Zpět na » Evropská liga » Neproměněné šance připravily Spartu o vítězství, ta si za zápas s Neapolí připisuje pouze bod

Evropská liga - Neproměněné šance připravily Spartu o vítězství, ta si za zápas s Neapolí připisuje pouze bod

Neproměněné šance připravily Spartu o vítězství, ta si za zápas s Neapolí připisuje pouze bod © premier-football-news.net - Utkání mezi Spartou a Neapolí

0

27.11. - REVIEW Sympatický a aktivní výkon, několik neproměněných šancí a dvě nastřelená břevna. Tak by se dala shrnout dnešní hra, kterou se fotbalisté Sparty prezentovali v duelu s Neapolí. I zisk jednoho bodu však tým z Letné přiblížil k postupu do jarní části soutěže, ke kterému jí stačí v posledním utkání skupiny proti Bernu uhrát jediný bod.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný a výjimkou byla pouze šance Bořka Dočkala, jehož prudkou ránu ovšem dokázal gólman Neapole vyrazit. Sparťanský záložník byl téměř vzápětí zraněn Miguelem Britosem, který místo míče trefil Dočkalův nos, což si vyžádalo chvilkové ošetření.

Během doby, co byla Sparta v početní nevýhodě, Neapol sice srovnala hru, ovšem k větší příležitosti se nedostala. To se povedlo v 18. minutě domácí celku, když nejprve Hušbauer nastřelil břevno a následně dorážel Lafata, jehož pokus ovšem zastavil reflexivním zákrokem Cabral.

A i přesto, že na světelné tabuli stále svítilo skóre 0:0, tak podle předváděné hry v prvním poločase nemohl nikdo pochybovat, že Sparta byla výrazně lepším týmem a laxní Neapol po celou dobu přehrávala.

Ze začátku druhého poločasu sice aktivita celku z Letné lehce opadla, ovšem ani italský tým na svém výkonu nijak nepřidal a tak se z počátku druhé půle hrál nevýrazný fotbal. Další obrovskou šanci si svěřenci Vítězslava Lavičky přichystali až 76. minutě, ve které se ke střele dostal Matějovský, jehož tečovaná střela orazítkovala břevno.

O dvě minuty později zahrozila poprvé v zápase i Neapol, když Mesto poslal do vápna výborný centr, na který chybělo střídajícímu Zapatovi jen pár centimetrů, aby jej stihl sklepnout do Štěchovi brány. Právě v poslední čtvrt hodině hry se hráči Neapole zapojovali aktivněji i v útočné fázi, ovšem i přes pár zajímavě vypadajících momentů se jim nepodařilo skórovat.

Utkání tak nakonec skončilo nerozhodně 0:0, díky čemuž se oba dnešní soupeři dělí o průběžné první místo tabulky. Pouhý bod za nimi je švýcarský Bern, jenž dnes vyhrál v Bratislavě 3:1 a s nímž se Sparta střetne v posledním utkání skupinové fáze. Úřadujícímu českému mistrovi tak k postupu stačí uhrát jeden bod.

AC Sparta Praha 0:0 SSC Neapol

AC Sparta Praha: Štěch - Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu - Mareček - Dočkal, Hušbauer (72. Přikryl), Matějovský (90. Vacek), Krejčí - Lafata (C)

SSC Neapol: Cabral - Britos, Mesto, Albiol, Koulibaly - Gargano, David López - Callejón, Jorginho (77. Ghoulam), Hamšík (C) - Higuaín (68. Zapata)