Zpět na » Ostatní » Eredivisie: Výsledky 28. kola

Ostatní - Eredivisie: Výsledky 28. kola

Eredivisie: Výsledky 28. kola © fotbalportal.cz - Eredivisie

0

11.03. - Kvůli stávce policistů se nehrály tři nedělní zápasy. Fanoušci přišli o šlágr kola mezi Eindhovenem a Ajaxem. Groningen se posunul na třetí místo v tabulce. Sparta a Almelo se vzdálili od sestupových vod. Poslední je nadále Excelsior, který nestačil na Arnhem.

Pátek 7. března

SC Heracles - FC Utrecht 2:1 (1:0)
Stadión : Polman

Almelo se drží pravidla: "Jeden za všechny a všichni za jednoho." Tvrzení není jen tak nahodilé. Jde to vidět na způsobu hry v každém zápase.
Heracles se daří sbírat body doma, ale i venku není už tak bezzubé. Pokud bude pokračovat v dosavadních výsledcích, tak se Almelo vyhne sestupu i bojů o baráž. Hosté klesají tabulkou dolů, ale podařilo se jim udolat Eindhoven 3:1. Před zápasem se spekulovalo o možné remíze.
Domácím patřil první poločas. Hráči Almela měli několik šancí ke skórování. Ujala se pouze střela Evertona. Utrecht zabral až po změně stran a podařilo se mu vyrovnat díky gólu Cornelisse. Poslední slovo měl domácí útočník Lakič. Heracles tak získal důležité body a posunul se na třinácté místo.

Branky: 29. Everton, 74. Lakic - 68. Cornelisse

SC Heracles: Pieckenhagen, Boakye, Wuytens, Looms, Rahim, Gonzalo, Schiller, Everton (74. Van den Bergh), Michalke (61. Klavan), Quansah, Lakic (85. Gluscevic).
FC Utrecht: De Ruiter, Schut, Pieters, Dickoh (32. Keller), Cornelisse, Van Dijk, Caluwe (81. Rossini), Van der Gun, georgie, Wolters, Nelisse.
Počet diváků: 8 500

Sobota 8. března

Excelsior Rotterdam - Vitesse Arnhem 1:2 (0:1)
Stadión: Woudestein
Domácí celek je silně ohrožen sestupem a tak bylo sobotní utkání pro Excelsior velice důležité. Hosté se topí ve finančních problémech. Do médií se dostaly informace, že klub má dluhy dosahující několika milionů eur.
Zápas byl z obou stran hodně opatrný. Oba týmy nechtěly dostat první branku. Skóre se poprvé měnilo, když se trefil střídající útočník Pryor. Excelsioru se podařilo vyrovnat díky proměněné penaltě. Rozhodující gól padl do sítě domácích v 86. minutě. Hráči Rotterdamského celku psychicky nezvládli závěr zápasu. Někteří z nich byli rozzuření a hrstka z nich neskrývala velký smutek.

Branky: 69. Voskamp (pen.) - 36. Pryor, 86. Lorca

Excelsior Rotterdam: Graafland, Van Peppen (46. Pique), Demir, Altheer, Van Nieuwstadt, Van Steensel, Bandjar, Luyckx, Den Ouden, Van Guldener (60. Voskamp).
Vitesse Arnhem: Velthuizen, Sprockel, Swerts, Megrelishvili, Verhaegh (46. Claudemir), Sansoni, Takak, Van der Schaaf, Lorca, Kolk (70. Raboczki), Hai (21. Pryor).
Počet diváků: 3 000

SC Heerenveen - NAC Breda 3:0 (2:0)
Stadión: Abe Lenstra Stadium

Mělo se jednat o vyrovnané utkání. Nikdo nebyl před zápasem pasován do role favorita. Fotbalisté Heerenveenu diktovali tempo hry a nenechali hostující tým hrát. Dominovali jak v obraně, tak i v útoku. Nejvíce byl vidět útočník Sulejmani. Domácí forward měl svůj den a mohl dát hattrick. Musel se pouze spokojit se dvěma zásahy do sítě Bredy. Hosté se těžko dostali ke střelbě a tak se nebylo čemu divit, že na jejich kontě zůstala svítit nula.

