Zpět na » Evropská liga » Rosa: Lyon nám dal těžkou lekci z produktivity

Evropská liga - Rosa: Lyon nám dal těžkou lekci z produktivity

Rosa: Lyon nám dal těžkou lekci z produktivity © fkmb.cz - Mladá Boleslav nestačila na Lyon

0

Líbilo se

01.08. - Podle obránce Mladé Boleslavi Antonína Rosy rozhodla o čtvrtečním debaklu 1:4 s Lyonem především vysoká produktivita francouzského favorita. Autor jediného gólu domácích považuje výsledek úvodního zápasu třetího předkola fotbalové Evropské ligy za krutý.

"Oni měli celou dobu větší kontrolu nad balonem, ale jinak bylo utkání celkem vyrovnané. Za první poločas to prostě byla těžká lekce z produktivity. Dvě gólové situace ani nebyly nějaké velké šance, ale víceméně jsme jim to darovali," řekl Rosa po zápase novinářům.

"Pak jsme ještě za stavu 0:1 neproměnili penaltu. To byl určitě hodně důležitý moment, protože jsme se v tu chvíli docela nadechovali k náporu a myslím, že by nás to hodně povzbudilo," doplnil levý bek.

V 66. minutě hlavou z rohu snížil na průběžných 1:3, ale Lyon vzápětí odpověděl a svůj náskok opět zvýšil. "Dali jsme gól a trochu nás to nakoplo. Chtěli jsme co nejlépe zkorigovat výsledek, ale bohužel oni za chvíli trefili gól do šibenice, takže těžko s tím šlo něco dělat. To byl asi jediný gól, kdy to nebyla vyloženě naše extra chyba," konstatoval Rosa.

Radost ze své trefy ani konfrontace s předním evropským celkem bezprostředně po utkání neměl. "V tuhle chvíli jsem zklamaný. Zpětně budu rád, že jsem si s takovým týmem zahrál, ale myslím, že výsledek 1:4 je pro nás celkem krutý. Ani gól zatím v hlavě nemám, možná s odstupem času," přemítal sedmadvacetiletý fotbalista.

Nesouhlasí s tím, že Mladá Boleslav už nemá v odvetě žádnou šanci. "Hrajeme sami za sebe. Pro nás je motivací udělat dobrý výsledek bez ohledu na to, jak to dopadne s postupem. Musíme se vyvarovat chyb, hrát koncentrovaně a věřit, že oni si budou myslet, že utkání už je rozhodnuté a nedají do toho takové nasazení. Věřím, že tam by mohla být naše šance," dodal Rosa.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články