Zpět na » Evropská liga » Domácí neproměnili šance a pak inkasovali: Plzeň - Schalke 1:1

Evropská liga - Domácí neproměnili šance a pak inkasovali: Plzeň - Schalke 1:1

Domácí neproměnili šance a pak inkasovali: Plzeň - Schalke 1:1 © fcviktoria.cz - Radost fotbalistů Viktorie Plzeň

1

16.02. - REVIEW Plzeňští fotbalisté remizovali v úvodním utkání s Schalke 1:1. Do vedení se dostali díky brance mladého záložníka Daridy. V dalším průběhu si vytvořili řadu dobrých příležitostí, jenže je nevyužili a hostující kanonýr Huntelaar vyrovnal.

Plzeňští fotbalisté se v pohárové Evropě poprvé představili na zrekonstruovaném stadionu ve Štruncových sadech. Přestože hlediště bylo zaplněné, nedostavilo se mnoho skalních příznivců, kteří utkání bojkotovali kvůli vysokým cenám vstupného. Cena se nelíbila ani příznivcům Schalke.

Trenér českého mužstva Pavel Vrba poslal na hřiště předpokládanou sestavu, místo dopingového hříšníka Bystroně nastoupil na stoperské pozici Procházka. Kouč Schalke Huub Stevens přijel hrát se dvěma útočníky, hvězdnými Huntelaarem a Raúlem.

Úřadující český mistr vstoupil do zápasu tak, jak jsme z jeho působení v evropských pohárech zvyklí. Aktivně, nebojácně a se snahou vstřelit gól. Hráči Schalke vyčkávali a sledovali, jak po levé straně létá Pilař, který se už ve 2. minutě probíjel do střelecké šance. Hosté se do útoku příliš nedostávali, nicméně nebezpečná střela Huntelaara nadělala brankáři Čechovi velké problémy.

Plzeň se dál snažila o aktivní hru a ve 22. minutě byly Štruncové sady na nohou. Po rohovém kopu se míč odrazil k Daridovi, který levačkou pohotově poslal míč do sítě. Domácí byli při chuti a dál zaměstnávali hostující obranu. Do kombinace se zapojovali všichni ofenzivní hráči. Další šance si plzeňští hráči připravili na ke konci poločasu. Vytvořili si tlak, který vygradoval tvrdou střelou Rajtorala, hostující brankář Unnerstall musel míč vyrazit na rohový kop.

Ve druhé půli hrálo Schalke mnohem aktivněji a postupem času se soupeři vyrovnalo. Ve 47. minutě těsně minul Matip, o chvíli později se z úhlu snažil překonat domácího brankáře Huntelaar. Plzeň se z příležitostí německého klubu oklepala a okolo 60. minuty se dostala do několika slibných střeleckých pozic. Unnerstall vychytal Petrželu a poté také Bakoše. Další střely Bakoše a Pilaře skončily těsně vedle. To byly klíčové okamžiky utkání.

V 75. minutě se totiž z pravé strany dostal míč do pokutového území, brankář Čech se míče jen lehce doktnul a dobíhající Huntelaar zblízka dopravil míč do brány. Domácí gól pochopitelně nahlodal a najednou měli více na kopačkách hráči Schalke. Ti se ještě pokoušeli zaútočit, ale hlavně se soustředili na defenzivu a remízu 1:1 si už pohlídali.

FC Viktoria PlzeňViktoria Plzeň - FC Schalke 04FC Schalke 04 1:1 (1:0)

Branky: 22. Darida - 75. Huntelaar

Rozhodčí: Lannoy - Dansault, Cano (všichni Francie). ŽK: Horváth - Fuchs, Obasi

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Petržela (66. Ďuriš), Horváth, Darida, Kolář (88. Wágner), Pilař - Bakoš (80. Berger)

Schalke: Unnerstall - Fuchs, Matip, Papadopoulos, Höwedes - Draxler, Jones, Höger, Obasi (62. Farfán) - Huntelaar, Raúl (69. Marica)

Diváci: 11 435