Zpět na » Evropská liga » Postup přes Kodaň je pohádka, radoval se trenér Jablonce Šilhavý

Evropská liga - Postup přes Kodaň je pohádka, radoval se trenér Jablonce Šilhavý

Postup přes Kodaň je pohádka, radoval se trenér Jablonce Šilhavý © fkjablonec.cz - Jaroslav Šilhavý

0

Líbilo se

07.08. - Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý označil postup svého týmu do play off Evropské ligy přes favorizovanou Kodaň za pohádku. Severočeští fotbalisté zvítězili v dramatické odvetě v Dánsku 3:2 a odčinili úvodní domácí porážku 0:1. Podle svého kouče mají Jablonečtí šanci i v závěrečném dvojzápase o postup do skupiny.

"Na domácím hřišti jsme je obrali o postup, to si asi nemysleli. Možná nás trošku podcenili, těžko říct, ale to nemění nic na tom, že jsme tady dali tři góly a jdeme dál. To je úplná pohádka," prohlásil Šilhavý po utkání.

Podle něj si hráči Kodaně byli hodně jistí, že na svém stadionu zpečetí postup, přestože s Jabloncem už prohráli 0:2 v únorové přípravě. "Nevidím do nich, ale když jsme proti nim hráli na turnaji v Portugalsku, tak někteří neunesli prohru a byli v zápase trošku agresivnější. I u nás v Jablonci jejich chování něco naznačovalo. Zvlášť když vyhráli 1:0, tak si byli jistí," uvedl třiapadesátiletý kouč. "Ono se to pak těžko honí, když tým proti nim má pokoru a chce pracovat jako dneska my. Pak to může dopadnout tak, jak to dopadlo," přidal Šilhavý.

Jablonečtí na stadionu Parken dvakrát vedli o dvě branky, ale dánský vicemistr dokázal pokaždé poměrně rychle snížit. "Závěr byl hodně dramatický, hektický. Soupeři jsme vždy utekli o dva góly, on to dotáhnul. Když rozhodčí ukázal pět minut nastavení, tak mě jímala hrůza, byť soupeř hrál o deseti. Ale musím kluky pochválit, protože jsme to ubojovali. Přešli jsme přes evropský tým, Kodaň hraje každý rok Ligu mistrů, i teď mají skvělý tým," uvedl Šilhavý.

Viděl, že hlavně v závěrečné půlhodině Jablonci chyběly zkušenosti. "Mohli jsme to odehrát lépe, podržet balon, dostat se do nějaké šance nebo natáhnout čas a neinkasovat druhý kontaktní gól. Učíme se, protože z toho týmu má zkušenosti s poháry snad jenom Hybša (Hübschman), možná pár dalších kluků, ale ne moc velké," konstatoval bývalý obránce.

Jeho svěřenci se při pátečním losu dozví jméno soupeře pro závěrečné předkolo, s nímž si zahrají o premiérový postup do skupiny evropského poháru. "To byl cíl, se kterým jsme do Jablonce přicházeli. Vedení nás před to postavilo a bylo by úžasné, kdyby se to podařilo hned po prvním roce," řekl jablonecký kouč, který s Libercem dokonce už v sezoně 2013/14 v Evropské lize postoupil ze skupiny do jarních bojů.

"Pokud máme šanci, tak o ní budeme bojovat. Nevím, kdo na nás připadne z osudí. Určitě to bude také silný soupeř, ale kluci se přesvědčili, že můžeme hrát s tak těžkým soupeřem jako je Kodaň. Myslím, že ta šance je," dodal Šilhavý.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články