Zpět na » Evropská liga » Sparta proti Interu nastoupí poprvé bez Ščasného, povede je Holoubek

Evropská liga - Sparta proti Interu nastoupí poprvé bez Ščasného, povede je Holoubek

Sparta proti Interu nastoupí poprvé bez Ščasného, povede je Holoubek © sparta.cz - David Holoubek

0

Líbilo se

28.09. - Fotbalisté Sparty nastoupí ve čtvrtek na Letné k prvnímu utkání bez trenéra Zdeňka Ščasného, který v pondělí odstoupil kvůli špatným výsledkům. Na lavičce ho nahradil dosavadní asistent a kouč výběru do 19 let David Holoubek, jenž si v Evropské lize proti Interu Milán odbude premiéru v roli hlavního trenéra mezi dospělými.

Ščasný skončil po nedělním derby, které Sparta prohrála se Slavií 0:2 a prodloužila si sérii bez vítězství na čtyři zápasy. V domácí soutěži bodovala jen po remízách s Mladou Boleslaví a Zlínem, zatímco do Evropské ligy vstoupila porážkou 0:3 na hřišti Southamptonu.

Dočasným vedením týmu byl pověřen šestatřicetiletý Holoubek, který ještě dnes bude na lavičce dorostu v úvodním utkání Youth League s Podgoricou. Další asistenti Stanislav Hejkal se Zdeňkem Svobodou měli na starost rozbor Interu a přípravu standardních situací.

"Nyní se zaměřujeme převážně na zápasy, ve kterých Inter nastoupil venku. Před začátkem domácí soutěže nečekaně vyměnili trenéra, což mělo na spoustu věcí vliv. V Chievu nastoupili v rozestavení 3-5-2, ale prohráli, v dalším utkání už rozestavení změnili na 4-2-3-1 a přišly také změny v sestavě," uvedl.

"V posledních zápasech trenér volí i rozestavení 4-3-3," řekl na internetových stránkách Sparty Hejkal, který byl Inter osobně sledovat. S informacemi o soupeři mu pomáhali také Tomáš Ujfaluši nebo Ladislav Krejčí, který proti Interu nedávno nastoupil za Boloňu.

Spartě, která bude opět velmi pravděpodobně postrádat Tomáše Rosického, se proti italským soupeřům v pohárech v poslední době daří a naposledy s týmem z Apeninského poloostrova prohrála v roce 2000, kdy nestačila na Lazio Řím. Stejného soupeře však v minulém ročníku Evropské ligy vyřadila v osmifinále a doma s italskými kluby už pět zápasů neprohrála.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články