "Víme, že vítězství ve čtvrtečním zápase nám dává větší naději směrem k postupu. Můžeme reálně postoupit i s remízou, ale ta samozřejmě naše šance snižuje," upozornil devětačtyřicetiletý kouč.

Vzpruhou pro českého mistra je návrat kapitána a klíčového stopera Romana Hubníka, který kvůli zranění chyběl v prvním utkání s Astrou. "Samozřejmě je důležitým článkem naší obrany. S ním jsme pevnější a doufám, že v tom zápase budeme hrát tak, abychom měli šanci postoupit," prohlásil Pivarník, jehož svěřenci čekají na vítězství v evropských pohárech už 12 utkání.

Hrát se bude na národním stadionu v Bukurešti, protože trávník v Giurgiu byl označen za nevyhovující. Nejmodernější rumunská aréna pro 55 tisíc diváků, která v roce 2012 hostila finále EL, ale zřejmě bude z velké části prázdná. Podle odhadů mají přijít pouze tři tisíce fanoušků.

"Kvůli logistice je to pro nás lepší. První předpoklad byl, že budeme bydlet v Bukurešti a do Giurgiu pojedeme až na zápas. Je to neutrální stadion a nevýhoda je, že tam bude minimální atmosféra," konstatoval Pivarník.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články