Zpět na » Evropská liga » Zápas ve Splitu je podle brankáře Koubka zlomem pro celý Liberec

Evropská liga - Zápas ve Splitu je podle brankáře Koubka zlomem pro celý Liberec

Zápas ve Splitu je podle brankáře Koubka zlomem pro celý Liberec © fcslovanliberec.cz - Tomáš Koubek

0

Líbilo se

27.08. - Fotbalisté Liberce od úvodního Superpoháru v Plzni osm soutěžních zápasů neprohráli, ale až čtvrteční odveta 4. předkola Evropské ligy na půdě Hajduku Split podle brankáře Tomáše Koubka rozhodne o tom, zda Slovan bude moci hodnotit úvod sezony pozitivně. Severočeši budou v Chorvatsku hájit vedení 1:0 z domácího utkání a jsou tak blíž k postupu do skupiny než soupeř.

"Myslím, že je to zlom pro hráče, pro celý Liberec. Kdybychom dokázali postoupit do základní skupiny, čekalo by nás dalších šest skvělých zápasů v Evropě. Všichni známe ten cíl, chceme ho. Čeká nás zatím nejdůležitější zápas sezony a věřím, že formu, kterou máme, prokážeme," řekl novinářům Koubek.

Vyřazení těsně před branami základní skupiny si nepřipouští. "V Evropské lize jsme odehráli vítězně tři zápasy a teď se může potvrdit nebo pokazit to, co jsme doteď ukázali. Kdybychom vypadli, byla by to velká rána, ale já věřím, že to dokážeme zvládnout. Myslím, že si to i zasloužíme za ten vstup do sezony," podotkl brankář, který v Liberci hostuje ze Sparty.

Vzhledem k výhře 1:0 doma by Liberci ve Splitu hodně pomohlo, kdyby dokázal skórovat. "Počítáme s tím, že oni budou mít nějaký tlak, oni se musí tlačit do útoku. Ale my nebudeme tak pasivní jako oni u nás. Bylo by to čekání na góly. Budeme chtít hrát aktivně a vstřelit branku. Pokud dáme gól, myslím, že bychom si měli výsledek pohlídat," mínil Koubek.

Nemá strach z bouřlivého prostředí, které na stadionu ve Splitu vytvoří 35 tisíc horkokrevných fanoušků. "Lidi nás na stadionu asi budou nenávidět, ale s tím tak nějak počítáme. Já se lidí nebojím, jsou poměrně daleko od brány. Spíš mi vadí, když hází pyrotechniku na hřiště. Takhle si myslím, že ten řev bude normální. Budou fandit Hajduku, což k tomu patří. Těšíme se," řekl brankář, který startoval na červnovém evropském šampionátu jednadvacítek v Česku.

Před odletem do Splitu ho trenér Pavel Vrba poprvé zařadil do nominace dospělé reprezentace před zápasy kvalifikace s Kazachstánem a v Lotyšsku. "Děje se teď toho nějak moc, na mě. Po tom čtvrtroce, kdy jsem chytal na Euru, jsem strašně rád, že mě pan Vrba povolal a můžu jet. Chci se ale soustředit na zítřek. To by byly ještě krásnější okamžiky, kdybychom to zvládli," dodal Koubek.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články