Branky: 32. Elshot(vl. gól), 38. Sulejmani, 78. Sulejmani

SC Heerenveen: Vandenbussche, Jong-A-Pin, Zuiverloon, Dingsdag, Breuer, Roorda (81. Grindheim), Bradley, Pranic, Sibon (85 Paulo Henrique), Sulejmani, Beerens (71 Poulsen).
NAC Breda: Ten Rouwelaar, Elshot, Zwaanswijk, Penders, Lurling, Idabdelhay (63. Ammi), Mtiliga, Molhoek, Stam (85. Gilissen), Kolkka (46. Sikora), Amoah.
Počet diváků: 25 000

NEC Nijmegen - De Graafschap Doetinchem 3:1 (1:0)
Stadión: De Goeffert

NEC potřebovalo vyhrát, aby mohlo zůstat v poklidném středu tabulky. Nováček ligy se po dobrém podzimu začal pomalu a jistě propadávat. Doetinchem neumí vyhrát důležitý zápas, protože mu chybí ligové zkušenosti. Na hráčích je vidět nejistota a často jednají příliš zbrkle.
Nijmegen vtrhl do zápasu jako uragán. Hosté byli chvílemi rozhození. Až za stavu 2:0 začali hrát fotbal. De Graafschap se pokoušel něco udělat s výsledkem. Po třetí brance NEC se Doetinchem smířil s porážkou a utkání se dohrávalo v poklidném tempu.

Branky: 33. Holman, 48. Vadocz, 75. Holman - 60. Tarvajarvi

NEC Nijmegen: Babos, Olsson, Wisgerhof , El Akchaoui , Sibum (88. Fernandez), Vadocz, Davids, Holman, Lens, Van Beukering (78. Nalbantoglu), Bobson.
De Graafschap Doetinchem: Van Festem, Fung a Wing, J. Buijs, Jansen (66. Hese), Schuurman, Keller, Vidarsson, Sch÷,,ne, Robbemond (55. Biseswar), Karlsons (69. De Groot ), Tarvajarvi.
Počet diváků: 12 500

Willem II Tilburg - FC Groningen 1:2 (1:0)
Stadión: Willem II Stadium

Tilburg přivítal na svém stadiónu rozjeté mužstvo Groningenu. Domácí stále bojují o udržení v lize a tak chtěli získat minimálně bod. Obrana Tilburgu pozorně bránila a nepouštěla hosty do velkých šancí. V 38. minutě kopali domácí penaltu a bylo to 1:0.
Ve druhé půli Groningen přidal na tempu a donutil Tilburg k chybám. Nešťastným mužem zápasu se stal domácí fotbalista Baelum, který si dal vlastní gól. O tři minuty později se trefil De Roover a hosté otočili zápas ve svůj prospěch. Kouč Tilburgu a jeho svěřenci byli po zápase hodně smutní. Dostali dva góly v poslední desetiminutovce a přišli tak o tři body. Groningen se díky této výhře posunul na třetí místo.

Branky: 38. Van der Struijk (pen) - 82. Baelum (vl. gól), 85. De Roover

Willem II Tilburg: Aerts, Swinkels (74. Akgun), Hill (85. Mourad), Van der Struijk, Kargbo, Janse, Baelum, Gregoire, Boutahar (72. Messoudi), Demouge, Poepon.
FC Groningen: Van Loo, Kruiswijk, Stenman, Dankou, De Roover, Hiariej, Lovre (46. Matavz), Fledderus (77. Kolder), Metaj (46. Cahais), Powel, Nijland.
Počet diváků: 12 000

Neděle 9. března

V neděli dopoledne musely být odloženy tři zápasy. Již po druhé v této sezóně se konala stávka policistů a proto se utkání nehrála. Liga přišla hlavně o šlágr kola mezi vedoucím Eindhovenem a druhým Ajaxem.

PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam : zápas byl odložen

Alkmaar - Feyenoord : zápas byl odložen
Duel se odehraje ve středu 12. března od 20:00 hodin

VVV Venlo - Twente : zápas byl odložen
Duel se odehraje v úterý 11. března od 19:30 hodin

Sparta Rotterdam - Roda Kerkrade 4:1 (2:0)
Stadión: Het Kasteel

Rotterdamský klub patřil na soupisku kandidátů na sestup. Roda ztratila svůj fotbalový lesk. Tým má tuto sezónu velké výkyvy a včerejší zápas byl toho důkazem. Sparta hrála fotbal, Kerkrade působilo ospalým dojmem.
První poločas skončil 2:0 pro domácí. Hosté ještě inkasovali dva zásahy a až pak se teprve dostávali k míči. Čestný gól dal obránce Tiote.
Roda prohrála 4:1, ale mohlo to skončit i větším rozdílem. Sparta totiž zvolnila tempo hry za stavu 4:0. Díky této výhře se rotterdamský celek vzdálil od sestupových vod.

Branky: 18. Roberts, 23. Rutjes, 51. Emnes, 60. Emnes - 64. Tiote

Sparta Rotterdam: Westerveld (79. Wapenaar), Schenkel, Tiendalli, Promes, Jaggy, Dissels, Rutjes (55. Moreno), Lindenbergh, Roberts (63. Van Bueren), Emnes, Boukhari.
Roda Kerkrade: Astro, De Fauw, Kah (61. Wau), Tiote (65. Bodor), Saeijs, De Jong, Meeuwis, Van Tornhout (61. Hadouir), Yulu-Matondo, Cisse, W. Nanesen.
Počet diváků: 10 000