Zpět na » Evropská liga » Šance Sparty na postup i přes prohru žijí, Liverpool uhrál v Signal Iduna Parku remízu

Evropská liga - Šance Sparty na postup i přes prohru žijí, Liverpool uhrál v Signal Iduna Parku remízu

Šance Sparty na postup i přes prohru žijí, Liverpool uhrál v Signal Iduna Parku remízu © zimbio.com - Jakub Brabec oslavuje branku.

0

07.04. - REVIEW Obrovskou převahu po celý duel měl Villarreal, nakonec ale Spartu porazil jen 2:1. Pražský klub tak drží naději na senzační semifinále. Blíž má k postupu po prvním utkání Liverpool, jenž uhrál v Dortmundu remízu. Velmi blízko je i Sevilla či Šachtar Doněck.

Villarreal na Spartu od začátku nastoupil a po celé utkání měl velkou převahu. Jenže výhra 2:1 neznamená žádný stoprocentní postup, Sparta má docela slušné naděje.

Ve Španělsku přitom nezačala vůbec dobře. Už ve 3. minutě nezvládl odkop Bičík, míč odrazil od nohy Bakambua a ten skončil v síti.

Další šanci měl Gasper, míč skončil nad hostující brankou. Castillejo následně napálil jen Bičíka, Soldado znovu minul. Sám na gólmana následně postupoval Bakambu, Bičík ale opět skvěle zasáhl. Hostující gólman svou chybu několikrát napravil, vychytal hlavičku Bakambua a nepřišel si na něj ani Soldado.

A poté z ničeho nic vyrovnali hosté. Ve čtvrté minutě přišel rohový kop, Dočkal našel Brabce a ten hlavou vyrovnal.

I ve druhé půli byli domácí jasně lepší. Gaspar trefil horní tyč, Soldadův pokus výborně vyrazil Bičík. Hostující gólman chytal opravdu skvěle, v 63. minutě ovšem inkasoval. Bakambu nádherným obstřelem nedal Bičíkovi šanci.

Villarreal CF v Sparta Prague - UEFA Europa League Quarter Final: First LegCédric Bakambu se raduje ze vstřelené branky (zimbio.com)

Ten ale při dalších šancích domácích exceloval. Nepřišel si na něj Soldado ani Suárez a Sparta tak prohrála jen 2:1. Do odvety tak má poměrně slušnou naději na postup.

To ostatně všechny hostující celky. Sevilla totiž uspěla v Bilbau, rozhodl střídající Iborra, a Šachtar vyhrál v Braze. Duel Dortmundu s Liverpolem poté skončil remízou.

Skvělé přivítání zažil v Singal Iduna Parku Jürgen Klopp, který tentokrát přijel jako soupeř. První velkou šanci měl domácí Mchitarjan, vynikající obranný zákrok předvedl Sakho.

Liverpool v Borussia Dortmund - UEFA Europa League Quarter Final: Second Leg
Jürgen Klopp znovu na půdě Borussie Dortmund (zimbio.com)

Na druhé straně pálil hlavou Lovren, míč zneškodnil Weidenfeller. Dortmund byl sice aktivnější, do vedení ale šli hosté. Ve 36. minutě Milner našel Origiho, ten ošálil Piszczeka a míč poslal přesně k pravé tyči.

Tři velké šance diváci viděli v nastavení první půle. Aubameyanga nejprve zastavil skluzem obránce, následně pálil vedle Reus. Na druhé straně postupoval sám na Weidenfellera Origi, domácí gólman ale skvěle zasáhl.

A tak hned tři minuty po pauze domácí vyrovnali. Rohový kop na krátko znamenal centr do pokutového území a následně přesnou hlavičku obránce Hummelse. Hned vzápětí ovšem mohli jít do vedení znovu hosté, Weidenfeller si ovšem poradil proti pokusům Coutinha a Clynea.

Další šance už jsme neviděli, Dortmund tak remizoval s Liverpoolem 1:1 a šance jsou pro oba týmy poměrně vyrovnané.