Zpět na » Evropská liga » Podle Ščasného může Krasnodar celou EL i vyhrát

Evropská liga - Podle Ščasného může Krasnodar celou EL i vyhrát

Podle Ščasného může Krasnodar celou EL i vyhrát © sparta.cz - Zdeněk Ščasný

0

Líbilo se

18.02. - Podle trenéra Zdeňka Ščasného čeká fotbalisty Sparty ve čtvrtek v úvodním utkání 2. kola Evropské ligy proti Krasnodaru velmi těžký soupeř. Osmapadesátiletý kouč je před zápasem na Letné přesvědčen, že ruský celek může celou soutěž i vyhrát.

"Kdo viděl Krasnodar hrát, třeba proti CSKA Moskva nebo proti Dortmundu, tak musí uznat, že za určité shody několika faktorů se může dostat daleko. Jejich síla je ohromná, zejména dopředu," řekl na dnešní tiskové konferenci Ščasný, pro kterého půjde o druhý souboj s ruským soupeřem v sezoně.

V létě Sparta vypadla v předkole Ligy mistrů s CSKA Moskva a podle Ščasného se s ním může Krasnodar kvalitou rovnat. "Jsou jiní než CSKA, ale jejich síla a kvalita je ohromná," uvedl kouč. "Zatímco CSKA měl některé kombinace strojově nacvičené, tak Krasnodar je schopen bleskově reagovat a měnit styl," přidal.

"Dokážou vysoko napadat nebo jsou v hlubokém bloku a hrají na brejky. Mají to zažité a dokážou to rychle střídat. Hlavní sílu vidím v kreativitě dopředu, kde mají každý post zdublovaný," řekl Ščasný, který před zápasem řeší zásadní otazník v sestavě.

Kapitán a nejlepší střelec Sparty David Lafata má totiž delší dobu svalové problémy a v sobotu v úvodním jarním ligovém kole ve Zlíně střídal už po poločase. "Pořád má individuální trénink a ani dneska se nepřipojí k týmu. Uvidíme, jak na tom bude zítra po rozcvičce," prohlásil Ščasný.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Takže už taková omluva dopředu kdyby náhodou přes ně nepostoupili

CantonaErik
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články