Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Celtic znovu mistrem ve Skotsku

Ostatní - Celtic znovu mistrem ve Skotsku

Celtic znovu mistrem ve Skotsku © -

1

Líbilo se

24.05. - Skotská Premier League má staronového vítěze. Rangers nezvládli finiš ligy a tak potřetí za sebou slaví jejich městský rival Celtic.

Skotská Premier League ve čtvrtek dospěla ke svému závěru. Ačkoliv se ještě před několika týdny zdálo, že Rangers přeruší nadvládu svého městského rivala, opak byl pravdou. Rangers v jednu chvíli vedli ligu s náskokem 7 bodů a jedním zápasem k dobru. Jenže závěr ligy, který Rangers absolvovali ve skupině o titul, týmu absolutně nevyšel. Zato Celtic zastihl závěr ve skvělé formě, která nakonec slavila úspěch.

Skotská Premier League se letos velmi podobala její anglické obdobě, když před závěrečným kolem měly dva týmy shodný počet bodů a to 86. Díky lepšímu skóre se na čele vyhříval Celtic. Rangers tak museli doufat v zaváhání svého konkurenta nebo při bodobé rovnosti vstřelit o čtyři góly více.

Celtic hrál závěrečné kolo na hřišti Dundee, zatímco Rangers v Aberdeenu. Až do 63. minuty zápasu mohli Rangers doufat, že titul ještě dokáží vybojovat. Jenže v této minutě se prosadil hlavou domácí Miller a kromě domácích fanoušků začali vstřelený gól okamžitě oslavovat i fanoušci Celticu přítomní zápasu v Dundee, kteří byli pochopitelně informováni. Ještě veseleji bylo v Dundee v Tannadice Parku v 72. minutě, kdy se po rohu dostal k zakončení hlavou nikým nehlídaný Jan Vennegoor of Hesselink a skóre se tak změnilo i ve druhém zápase.

V 77. minutě došlo ke změně stavu znovu v Aberdeenu, když Mackie zvýšil na 2:0 a Rangers byli na kolenou. To Celtic již v pohodě svůj zápas dohrával a před závěrečným hvizdem si fanoušci, kterých přijelo z Glasgowa kolem 6-7000, zvesela zazpívali klubovou hymnu You´ll Never Walk Alone. Po hvizdu již proběhly oslavy. Předání poháru se trochu protáhlo, neboť mistr měl obdržet originální trofej a tak všichni čekali, až u stadionu přistane vrtulník, který s trofejí čekal na půli cesty mezi Dundee a Aberdeenem.

The Bhoys tak získali 42 titul, z toho třetí v uplynulých třech letech. U všech posledních tří titulů byl trenér Gordon Strachan, který tak napodobil svého předchůdce Jocka Steina, kterému se stejná věc povedla v 70. letech minulého století. Rangers po prohře ve finále UEFA neuspěli ani v domácí lize. Aspoň trochu si mohou náladu spravit ve finále Skotského poháru, kde se v sobotu utkají s Queen of the South hrajícím The Scottish Football League.

Výsledky 38. kola:
Dundee United - Celtic F.C. 0:1
Aberdeen F.C. - Rangers F.C. 2:0
Hibernian F.C. - Motherwell F.C. 0:2

Tabulka skupiny o titul:

1. Celtic 89 b.
2. Rangers 86 b.
3. Motherwell 60 b.
4. Aberdeen 53 b.
5. Dundee 52 b.
6. Hibernian 52 b.

Kam dál?

Ondřej Myška / bbc.co.uk/skysports.com/eurosport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
satan - 25.10. Odpovědět

Smajlík 6 Smajlík 14 Smajlík 3 Smajlík 17 Smajlík 17

satan

celý život fandím Celticu ... díky Bohu je to doma!!! Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

Balushnik
jddddddddd - 26.05. Odpovědět

nefandim jim

sice fandim Rangers ale gratuluju

West Dave 8.1

Celtic a Rangers by měli hrát Anglickou Pramiere League!!! Smajlík 16

Andrés Iniesta
Lord - 25.05. Odpovědět

a kolikaty myslis ze by koncili? ja bych rek tak na pomezi big 4 ...

Lord

Hmm, zajímavá otázka. Osobně bych to spíše nechtěl, ale vím, že takové námluvy z obou stran tu před roky byly. Otázka hlavně je, jak by se změnil kádr a celková kvalita mužstva. Celtic i Rangers by se po přechodu do Premier League stali určitě významnými mužstvy. Hlavně by to těchto dvou týmu proudilo více peněz, protože by kluby získávali větší prémie, větší peníze z reklam apod. Takové fanoušky jako má Celtic a Rangers v Anglii, ani nikde jinde nemají. Možná tak Liverpool. Otázka je, jak by se psali dějiny dál a jestli by to bylo přínosné, či nikoliv. YOU´LL NEVER WALK ALONE Smajlík 17

mrakoplaš
Aaron - 26.05. Odpovědět

Já bych tohle vůbec neřešil...Oba týmy patří do Skotska a EPL by neměli hrát....SPL by pak na tom hodně prodělala a byla by z ní liga jako v Irsku, tedy skoro poloprofesionální.

Aaron
ManCity - 27.05. Odpovědět

Tak nějaké peníze by tam zůstali, ale bylo by tam peněz asi jak v české lize - takže by se to ještě přejměnovalo na Curling League a byla by to další škopek liga v Evropě...po té naší... Smajlík 1

ManCity
Citrus - 24.05. Odpovědět

Škoda, fandil sem Rangers. Tak snad za rok. Smajlík 1

Citrus
-Basty- - 24.05. Odpovědět

Docela mně sklamily Hibernian! Smajlík 10

-Basty-
ManCity - 27.05. Odpovědět

Prochází přestavbou kádru, je to mladý tým, který sbírá zkušenosti...

ManCity
Marrk - 24.05. Odpovědět

Taky rozdil mezi 2. a 3. mistem

Marrk

To je prostě Skotsko. Rangers a Celtic si to tam čtyřikrát rozdaj o titul. Ostatní týmy jim dělaj stafáž. Pro ligu je to škoda, přestože ostatní maj slušný podmínky pro to, aby se jim někdy vyrovnali, už x let je to tam takhle...

Megashit
- 24.05. Odpovědět

Ještě Hearts myslím , že tak před 3 nebo 4 roky měli těsnovku...

Aaron - 25.05. Odpovědět

Ale ten jde do srač***..Romanov tam dělá takovou práci, že se všichni musí smát. Před tím byli nahoře jen díky prachům. Teď už ty prachy ale vůbec nestačí.

Aaron
- 25.05. Odpovědět

Jo vím... měl by pořádně utrácet, aby zkrachoval Smajlík 7

Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články