Zpět na » Evropská liga » UEFA kvůli rasismu uzavřela Spartě část stadionu

Evropská liga - UEFA kvůli rasismu uzavřela Spartě část stadionu

UEFA kvůli rasismu uzavřela Spartě část stadionu © sparta.cz - Fanoušci Sparty

0

Líbilo se

18.10. - Disciplinární komise UEFA uzavřela fotbalové Spartě pro domácí zápas Evropské ligy s Hapoelem Beer Ševa část stadionu. Letenský celek potrestala za rasistické projevy fanoušků v nedávném duelu s Interem Milán. Pokud by se potíže opakovaly, hrozí klubu uzavření celého stadionu.

Sparta proti Interu nastoupila před necelými třemi týdny a při premiéře trenéra Davida Holoubka, který dočasně nahradil odvolaného Zdeňka Ščasného, si se slavným soupeřem poradila 3:1. Chování části fanoušků při utkání ale UEFA poté vyhodnotila jako rasistické a pro listopadový duel s izraelským soupeřem uzavřela klubu sektory na horním ochozu "kotle" domácích příznivců.

"Klub důrazně žádá fanoušky, aby se při všech utkáních zdrželi jakýchkoli hanlivých pokřiků či skandování, které může být považované za rasistické," uvedla Sparta na klubovém webu. "UEFA považuje ´hučení´ na hráče i rozhodčí za rasistický projev, ať jsou jakékoli barvy pleti či vyznání. Mezinárodní asociace při opakování prohřešku přistupuje k uzavření celého stadionu," dodala.

Letenský klub už si zápas s uzavřenou částí tribuny vyzkoušel v neděli proti Jihlavě. Prvoligová disciplinární komise ho totiž potrestala za hromadné vniknutí fanoušků na hrací plochu a další výtržnosti při derby se Slavií. Sparta navíc musela zaplatit pokutu 200 tisíc korun.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 18.10. Odpovědět

Zakomplexovaní pražáci... blbí do jednoho

COKO
Kadim - 18.10. Odpovědět

Místo, aby byli rádi, že přijede takovej klub, jako je Inter, tak si tady se*ou do vlastního hnízda. Já bych jim ten stadion zavřel do konce pohárů, ať si to pak klub jako takovej vyřeší sám. Na tvrdo bych je trestal pokaždý, když k něčemu takovýmu dojde. Omezený debilní imbecilové. Horší už jsou jen polský magoři z Ostravy.

Kadim
Reklama
Reklama
Nejnovější články