Zpět na » Evropská liga » Výhra nám může hodně pomoci, řekl Kozáčik před duelem s Astrou

Evropská liga - Výhra nám může hodně pomoci, řekl Kozáčik před duelem s Astrou

Výhra nám může hodně pomoci, řekl Kozáčik před duelem s Astrou © fcviktoria.cz - Matúš Kozáčik

0

Líbilo se

20.10. - Brankář Matúš Kozáčik si je dobře vědom toho, že by výhra ve čtvrtečním utkání Evropské ligy s Astrou Giurgiu fotbalistům Plzně hodně pomohla. Věří, že Viktoria si proti rumunskému celku poradí i bez kapitána Romana Hubníka, kterého do hry nepustí zranění.

"Je to zápas, který nám může v případě vítězství hodně pomoct. Ale zda to bude nejvíce hratelný tým ze skupiny, to se teprve ukáže," řekl Kozáčik na předzápasové tiskové konferenci.

Astru nepodceňuje, i když jako obhájce titulu je momentálně v rumunské lize až dvanáctá. "Sledujeme, že v posledních zápasech nemají ideální výsledky, ale to se stává. Měli skvělou minulou sezonu a rozhodně to nebude snadný soupeř," tuší slovenský gólman.

V obraně před ním bude chybět zkušený Hubník, který stále nemůže po zranění ze Slovácka naplno trénovat. "Roman nebude, ale Radim Řezník vypadá, že bude v pořádku, navíc se uzdravil i Honza Baránek, trenér se rozhodne, koho tam dá. Věřím, že v tom složení, pro které se rozhodne, to zvládneme a bude to v pohodě. Máme dost široký kádr, abychom si s tím poradili," prohlásil Kozáčik.

Příliš se nezabývá ani tím, že v posledních osmi zápasech s rumunskými celky uhrály české kluby jen dva body. "Poslední zápasy s nimi nebyly ideální, ať jsme to byli před dvěma roky my s Ploještí nebo teď Sparta se Steauou. Ale věřím, že nastal čas to napravit a že získáme dobrý výsledek," doplnil.

Rovněž ho nestraší to, že Plzeň už 11 zápasů v evropských pohárech nepoznala radost z vítězství. "Byly v tom zápasy v předkolech, které jsou specifické. Proto bych to nebral tak, že tam nebylo vítězství. Výsledky sice nejsou s vítězným koncem, ale hodně zápasů jsme zvládli hrou či postupem. Věřím, že to nyní doplníme i o tu výhru," uzavřel slovenský reprezentant.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články