Zpět na » Evropská liga » Viktoria Plzeň dala v Gruzii tři branky a veze si domů výborný výsledek

Evropská liga - Viktoria Plzeň dala v Gruzii tři branky a veze si domů výborný výsledek

Viktoria Plzeň dala v Gruzii tři branky a veze si domů výborný výsledek © uefa.com - Kapitán Plzně Pavel Horváth

1

19.07. - Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli ve čtvrtečním utkání 2. předkola Evropské ligy UEFA na hřišti gruzínského Metalurgu Rustavi 3:1. V Tbilisi dostal Plzeň do vedení Horváth, vyrovnal domácí Tatanašvili, ale vedení hostům ještě v první půli zajistil Kolář, ve druhé půli pečetil opět Horváth.

Stejně jako loni v předkole Ligy mistrů vstoupila Viktoria Plzeň do pohárové Evropy v postsovětské republice ve velkém stylu. Loni vyhrála první zápas 2. předkola Ligy mistrů na půdě arménského Pjuniku Jerevan 4:0. Právě z týmu tehdejšího soupeře si v létě přivedli Západočeši do týmu náhradu za Václava Pilaře na levé křídlo - Edgara Malakjana. Mladý Arménec nastoupil v základní sestavě. Od první minuty se objevil v brance i gólman Petr Bolek, odchovanec Baníku Ostrava a letní posila ze slovenské Senice. Do základu se vešel i napravený hříšník Martin Fillo, který na jaře hostoval v Mladé Boleslavi.

Plzeňští byli od začátku utkání lepší a do vedení je dostal už ve 14. minutě kapitán Pavel Horváth tečovanou střelou z hranice šestnáctky. Po zmatcích v obraně hostů sice vyrovnal explzeňský útočník Dimitrij Tatanašvili, ale ještě do poločasu zařídil Plzni vedení a uklidnění Daniel Kolář, který si našel Limberského centr.

Plzeň byla až na výjimku Tatanašviliho gólu po většinu utkání fotbalovější a lepší. Ve druhém poločase hru kontrolovala a Pavel Horváth povedenou střelou ze třiceti metrů ještě vylepšil výsledek do odvety, která se bude hrát za týden 26. července.

Metalurg Rustavi - FC Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)

Branky: 29. Tatanašvili - 14. a 59. Horváth, 32. D. Kolář.

Rozhodčí: Aleckovič - Ibrisimbegovič, Dujak (všichni Bosna a Hercegovina).

ŽK: Suchiašvili, Razmadze - Fillo, Darida.

Diváci: 1500.

Metalurg Rustavi: Bediašvili - Džaparidze, Machviladze, Gavašelišvili, Suchiašvili - Maisuradze, Razmadze - Kavtaradze (46. Dobrovolskij), Mikaberidze (67. Sicharulidze), Getsadze - Tatanašvili (67. Janelidze). Trenér: Koba Žoržikašvili.

FC Viktoria Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, V. Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Fillo (85. Štípek), D. Kolář (88. Hanousek), Malakjan (65. Zeman) - Ďuriš. Trenér: Pavel Vrba.