Zpět na » Evropská liga » Feyenoord vyhrál i díky brance po vhazování, De Bruyneho parádní rána stačila Wolfsburgu jen na bod

Evropská liga - Feyenoord vyhrál i díky brance po vhazování, De Bruyneho parádní rána stačila Wolfsburgu jen na bod

Feyenoord vyhrál i díky brance po vhazování, De Bruyneho parádní rána stačila Wolfsburgu jen na bod © bleacherreport.com - Kevin De Bruyne

0

03.10. - REVIEW Druhé kolo Evropské ligy nám nabídlo několik velice zajímavých branek. Feyenoord vstřelil gól po vhazování, aniž by někdo míč zasáhl, a nakonec Lutych přehrál v poměru 2:1. Neapol uspěla v Bratislavě, Marek Hamšík si připsal vítěznou branku. Parádní rána Kevina de Bruyneho stačila Wolfsburgu jen na bod, za hosty skóroval také Belgičan, Divock Origi.

Krátký souhrn začneme v Bratislavě, kam přijela Neapol. Oba celky v posledních týdnech nejsou příliš ve formě, favorit byl ale jasný. A italský celek nakonec svou úlohu splnil, rozhodující branku vstřelil po krásném centru hlavičkou Marek Hamšík. Prosadil se i Gonzalo Higuaín, na hřišti byl v té chvíli přitom jen necelou minutu.

Zajímavé branky padaly v Rotterdamu. Feyenoord proti Lutychu uspěl a zvítězil 2:1. První branka ale padla vskutku neskutečným způsobem. Obránce Nelom poslal do pokutového území autové vhazování, které ale skončilo v brance.

Opakovaný záběr ukázal, že míč nikdo nezasáhl a branka tak platit neměla. Nakonec ale byla připsána Svenu van Beekovi, který měl míč údajně hlavou lehce zasáhnout. Lutych dokázal vyrovnat zásluhou Viery, míč ale předtím zasáhl jeden z jeho spoluhráčů rukou. Rozhodující branku vstřelil šest minut před koncem, Elvis Manu se dostal k odraženému míči a napálil ho přesně k levé tyči.

Podruhé se v dresu Evertonu trefil Samuel Eto´o, na vítězství to ale nestačilo, Everton nakonec v Krasnodaru remizoval 1:1. Stejný výsledek se odehrál i ve Wolfsburgu, zářili především belgičtí reprezentanti. Z penalty poslal Lille do vedení Divock Origi, fantastickou ránou však vyrovnal na konečných 1:1 Kevin De Bruyne.

Sevilla šla v utkání s Rijekou do vedení, za bod však byla nakonec ráda. V poslední minutě zachránil oslabenou Sevillu Stephane Mbia. Překvapením skončil duel mezi Turínem a Kodaní. Diváci viděli jedinou branku, ve čtvrté minutě nastavení proměnil penaltu Fabio Quagliarella.

Stoprocentní dnes byly italské týmy. Kromě Turína a Neapole uspěly i Fiorentina a Inter. Fialky si i bez zraněných opor poradily s Minskem, Inter bez problémů doma porazil Karabach. Už v 17. minutě se trefil záložník D´Ambrosio, poslední slovo měl navrátilec do sestavy Mauro Icardi, gólmana Sehiče překonal pět minut před koncem utkání.

Výsledky 2. kola Evropské ligy:

Dinamo Moskva - PSV 1:0 (90+3. Žirkov)
Krasnodar - Everton 1:1 (43. Ari - 83. Eto´o)
Aalborg - Rio Ave 1:0 (46. Helenius)
Dinamo Minsk - Fiorentina 0:3 (33. Aquilani, 61. Iličić, 67. Bernardeschi)
Feyenoord - Lutych 2:1 (47. van Beek, 84. Manu - 65. Viera)
Guingamp - PAOK 2:0 (47. a 50. Marveaux)
Lokeren - Charkov 1:0 (74. de Pauw)
Slovan Bratislava - Neapol 0:2 (35. Hamšík, 74. Higuaín)
Trabzonspor - Legia 0:1 (16. Kucharczyk)
Wolfsburg - Lille 1:1 (82. de Bruyne - 77. Origi z pen.)
Dynamo Kyjev - Steaua 3:1 (40. Jarmolenko, 66. Kravěc, 90+2. Teodorczyk - 89. Rusescu)
Rijeka - Sevilla 2:2 (53. Kramarić z pen., 68. Kvrzić - 26. Aspas, 90+1. Mbia)
Tottenham - Besiktas 1:1 (27. Kane - 89. Ba z pen.)
St. Etienne - Dněpr 0:0
Inter - Karabach 2:0