Zpět na » Evropská liga » Liberec s Marseille nakonec padl, kromě francouzského týmu postupují překvapivě i Augsburg či Sion

Evropská liga - Liberec s Marseille nakonec padl, kromě francouzského týmu postupují překvapivě i Augsburg či Sion

Liberec s Marseille nakonec padl, kromě francouzského týmu postupují překvapivě i Augsburg či Sion © fifa.com - Olympique Marseille

1

10.12. - REVIEW Liberec sice bojoval, v domácím prostředí s Marseille ale nakonec padl a s Evropskou ligou se loučí. Evropský koeficient zlepšila Plzeň, která uhrála remízu s Villarrealem. Především ale zářila Sparta, která i díky dvěma gólům Davida Lafaty přehrála APOEL. Do jarní fáze EL postupují i Fiorentina, Sion či velice překvapivě Augsburg.

Do první velké šance se už v 7. minutě dostal hostující Batshuayi, jeden z bránicích hráčů ale střelu zblokoval. Na druhé straně se po skvělé akci Pavelky zakončoval Shala, ale z dobře vypadající situace nakonec sešlo.

A hned z následujícího protiútoku udeřili hosté. Po obrovské chybě Folprechta převzal míč Barrada a naservíroval ho nejlepšímu střelci Marseille, Batshuayi si míč ideálně zpracoval a nedal Koubkovi šanci.

Ve 26. minutě Liberec zahrával rohový kop a zahrál neuvěřitelný signál, kdy hned sedm hráčů Liberce stálo vedle gólmana. Jenže rozhodčí odpískal faul snad ještě dřív, než k němu došlo.

Barrada následně pálil vysoko nad a posléze Koubek vyrazil ránu N´Koudoua, aniž by věděl jak. Jenže tři minuty před přestávkou stejně hostující záložník udeřil. Folprecht znovu zaváhal a N´Koudou si položil gólmana a následně neomylně zavěsil.

Čtyři minuty po pauze poté přišel rozhodující moment celého duelu, Manquillo našel Barradu a ten skvělým dloubáčkem definitivně pojistil postup Marseille.

Liberec se však nevzdal a zápas alespoň pro diváky zdramatizoval. Po jasném faulu N´Koudoua proměnil penaltu Bakoš, hned o minutu později se hlavou trefil i střídající Šural, který kvůli nemoci odehrál jen necelou půlhodinku.

Liberec tlačil, v závěru ale přišel protiútok, který znamenal čtvrtou branku v síti domácích. Romao nesobecky přihrál střídajícímu Ocamposovi a ten druhým dloubáčkem znovu nedal sebemenší šanci Koubkovi. Liberec tak v EL končí, rozhodně se ale nemá za co stydět!

FC Slovan LiberecSlovan Liberec 2:4 (0:2) Olympique MarseilleOlympique de Marseille

Branky: 75. Bakoš (pen.), 76. Josef Šural (Jefremov) - 14. Batshuayi (Barrada), 42. N´Koudou (Barrada), 49. Barrada (Manquillo), 90+4. Ocampos (Romao)

FC Slovan Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Švejdík, Bartošák - Pavelka (C) - Jefremov, Folprecht (60. Rabušic), Shala (66. Josef Šural), Sýkora (89. Kerbr) - Bakoš.

Olympique Marseille: Mandanda (C) - Manquillo, N´Koulou, Rolando, Mendy - Isla, Romao - Barrada, Cabella (54. Silva), N´Koudou (65. Sparagna) - Batshuayi (72. Ocampos).

Dalším českým klubům se poměrně vedlo. V divokém utkání Plzeň uhrála bod s Villarreal, i když jistě chtěla tři. Když v 90. minutě skóroval Hořava, bylo vše na dobré cestě. Jenže ve 4. minutě nastavení propálil Bolka Bruno a španělský tým tak nakonec získal bod.

Naplno uspěla alespoň Sparta, i když s APOELEM prohrávala. Po hodině hry ale vyrovnal svou první brankou v EL Juliš a v závěru dvakrát udeřil střídající David Lafata.

Za zmínku jistě stojí hattrick Erika Lamely, po němž Tottenham rozdrtil Monako 4:1. Jediným stoprocentním týmem je poté Neapol, která i bez hlavních hvězd rozstřílela Legii. Dvěma góly se na výhře 5:2 podílel i Dries Mertens.

