Zpět na » Ostatní » Hibs pokračují ve spanilé jízdě

Ostatní - Hibs pokračují ve spanilé jízdě

0

07.10. - Nikoliv Celtic nebo Rangers, ale edinburghský celek Hibernian vede po devátém kole Scottish Premier League. Včera si vyšlápl i na Rangers a po porážce 0:1 smutnil celý Ibrox Stadium.

Jako Alenka v říši divů si momentálně musejí připadat hráči Hibernian. Svěřenci Johna Collinse v sobotu přejeli venku Rangers a rázem se ocitají na první příčce tabulky, i když pokud dnes Celtic porazí Gretnu, vystřídá je v čele. Nic to však nemění na tom, že Hibs letos coby jediné mužstvo Skotské Premier League dokázalo zdolat oba glasgowské velikány a nadále zůstávají neporaženi.

Před zápasem nemělo být podle papírových předpokladů, co řešit. Domácí ve středu rozdrtili Lyon na jeho půdě 3:0 v rámci Champions League a role tedy byly určeny zcela jasně. Jenže prognózy vzaly za své a přestože na Ibrox Stadium to dlouho vypadalo, že by se mohli radovat hráči v modrých dresech, osud tomu chtěl jinak.

V úvodní pětačtyřicetiminutovce měli diváci možnost spatřit velice opatrný výkon z obou stran. Rangers ani Hibernianu nefungovala finální přihrávka a prakticky jedinou vážnější možnost si vytvořil kapitán Gers Barry Ferguson, který ovšem Kalambayovu branku minul.

V druhém dějství dostalo utkání konečně pořádné grády a na Ibrox Stadium se začal hrát fotbal. Trenér Collins vyslal na druhý poločas do hry Moraise, jenž se v 61. minutě medvědím podílem přičinil na rozhodujícím gólu zápasu, když z rohového kopu přesně nacentroval míč na hlavu Davida Murphyho.

Domácí borci najednou zjistili, že pomyslné kyvadélko vah se v posledních minutách převažuje více k hostům a s nepříznivým stavem se snažili něco udělat. Výborná příležitost na srovnání skóre se naskytla Davidu Weirovi, který však z dobré pozice mířil těsně nad. Přestřelil i Lee McCulloch, letní akvizice z Wiganu. V závěru ještě Cuellar odhlavičkovával z brankové čáry pokus hrdiny Hibs Murphyho, ale nic to nezměnilo na tom, že Hibernian si na svou pažbu mohl připsat další vítězný zářez a v letošní sezóně jako jediný porazil obě mužstva tzv. „Old Firm“.

Dařilo se i jinému edinburghskému celku – Hearts. Srdce si snadno poradili se slabým Falkirkem a posunuli se už na pátou pozici tabulky, když vyhráli 4:2. Domácí si své branky rozdělili rovnoměrně do obou poločasů a postupně se jim po gólech Ksanaviciuse, Zaliukase, Velicky a Nadea podařilo vybudovat čtyřbrankový náskok. Falkirk zabral až v samém závěru, ale dva přesné zásahy skóre už pouze kosmeticky upravily.

Dvouzápasovou vítěznou šňůru Inverness přeťal včera Kilmarnock. Rugby Park dvakrát viděl Killie ve vedení, ovšem jejich miláčci pokaždé o tuto výhodu přišli a body se nakonec po remíze 2:2 museli dělit. Přitom Aime Koudou otevřel brankový účet již v první minutě potom, co dorazil Brysonovu střelu, která předtím jen otřásla pravou tyčí Fraserovy svatyně.

Hubenou výhru 1:0 si připsalo Dundee United, které před domácím hledištěm udolalo Motherwell. O jediný gól Terrors se postaral v 78. minutě Darren Dods, když tečoval balon za záda Smithe po rohu Barryho Robsona. Dundee si díky získaným třem bodům udrželo čtvrté místo, Motherwell se propadl na příčku s pořadovým číslem šest.

Pozn. redaktora: Zbylé dvě utkání devátého kola Aberdeen – St. Mirren a Gretna – Celtic jsou na programu dnes od 16:00.

Neúplné deváté kolo Scottish Premier League
Glasgow Rangers – Hibernian 0:1 (61. Murphy)
Hearts – Falkirk 4:2 (5. Ksanavicius, 27. Zaliukas, 58. Velicka, 68. Nade – 87. Barrett, 89. Moutinho)
Kilmarnock – Inverness 2:2 (1. Koudou, 56. Nish – 22. vl. Ford, 66. Cowie)
Dundee United – Motherwell 1:0 (78. Dods)