Zpět na » Evropská liga » Německý tisk kritizuje Schalke za výkon v Plzni, velebí jen Huntelaara za důležitý gól

Evropská liga - Německý tisk kritizuje Schalke za výkon v Plzni, velebí jen Huntelaara za důležitý gól

Německý tisk kritizuje Schalke za výkon v Plzni, velebí jen Huntelaara za důležitý gól © curvabianconera.com - Klaas-Jan Huntelaar

0

Dnes 10:30 - Tým Schalke 04 remizoval ve čtvrtek večer v Plzni v prvním utkání play-off Evropské ligy s místní Viktorií 1:1, což jim dává pro odvetu slušnou naději. Po většinu zápasu byl ale celek z Gelsenkirchenu horší, čehož si v ohlasech a komentářích všimla také německá média.

Deník Bild nešetří kritikou na výkon Schalke. "Do 75. minuty neměla hra modrobílých s fotbalem nic společného. Pak ale Klaas-Jan Huntelaar spasil a probudil spící tým," píše Bild.

Magazín Kicker také chválí důležitý gól Huntelaara, kromě toho i střídání během druhého poločasu, kdy trenér Huub Stevens poslal na hřiště Farfána a Maricu. "Dvě střídání po přestávce vydláždila cestu k remíze 1:1. Vykoupení pro Schalke pak přinesl Huntelaar, a tak může být tým spokojený aspoň s výsledkem."

Agentura DPA píše o tom, že po ligové porážce s Mönchengladbachem (0:3) mohli svěřenci Huuba Stevense opět zklamat. "Pět dní po trapné porážce měl klub z Gelsenkirchenu v Plzni štěstí. Schalke má nakonec dobrou pozici pro domácí odvetu, naději mu dal Huntelaar," hlásá DPA.

Deník Die Welt připomíná, že pro Schalke už jde o třetí remízu v soutěži během aktuální sezony, přestože německý tým postoupil ze skupiny z prvního místa. "Schalke mělo znovu řadu problémů, slušnou výchozí pozici pro odvetu mu dal až nizozemský kanonýr," zmiňuje Huntelaara také Welt.