Bez prohry zůstává i Liverpool, Lazio nebo Schalke. Naopak Dortmund po neuvěřitelném průběhu utkání prohrál souboj s PAOK Soluň. Hosté na branku vypálili jen jednou, vlastně jedinou ránu si připsali celkem.

Dortmund oproti tomu vyslal 18 střel, ale na gólmana Glykose si nepřišel. Vítěznou branku vstřelil slovenský útočník Róbert Mak, který se prosadil i doma a rozhodně tak má na co vzpomínat.

A teď již na další postupující. Kromě Marseille se do jarní fáze probojovaly Lokomotiv Moskva, Sporting Lisabon, Fiorentina, Anderlecht, Fenerbahce, Sion, Mydtjylland a Augsburg.

Především postup německého týmu je více než překvapivý. V posledním utkání totiž Augsburg zastával úlohu Arsenalu. Vlastně i horší. Na půdě Partizanu Bělehrad musel zvítězit 3:1 či vyšším rozdílem. A to se nakonec povedlo, i když do vedení se dostali domácí.

Na gól Oumaroua ještě do přestávky odpověděl střídající Hong Jeong-Ho. V 51. minutě se prosadil i nizozemský obránce Verhaegh a hostům stačila jediná branka. A ta nakonec přišla, minutu před koncem Caiuby hlavou krásně prodloužil na Bobadillu, který taktéž hlavičkou usměril míč do sítě a svůj tým poslal do play-off Evropské ligy.

V něm tak uvidíme mimo jiné všechny tři italské, španělské i německé celky, dva anglické a jeden český tým. Na pondělní los již netrpělivě čekají zástupci Sparty.

Další výsledky posledních zápasů skupin Evropské ligy:

Ajax - Molde 1:1 (14. Van de Beek - 29. Singh)
Bordeaux - Kazaň 2:2 (58. Laborde, 63. Rolán - 31. Kannunikov, 76. Ustinov)
Dortmund - PAOK 0:1 (33. Mak)
Fenerbahçe - Celtic 1:1 (39. Marković - 75. Commons)
Qäbälä - Krasnodar 0:3 (26. Sigurdsson, 41. Pereyra, 75. Wanderson)
Groningen - Braga 0:0
Midtjylland - Bruggy 1:1 (27. Sisto - 68. Vossen)
Neapol - Legia 5:2 (32. Chalobah, 39. Insigne, 57. Callejón, 65. a 90+1. Mertens - 62. Vranješ, 90+2. Prijović)
Plzeň - Villarreal 3:3 (8. Z penalty Kolář, 65. Kovařík, 90. Hořava - 40. Bakambu, 62. J. Dos Santos, 90+4. Bruno)
Rapid Vídeň - Dinamo Minsk 2:1 (29. M. Hofmann, 59. Jelić - 65. El-Monir)
Sion - Liverpool 0:0.
Anderlecht - Karabach 2:1 (28. Najar, 31. Okaka - 26. Quintana)
APOEL - Sparta 1:3 (6. Cavenaghi - 63. Juliš, 77. a 87. Lafata)
Asteras - Schalke 0:4 (29. Di Santo, 37. a 78. Choupo-Moting, 86. Meyer)
Bilbao - Alkmaar 2:2 (43. Sola, 47. z penalty San José - 26. Van Overeem, 88. Janssen)
Dněpr - Rosenborg 3:0 (35. a 60. Matheus, 79. Šachov)
Fiorentina - Belenenses 1:0 (67. Babacar)
Lech - Basilej 0:1 (50. Boetius)
Partizan - Augsburg 1:3 (11. Oumarou - 45+2. Hong, 51. Verhaegh, 89. Bobadilla)
Skenderbeu - Lokomotiv 0:3 (18. Tarasov, 89. Niasse, 90. Samedov)
Sporting - Beşiktaş 3:1 (67. Slimani, 72. a 77. Ruiz - 58. Gómez)
Saint-Étienne - Lazio 1:1 (76. Eysseric - 52. Matri)
Tottenham - Monako 4:1 (2., 15. A 38. Lamela, 78. Carroll - 61. El Shaarawy).

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.