Zpět na » Evropská liga » Evropskými poháry protřelého Galáska čeká premiéra

Evropská liga - Evropskými poháry protřelého Galáska čeká premiéra

Evropskými poháry protřelého Galáska čeká premiéra © -

0

Líbilo se

01.10. - O úspěchu či neúspěchu Baníku Ostrava v letošní pohárové sezóně se bude rozhodovat na umělé trávě na stadiónu Lužniky v Moskvě, kde hraje své zápasy místní Spartak. Ten si z prvního zápasu 1. kola Poháru UEFA v Ostravě přivezl výhru 1:0 a ve čtvrteční odvetě bude ve výhodnější pozici.

Nejvíce pohárových startů z fotbalistů Baníku Ostrava má na kontě exreprezentant Tomáš Galásek. Hrál Ligu mistrů za Tilburg i Ajax Amsterdam, Pohár UEFA s Norimberkem, ale nyní ho čeká první pohárový zápas na umělé trávě. „Je to zvláštní. Takový velký stadión a není tam normální tráva,“ diví se Galásek.

Ale musíme si s tím poradit, nic jiného nám nezbývá. Na tréninku vyzkoušíme obutí a odskoky míče a snad si za ten jeden trénink zvykneme.“ Podle Galáska bude asi ideální volbou výběr lisových kopaček. „V kolíkách jsem na umělce ještě nikoho hrát neviděl,“ pousmál se. „Nesmíme se nechat v zápase rozhodit tím, že třeba nezpracujeme dobře míč, když nějak hloupě odskočí,“ nabádá zkušený hráč.

Sám už si na umělé trávě jeden zápas zahrál, ale už je to dávno a hlavně nešlo o tak důležitý duel. „Otevírali jsme kdysi s Ajaxem na umělce, když na ní měl domácí premiéru tým Herucles Almelo. Ale to byl jen exhibiční zápas. Ve čtvrtek v Moskvě to bude něco jiného.“

Kam dál?

v l / Mediafax, David Procházka

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články