Zpět na » Evropská liga » Sparta se s evropskými poháry loučí, doma nestačila na Kodaň

Evropská liga - Sparta se s evropskými poháry loučí, doma nestačila na Kodaň

Sparta se s evropskými poháry loučí, doma nestačila na Kodaň © -

2

16.12. - REVIEW Fotbalisté Sparty Praha prohráli ve středečním posledním utkání základní skupiny Evropské ligy doma s Kodaní 0:3 a přišli tak o šanci postoupit do jarních bojů. Letenské trápil především útočník N´Doye, který během první půle dvakrát skóroval, po přestávce přidal pojistku z penalty Grönkjaer.

Sparta pomýšlela na postup ze skupiny, k tomu ale musela dánský celek bezpodmínečně porazit. Jenže první rána pro fanoušky letenského klubu přišla už před začátkem zápasu, stoper Roman Hubník nedokázal vyléčit poraněný nárt a nebyl ani mezi náhradníky, Tomáš Řepka navíc pykal za tři žluté karty.

V nové stoperské dvojici se tak objevil Luboš Hušek po boku Rakušana Hohenedera, jenže Spartě se první poločas vůbec nevydařil. Od úvodního výkopu byl dánský celek bojovnější, Spartu předčil i v individuální kvalitě, a navíc se dokázal prosadit v koncovce, zatímco Sparta si na hřišti téměř nevěděla rady. První trest přišel ve 22. minutě, aktivní útočník N’Doye zůstal po volném kopu sám v pokutovém území a poslal Kodaň do vedení.

Sparta se nedokázala srovnat s rychlým a důrazným protivníkem a po půlhodině hry inkasovala podruhé. Vingaard poslal centr z levé strany do sparťanského malého vápna, Hušek míč nestihl včas odhlavičkovat a ten propadl k osamocenému N’Doyemu, který jej placírkou podruhé v zápase uklidil za Blažkova záda.

Také po změně stran začali mnohem lépe hráči Kodaně a v 53. minutě zazlobil sparťanskou obranu znovu N’Doye, který v pokutovém území obešel Hohenedera, který jej fauloval, a z následného pokutového kopu přidal třetí branku dánského týmu Grönkjaer. Spartě se středeční večer vůbec nevydařil, po druhé žluté kartě byl po hodině hry vyloučen Pamič, takže zbytek utkání musel letenský celek odehrát v deseti.

Dvacet minut před koncem si Sparta vytvořila největší šanci v utkání, jenže přímý volný kop Zemana vyrazil robinzonádou gólman Wiland. O deset minut později ještě Blažek na brankové čáře vyrazil pokus N´Doyeho o hattrick, dvě minuty před koncem zase Spartu zachránilo po střele střídajícího Almeidy břevno.

Sparťané nestačili na Kodaň a po prohře 0:3 také přišli o postup do jarních bojů v Evropské lize. Ze skupiny K tak postoupila kromě Eindhovenu právě Kodaň.

AC Sparta Praha - FC Kodaň 0:3 (0:2)

Branky: 22. a 30. N’Doye, 54. Grönkjaer z pen.

Rozhodčí: Kever - Dettamanti, Helbling (všichni Švýc.). ŽK: Kušnír, Pamič, Kucka - N&lsquo,,,Doye. ČK: 60. Pamič (SP).

Sparta: Blažek - Kušnír, Hoheneder, Hušek, Pamič - Žofčák, Kucka (78. Kladrubský), Vacek (52. Kadlec), Zeman - Holenda, Wilfried (66. Jirouš). Trenér: Jozef Chovanec.

FC Kodaň: Wiland - Pospěch, Antonsson, Laursen, Wendt - Hutchinson, Kvist, Nörregaard (82. Delaney), Vingaard (71. Sionko) - N’Doye, Grönkjaer (87. Almeida). Trenér: Stale Solbakken.

Diváci: 17 151.