Zpět na » Evropská liga » 20 branek ve čtvrtfinále EL? Nejlepší počin za posledních téměř 60 let

Evropská liga - 20 branek ve čtvrtfinále EL? Nejlepší počin za posledních téměř 60 let

20 branek ve čtvrtfinále EL? Nejlepší počin za posledních téměř 60 let © skysports.com - Fotbalisté Liverpoolu

0

Líbilo se

15.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE V odvetných zápasech čtvrtfinále Evropské ligy padlo skvostných 20 branek! Toto čtvrtfinále se do dějin evropských pohárů zapsalo jako třetí nejúspěšnější co se vstřelených branek týče.

Takové gólové hody tu už dlouho nebyly. Čtyři čtvrtfinálové odvety Evropské ligy nám nabídly celkem 20 branek. O rekord Evropské ligy se nejvíce zasloužily Šachtar, Villarreal a Liverpool. Všechny tři celky vstřelily čtyři góly.

V historii došlo pouze ke dvěma případům, kdy ve čtyřech čtvrtfinálových soubojích padlo více než 20 branek. Jenže to už je opravdu dávná historie.

Pohár mistrů evropských zemí zažil v ročníku 1955/1956 21 čtvrtfinálových branek. Tehdy AC Milán zdolal Rapid Vídeň 7:2, utkání Remeše s Budapeští skončil nerozhodně 4:4.

Historicky nejvíce čtvrtfinálových branek padlo v rámci Veletržního poháru v ročníku 1960/61, tehdy se diváci dočkali třiadvaceti přesných zásahů. Inter tehdy zničil Bělehrad pěti góly a hned dva zápasy skončily remízou 4:4.

Jenže na dalších 20 branek se čekalo dlouhých 55 let.

Celkově v osmi čtvrtfinálových zápasech padlo 31 branek, což také patří mezi ty nejlepší výsledky. Jenže není tomu tak dávno, co fanoušci zažili i lepší večer. V sezóně 2010/11 Evropská liga viděla 34 branek. Na okraj dodejme, že v Lize mistrů padlo v posledních letech nejvíce branek ve čtvrtfinálovém programu v ročníku 2002/03, v osmi duelech bylo k vidění 30 přesných zásahů.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články