Zpět na » Evropská liga » Plzeň mohla jít proti Lyonu do vedení 2:1, místo toho dostala další tři branky

Evropská liga - Plzeň mohla jít proti Lyonu do vedení 2:1, místo toho dostala další tři branky

Plzeň mohla jít proti Lyonu do vedení 2:1, místo toho dostala další tři branky © fcviktoria.cz - Fotbalisté Plzně dokázali Lyonu vzdorovat jen poločas, pak propadli

0

14.03. - Výtečný začátek, krutý konec. Přesně takový sešup z výšin zažili včera večer hráči Viktorie Plzeň. Na Lyon si věřili a toužili odčinit kolaps se Spartou. Jenže osud tomu chtěl jinak, a tak je porážka 4:1 vlastně ukončení snu o historickém čtvrtfinále.

"Jsem hrozně zklamaný. Všichni už nás viděli ve čtvrtfinále, ale Lyon je strašně těžký soupeř," říká útočník Stanislav Tecl.

Právě on měl ještě v první půli za stavu 1:1 obrovskou šanci. Rozhodčí pustil jeho hraniční zákrok na domácího obránce a plzeňský šutér běžel sám na brankáře Lopese. Jeho kroucená střela ale skončila vedle vzdálenější tyče a místo radosti přišla po přestávce studená sprcha.

"Získal jsem míč, rychle jsem s ním pádil dopředu. Viděl jsem před sebou branku a gólmana. Hodně vyběhl, tak jsem ho zkusil obstřelit. Vím, že jsem to měl řešit líp. Mrzí mě to," litoval neproměněné šance Tecl.

teclÚtočník Stanislav Tecl měl na kopače druhý gól svého týmu. Jenže neproměnil, a tak musel bezmocně přihlížet kruté porážce. Zdroj: fcviktoria.cz

Co se formy týče, trápí se nejen on, ale také celý tým. Už utkání se Znojmem neproběhlo úplně ideálně, nicméně to ještě Plzeň vyhrála. Následovala ale porážka na Letné a teď ve Francii. A ani další program není milosrdný. O víkendu rozjeté Slovácko a ve čtvrtek domácí odveta s Lyonem.

"Je to špatné, ale zase máme před sebou za tři dny další zápas. Pokud se chceme udržet nahoře u Sparty, musíme doma vyhrát. Nemůžeme to hodit za hlavu, to určitě ne. Se Spartou jsme hráli špatně první půli. V Lyonu to tak špatné nebylo, ale udělali jsme individuální chyby," snaží se najít světlo na konci tunelu kouč Dušan Uhrin.

Avšak když má odpovídat na otázku ohledně postupových šancí, vytratí se z jeho slov i ty poslední zbytky optimismu. "Může se stát cokoliv, ale máme malou šanci," reaguje velmi stroze. "Pokusíme se aspoň vyhrát," dodává lakonicky Tecl.