Zpět na » Evropská liga » Třicet kol dřeme a teď jsme hned venku, mrzí Mageru

Evropská liga - Třicet kol dřeme a teď jsme hned venku, mrzí Mageru

Třicet kol dřeme a teď jsme hned venku, mrzí Mageru © fkmb.cz - Lukáš Magera

0

Líbilo se

24.07. - Kapitána fotbalistů Mladé Boleslavi Lukáše Mageru mrzí, že vyřazení ve 2. předkole Evropské ligy se Strömsgodsetem zmařilo snahu z minulé sezony. Věří však, že mladý tým si z toho vezme ponaučení a bude nyní znovu třicet kol dřít a snažit se o návrat do poháru.

"Zklamání je velké, protože jsme 30 zápasů dřeli, abychom se sem dostali, a hned jsme venku. Přitom se to dalo zvládnout. Ale život je takový, jde se dál. Teď zas musíme makat 30 kol, abychom se tam znovu dostali," řekl Magera po utkání novinářům.

"Vedli jsme, ale bohužel jsme tam ten druhý gól nedostali, i když šance byly, ale nedotáhli jsme je," litoval Magera po výhře 1:0, která vzhledem k domácí prohře 1:2 nestačila. "Chybělo víc štěstíčka, Honza Chramosta tam střílel sám, asi mu to špatně skočilo, že nevystřelil tak, jak bychom si všichni přáli. Měli jsme tam náznaky brejků, které jsme nedotáhli. Měli jsme jejich branku víc ohrozit," dodal.

O jediný gól se ve 31. minutě postaral záložník Aleš Čermák, který dorážel zblokovanou střelu Stanislava Klobásy. "To byla akce, kterou jsme zkoušeli na tréninku. My útočníci jsme si měli narážet se středním záložníkem a snažit se o kolmici za obranu. Z toho ten gól padnul. Vyvíjelo se to tak, jak jsme chtěli, měli jsme dost času na druhý gól, ale nepovedlo se," popisoval Magera.

Obrana Strömsgodsetu si v závěru vedla zkušeně a nepustila hosty do tlaku. "No zkušeně, on jim spíš pomohl rozhodčí, který je nechal zdržovat, nepopoháněl je. Oni hráli to, co jim rozhodčí dovolil. Ale kdybychom my vedli 2:0, tak děláme to samé," prohlásil Magera. "Já chtěl udělat tlak na rozhodčího, ale zase jsem z toho dostal žlutou za mluvení. Jak tady, tak doma pro nás rozhodčí nepískl nic. Neměli jsme skoro žádnou standardku kolem šestnáctky. Nepustil nás do souvislejšího tlaku a hlídal si to," kritizoval výkon ruského sudího Alexeje Nikolajeva.

Pozitivem je, že v utkání dostali šanci mladí hráči Čermák, Klobása, Křapka či Malpon a mohli tak nasbírat cenné zkušenosti. "Třeba Malpon je mladý kluk, ale na tréninku i v zápasech ukazuje, že je to kvalitní hráč, který může být jednou pro Boleslav důležitou postavou. Bude růst zápas od zápasu," chválil Magera francouzského záložníka.

Ocenil i výkon brankáře Róberta Veselovského, který předvedl několik dobrých zákroků a působil jistě. "Hlavně v úvodu druhé půle nás podržel, chytil hlavičku úplně volného útočníka. Držel nám naději, že když dáme gól, tak postoupíme. My to ale bohužel nevyužili," dodal Magera.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Geymar - 25.07. Odpovědět

NECHÁPU JAK NĚKDO MŮŽE FANDIT ARSENALU...

Geymar

Nejlepší dutiny vyplývají z neohrožených standartních rohů tak si na ně laskavě dávejte pozor protože tyhle centry k auto NEMŮŽOU VYJÍT!!!

MessiIniesta
Geymar - 24.07. Odpovědět

taky si myslim no

Geymar
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články