Zpět na » Evropská liga » Dortmund, Bilbao a Neapol nadělovaly, Klopp znovu vyhrál

Evropská liga - Dortmund, Bilbao a Neapol nadělovaly, Klopp znovu vyhrál

Dortmund, Bilbao a Neapol nadělovaly, Klopp znovu vyhrál © skysports.com - Jürgen Klopp a Jordon Ibe

0

06.11. - REVIEW Jürgen Klopp slaví s Liverpoolem další výhru, tentokrát v rámci Evropské ligy. Díky brance Ibeho zdolali Reds Kazaň. Dortmund si proti Qabale opět zastřílel, zvítězil 4:0. Ještě o branku více zaznamenaly Neapol a Bilbao. Naopak duel mezi Ajaxem a Fenerbahce znovu příliš krásy nenabídl.

Dortmund si znovu s chutí zastřílel. Doma Qabale nasázel čtyři branky, trefily se přitom všechny největší hvězdy. Ve 28. minutě otevřel skóre po spolupráci s Mchitarjanem Marco Reus, minutu před poločasem se díky úžasné individuální akci prosadil i Pierre-Emerick Aubameyang.

Polský gólman v brance hostí Dawid Pietrzkiewicz si opravdu zachytal, Dortmund totiž vyslal hned 31 střel, z toho 14 mezi tři tyče. Mchitarjan na začátku druhé půle pálil do tyče, Aubameyanga Pietrzkiewicz vychytal.

V 67. minutě ale inkasoval potřetí, po rohovém kopu hlavičkoval Castro, branka ale nejspíš bude uznána jako vlastní, neboť míč ještě tečoval útočník Zenjov. Nakonec se trefil i Mchitarjan, krásnou přihrávku si připsal Piszczek. Dortmund tak i podruhé porazil Qabalu a zajistil si postup do šestnáctifinále.

Střelec jedné z branek - Henrich Mchitarjan (zdroj: skysportaustria.at)

Tam uvidíme jistě i další tři týmy, ze skupiny A slaví senzační postup Molde. Jasný outsider skupiny podruhé přehrál Celtic a díky remíze Ajaxu s Fenerbahce má ve skupině nedostižný náskok. Jeden z favoritů možná celé Evropské ligy tak ze skupiny nepostoupí.

Duel mezi Ajaxem a Fenerbahce znovu nudil, tentokrát přinesl jediný vážnější moment, ale branku žádnou. Blíže postupu je zatím Fenerbahce, má o dva body více než jeho nizozemský protivník.

Ve skupině B si první výhru připsal Liverpool, Jürgen Klopp tak potřetí v řadě slaví úspěch. Vítězství Liverpoolu přinesla jediná trefa, v 52. minutě skóroval po přihrávce Firmina Jordan Ibe.

16 branek má po čtyřech duelech neporažená Neapol. Ta si dnes i bez svých největších hvězd poradila s Midtjyllandem, zvítězila 5:0. Uspěly i další dva italské celky, Fiorentina díky dvěma gólům Josipa Iličiče přehrála Poznaň, dva góly Filipa Djordjeviče zajistily výhru Lazia v Trondheimu.

Raul Bobadilla hattrickem zničil Alkmaar, naopak Tottenham se v domácím prostředí proti Anderlechtu trápil. Tři body zajistil Kohoutům až tři minuty před koncem střídající Dembélé.

Výsledky 4. zápasů skupin Evropské ligy:

Beşiktaş - Lokomotiv Moskva 1:1 (58. Quaresma - 76. Niasse)
Qarabağ - AS Monaco 1:1 (39. Armenteros - 72. Cavaleiro)
Ajax - Fenerbahçe 0:0
Celtic - Molde 1:2 (26. Commons - 21. Elyounoussi, 37. Hestad)
Club Bruggy - Legia 1:0 (38. Meunier)
Dinamo Minsk - Villarreal 1:2 (69. Vitus - 72. z penalty a 86. Soldado)
Dortmund - Qäbälä 4:0 (28. Reus, 45. Aubameyang, 67. Castro, 70. Mchitarjan)
Kazaň - Liverpool 0:1 (52. Ibe)
Krasnodar - PAOK 2:1 (33. Ari, 67. z penalty Joazinho - 90+1. Mak)
Marseille - Braga 1:0 (39. N´Koudou)
Neapol - Mydtjylland 5:0 (13. El Kaddouri, 23. a 38. Gabbiadini, 55. Maggio, 77. Callejón)
Sion - Bordeaux 1:1 (90+4. Salatić - 67. Touré)
Asteras - APOEL 2:0 (2. Bertoglio, 45+2. Giannou)
Bilbao - Partizan 5:1 (15. a 19. Williams, 40. Beňat, 71. Aduriz, 81. Elustondo - 17. Oumarou)
Augsburg - Alkmaar 4:1 (24., 33. a 74. Bobadilla, 66. Ji - 45+1. Janssen)
Belenenses - Basilej 0:2 (45+1. z penalty Janko, 64. Embolo)
Lech - Fiorentina 0:2 (42. a 83. Iličić)
Rosenborg - Lazio 0:2 (9. a 29. Đorđević)
Skenderbeu - Sporting 3:0 (15. A 17. Z penalty Lilaj, 56. Nimaga)
Saint-Étienne - Dněpr 3:0 (38. Monnet-Paquet, 52. Berić, 65. Hamouma)
Tottenham - Anderlecht 2:1 (29. Kane, 87. Dembélé - 72. Ezekiel)

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.