Zpět na » Evropská liga » Ščasný: Role favorita Spartě nesedí, musíme se zlepšit

Evropská liga - Ščasný: Role favorita Spartě nesedí, musíme se zlepšit

Ščasný: Role favorita Spartě nesedí, musíme se zlepšit © sparta.cz - Zdeněk Ščasný

0

Líbilo se

19.08. - Trenér Zdeněk Ščasný nebyl spokojený s nervózním vystoupením fotbalistů Sparty ve 4. předkole Evropské ligy proti Sönderjyske (0:0). Doufal v daleko ofenzivnější výkon, Spartě podle něj neseděla role favorita a v domácí odvetě za týden se bude muset výrazně zlepšit.

"Včera jsem říkal, že se hraje na dva zápasy a věděl jsem, proč to říkám. Protože jsem je viděl skoro ve všech domácích zápasech a věděl jsem, že jejich styl je pro soupeře nepříjemný a že bude špatně, pokud se mu přizpůsobíme," řekl po zápase novinářům Ščasný.

"Sönderjyske nás ničím nepřekvapilo. Jenže jedna věc je teorie, ale pokud nemáte soupeře, kteří hrají podobným stylem, tak se na tu jejich hru těžko úplně připravíte," řekl na adresu dánského soka.

"Věděl jsem, že každá standardní situace bude nebezpečná, takže z tohohle pohledu jsem rád, že jsme neinkasovali, i když nás tam ve dvou momentech podržel Koubek," ocenil obrannou práci Sparty. "Na druhou stranu jsem si představoval kvalitnější výkon směrem dopředu," řekl Ščasný.

"Naše asi největší chyba byla, že jsme nešli do kombinační hry odzadu tak, jak jsme měli. Chyběl nám rychlejší přechod dopředu a hráli jsme jakoby na údržbu," konstatoval Ščasný.

Stejně tak nemohl mít radost z nejistého výkonu svých svěřenců. "U několika hráčů jsem vnímal nervozitu. Hodně nás svázala role favorita, která nám nesedí," prohlásil Ščasný. "Ale doma ji musíme potvrdit, ať chceme, nebo ne."

Ofenzivní projev se sparťanský trenér pokusil oživit vystřídáním Daniela Holzera, kterého nahradil Martin Frýdek, a v závěru utkání nasazením devatenáctiletého útočníka Matěje Pulkraba.

"Ne, že by mě Holzer zklamal, ale po levé straně jsme v první půli vůbec nehráli, takže když už dostal míč, byl nejistý. Tak jsem tam dal Frýdka a byly tam slušné akce, ačkoliv chybělo finální zakončení," komentoval střídání Ščasný.

"Pro Pulkraba jsem se rozhodl, protože v tréninku začíná vypadat výborně a potřebovali jsme podržet balon. David Lafata je spíš typ do tlaku a ten jsme v ten okamžik neměli," řekl o změně v útoku.

Ani střídání však kýžený gól a menší starosti do odvety trenérovi nepřineslo. "Ze zápasu jsem nebyl nejklidnější. Jejich způsob hry nám absolutně neseděl, doma musíme hrát jinak. Ale nemůžeme se jen spoléhat na domácí prostředí, musíme to podložit i výkonem," dodal Ščasný.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články