Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Policejní stávka v Holandsku ohrožuje ligu

Ostatní - Policejní stávka v Holandsku ohrožuje ligu

Policejní stávka v Holandsku ohrožuje ligu © -

0

Líbilo se

10.03. - Po druhé v této sezóně se nehrála některá utkání v holandské lize. Důvodem byla stávka policistů. Celá situace se řeší a vedení fotbalových klubů vyžaduje, aby se situace už neopakovala.

V neděli se měl hrát šlágr kola mezi PSV Eindhoven a Ajaxem Amsterdam. Utkání se muselo odložit, protože hrozilo riziko násilí na stadiónu Philips. Amsterdamský klub dokonce prosil soud, aby stávka byla zastavena. Jejich prosba nebyla vyslyšena.
Fanoušci fotbalu jsou touto situací silně znepokojeni. Někteří se na zápas připravovali celý týden, doslova se těšili na duel dvou nizozemských gigantů. A co teprve hráči, kteří pilovali formu.
Další dvě utkání musela být taky odložena. Jednalo se o duely mezi Alkmaarem - Feyenoord a mezi Venlo - Twente.

Bohužel dohled policistů na některých stadiónech je nezbytný. V Holandsku dochází často k potyčkám a násilnostem mezi fanoušky. V Amsterdamské Aréně musel být proto udělán zvláštní vchod pro hostující diváky.
Úřady se situaci zabývají, měla by se do toho vložit i vláda. Nikdo nechce, aby docházelo k výtržnostem, tak jak tomu bylo nedávno v Itálii.

Není to poprvé v této sezóně. Už v prosinci se musely zrušit dva zápasy. Jednalo se konkrétně o duely Ajax - PSV Eindhoven a Feyenoord - Alkmaar.

Fotbalový funkcionáři a vedení fotbalových klubů požaduje, aby se nic podobného už nekonalo. Hlavně zástupci Ajaxu vyvíjejí tlak na tuto záležitost. Liga ztrácí renomé díky stávkám policistů. Zápasy během týdne tak netáhnou jako ty víkendové.

/ fcupdate.nl

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články