Zpět na » Evropská liga » Villarreal musí postoupit, zatímco my můžeme, řekl sparťan Lafata

Evropská liga - Villarreal musí postoupit, zatímco my můžeme, řekl sparťan Lafata

Villarreal musí postoupit, zatímco my můžeme, řekl sparťan Lafata © sparta.cz - David Lafata

0

Líbilo se

14.04. - Kapitán David Lafata věří, že fotbalisté pražské Sparty mají na to, aby si ve čtvrteční odvetě čtvrtfinále Evropské ligy proti Villarrealu ještě prodloužili úspěšnou pohárovou cestu. Letenským by podle něj mohlo pomoci, že soupeř je jasným favoritem a musí postoupit, zatímco Pražané pouze mohou překvapit. Český vicemistr bude dohánět manko 1:2 ze Španělska.

"V té pohárové sezoně už jedeme hodně nad plán a další zápasy jsou za odměnu. Kdyby se nám povedlo ještě jednou postoupit, bylo by to strašně krásné. Uděláme pro to všechno," řekl Lafata na tiskové konferenci.

"Villarreal je jasný favorit, oni postoupit musí, my můžeme. Ale stát se může vše. Bude vyprodáno, diváci nás poženou. I kdyby to nevyšlo, můžeme odejít ze hřiště se vztyčenou hlavou," dodal Lafata.

Spartě by k postupu stačila výhra 1:0. "Je pravda, že jsme si přivezli do odvety výborný výsledek, je pořád o co hrát. Stačí nám 1:0, ale nevím, jestli na to umíme hrát. Zatím jsme ve všech zápasech této sezony Evropské ligy dali vždy branku, a kdybychom na to navázali, bylo by to dobré," podotkl Lafata, který je sám zvědavý, jak bude Villarreal hrát venku.

"Nějaký náskok mají, ale myslím, že jim není úplně vlastní, aby jen bránili. Bude záležet, co jim dovolíme a co oni dovolí nám," dodal čtyřiatřicetiletý útočník.

Letenští mají momentálně velmi nabitý program a v hotelích jsou častěji než doma. "Když se vyhrává, tak se to snáší líp. Jak jsou zranění a vykartovaní hráči, tak se na těch hotelích měníme a nejsou tam pořád stejné tváře. Tak se to dá," usmál se Lafata.

V některých pohárových zápasech včetně úvodního duelu ve Villarrealu začal jen na lavičce, ale snáší to dobře. "Přistupuji k tomu normálně. Když mě trenér postaví, jsem rád, když ne, tak musím trénovat naplno tak, abych ho třeba přesvědčil, že mě může postavit příště. V kádru je nás kolem 20, tak se různě točíme," konstatoval Lafata.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články